Προς το περιεχόμενο

Τρελοκομείο η WIND


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα παιδιά θα ήθελα να μοιραστώ τον πόνο μου μαζί σας και να ακούσω γνώμες όσο αναφορά το πρόβλημα που έχω με την υλοποίηση της σύνδεσης μου σε vdsl στην wind.

Στις 12/8/2013 κάνω αίτηση στην WIND για VDSL από την ΟΝ που ήμουν πριν μιας και υπάρχει διαθεσιμότητα μέσω kv στην περιοχή μου.

 

Πράγματι την μεθεπόμενη μου έρχεται το router και το συμβόλαιο το οποίο και υπογράφω,στις 26 μου κόβετε  το internet και το τηλέφωνο στις 27 παίρνω τηλέφωνο να δω τι γίνετε,μου λένε σήμερα είναι η μέρα της ενεργοποίησης,μέχρι και τις 30 δεν έχω τηλέφωνο και internet ώσπου στις 31 επανέρχεται το τηλέφωνο αλλά internet γιοκ έως και σήμερα 6/9 εξακολουθώ να μην έχω internet.

 

Έχω μιλήσει μαζί τους  χωρίς υπερβολή πάνω από 50 φορές και έχω πάρει τόσες πολλές,διαφορετικές και απίστευτες απαντήσεις που έχω χάσει τον μπούσουλα.

Μία έχει βλάβη μία δεν έχει ολοκληρωθεί η υλοποίηση  μία έχει βλάβη το καλώδιο μία φταίει το router την άλλη δεν μας παρέδωσαν το κύκλωμα,το καλώδιο στο dslam είναι στον αέρα και φυσικά πάντα μα πάντα φταίει ο οτε.

 

Πείτε μου τώρα τι πρέπει να κάνω,έχω κάνει ήδη τρις καταγγελίες στον εεττ χωρίς κανένα αποτέλεσμα,ποια θα ήταν η επόμενη κίνηση σας,να πάω από κει?

Αν πάω πολύ φοβάμαι ότι τσάμπα θα τσακωθώ και λύση δεν θα υπάρξει.

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκίμασε να πας από κάποιο κατάστημα να δεις τι γίνεται να μιλήσεις με τους ανθρώπους εκεί, όσες φορές είχα πρόβλημα σε άλλα θέματα βέβαια με εξυπηρέτησαν άψογα. Κατά τα άλλα περίεργη η περίπτωση σου, δεν το έχω ξανακούσει και μην παραξενεύεσαι αν όντως είναι θέμα του ΟΤΕ, παίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πας σε καταστημα,διοτι δεν θα μπορεσουν να σε εξυπηρετησουν.Τα καταστηματα της Wind ειναι ολα franchise και το συστηλα τους,τους δινει προσβαση και στοιχεια μονο για τα αιτηματα που εχουν γινει στο ιδιο το καταστημα.Εγω θα σε συμβουλευα να πας στο μοναδικο εταιρικο καταστημα,που ειναι και το κεντρικο στο Μαρουσι,εκει που ειναι και τα γραφεια της.Η διευθυνση ειναι Κηφισιας 66 μετα το δαχτυλιδι.Μόνο εκει θα βρεις λυση πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον,ακόμα και αν είναι θέμα του οτε θα έπρεπε να το είχαν λύση,εγώ έκανα συμβόλαιο με την wind δεν έκανα με τον οτε,νομίζω ότι είναι υποχρεωμένοι να κάνουν τις κατάλληλες κινήσεις για να ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση.

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή μάλλον με βλέπω από Δευτέρα να τσακώνομαι με δαύτους. 



Μην πας σε καταστημα,διοτι δεν θα μπορεσουν να σε εξυπηρετησουν.Τα καταστηματα της Wind ειναι ολα franchise και το συστηλα τους,τους δινει προσβαση και στοιχεια μονο για τα αιτηματα που εχουν γινει στο ιδιο το καταστημα.Εγω θα σε συμβουλευα να πας στο μοναδικο εταιρικο καταστημα,που ειναι και το κεντρικο στο Μαρουσι,εκει που ειναι και τα γραφεια της.Η διευθυνση ειναι Κηφισιας 66 μετα το δαχτυλιδι.Μόνο εκει θα βρεις λυση πιστευω.

Σε ευχαριστώ μάλλον για εκεί με βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο ενδεχόμενα, οι τεχνικοί της wind βαριούνται να κάνουν τη μικτονόμηση ή δεν έχουν διαθέσιμες πόρτες.

Όταν λες βαριούνται να κανουν την μικτονόμηση τι εννοείς,όσο για τις πόρτες είναι κάτι που δεν το γνωρίζω με σιγουριά αλλά μου φαίνεται αδύνατο,στη γειτονιά τουλάχιστον ο μόνος που γνωρίζει περί vdsl πρέπει να είμαι μόνο εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Άλιμος είναι περιοχή στην οποία ενεργοποιήθηκε στις 16/6 το vdsl από KV και, κατά τη γνώμη μου, δεν δικαιολογούνται προβλήματα καθυστερήσεων, όπως αυτά που αναφέρθηκαν παραπάνω.

 

Ίσως το πρόβλημα να υπάρχει στις σχέσεις ΟΤΕ-Wind και, επειδή σκέφτομαι σοβαρά την Wind για vdsl, με προβλημάτισε πολύ η περίπτωσή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεικτονομηση απο πλευρας wind ειναι οκ αφου εχει τηλεφωνια απο wind .τωρα στο kv μονο ο οτε παει.επισης πριν πατε wind δειτε και το θεμα που ολο και περισσοτερος κοσμος αρχιζει και σουρνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το πρόβλημα να είναι WIND-Α/Κ οτε Ηλιουπόλεως γιατί τα προβλήματα μετά από πολύ ψάξιμο βλέπω να επικεντρώνονται στο συγκεκριμένο α/κ.

Μιλάμε δεν μπορείς να φανταστείς πόσο απαράδεκτοι είναι στην τεχνική εξυπηρέτηση για τα μπάζα τελείως.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

γενικότερα έχουν αναφερθεί τέτοιου είδους περιπτώσεις στο adslgr...

 

εμένα για παράδειγμα μέχρι να δεχτούν την αίτηση μου για αλλάγή σε VDSL μου βγήκε η παναγία, ενώ με έβγαζε διαθέσιμο το site τους! ευτυχώς αφού την δέχτηκαν ολοκληρώθηκε σε 3 εργάσιμες, με ολιγόλεπτη διακοπτή τηλεφώνου και 4ωρη διακοπτή internet...

 

στον ξάδερφο μου στη Βούλα δεν τον βγάζει διαθέσιμο, αλλά αν βάλει την διεύθυνση των διπλανών του βλέπει διαθεσιμότητα, για την ακρίβεια το σύστημα βγάζει διαθεσιμότητα σε ζυγούς κι όχι σε μονούς αριθμούς διευθύνσεων...LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεικτονομηση απο πλευρας wind ειναι οκ αφου εχει τηλεφωνια απο wind .τωρα στο kv μονο ο οτε παει.επισης πριν πατε wind δειτε και το θεμα που ολο και περισσοτερος κοσμος αρχιζει και σουρνεται.

 

 

Ναι, αλλά το σούρσιμο και γενικά το χάσιμο ταχύτητας είναι διαφορετικό από τις (αδικαιολόγητες) καθυστερήσεις που περιγράφονται παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το πρόβλημα να είναι WIND-Α/Κ οτε Ηλιουπόλεως γιατί τα προβλήματα μετά από πολύ ψάξιμο βλέπω να επικεντρώνονται στο συγκεκριμένο α/κ.

Μιλάμε δεν μπορείς να φανταστείς πόσο απαράδεκτοι είναι στην τεχνική εξυπηρέτηση για τα μπάζα τελείως.

http://www.adslgr.com/forum/threads/683355-%CE%A7%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%95%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-VDSL2-%CE%A0%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%A4%CE%B1%CF%87%CF%8D%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CE%A3%CF%85%CE%B3%CF%87%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D-%CE%A0%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B4%CE%B5%CF%83%CE%B7%CF%82

 

Ναι, αλλά το σούρσιμο και γενικά το χάσιμο ταχύτητας είναι διαφορετικό από τις (αδικαιολόγητες) καθυστερήσεις που περιγράφονται παραπάνω.

Έλα μου ντε επίσης άλλο το σούρσιμο σε adsl και χαλκό( crosstalk κτλπ)

 

 και άλλο πράγμα το vdsl από kv έξω από το σπίτι σου όπως εγώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικότερα έχουν αναφερθεί τέτοιου είδους περιπτώσεις στο adslgr...

 

εμένα για παράδειγμα μέχρι να δεχτούν την αίτηση μου για αλλάγή σε VDSL μου βγήκε η παναγία, ενώ με έβγαζε διαθέσιμο το site τους! ευτυχώς αφού την δέχτηκαν ολοκληρώθηκε σε 3 εργάσιμες...

 

στον ξάδερφο μου στη Βούλα δεν τον βγάζει διαθέσιμο, αλλά αν βάλει την διεύθυνση των διπλανών του βλέπει διαθεσιμότητα, για την ακρίβεια το σύστημα βγάζει διαθεσιμότητα σε ζυγούς κι όχι σε μονούς αριθμούς διευθύνσεων...LOL

 

Τελικά, έβαλες Wind; 30 ή 50;

Είσαι ικανοποιημένος; γιατί, αν θυμάμαι καλά, είσαι μακριά από το ΑΚ και περίμενες, όπως και εγώ, την ενεργοποίηση του νέου δικτύου για να βάλεις vdsl.

 

Εάν δεν θέλεις να απαντήσεις στο thread, στείλε μου πμ.

 

 

Ο poulinos έχει δίκιο στο ότι παρατηρείται ελλάτωση ταχύτητας του vdsl, τελευταία, σε συνδέσεις από KV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...