Προς το περιεχόμενο

Τρελοκομείο η WIND


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν δεν συγχρονιζει vdsl λογικο να μην παιζουν τα trunks.



σε adsl και συγχρονίζω όπως πάντα στα 7mbps

λογικο τοτε .οποτε ενα απο τα 2 συμβαινει.η ο οτε δεν σε εχει γυρισει σε vdsl και παιζεις σε adsl η εχει γινει αλλη βλακεια και προσωρινα σου δινει η wind adsl απο τον δικο της βρογχο.(το πιο πιθανο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλά τόσο fail μαζεμένο καιρό έχω να δω, τι γιωτόμπαλα είναι αυτά...

 

δοκίμασε να αφήσεις μόνο VDSL στο Modulation?

ναι δεν συνδέομαι σε vdsl ούτε ip ούτε dns ούτε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

για συγχρονισμό κυρίως, όχι IP/DNS...

 

γιατί πχ εγώ συγχρόνιζα στα 49999/4998 αλλά πέρασαν 4 ώρες μέχρι να πάρω IP την μέρα που έγινε η μετατροπή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ρε τι τραβάωωωωωω...



για συγχρονισμό κυρίως, όχι IP/DNS...

γιατί πχ εγώ συγχρόνιζα στα 49999/4998 αλλά πέρασαν 4 ώρες μέχρι να πάρω IP την μέρα που έγινε η μετατροπή...όχι

όχι δεν συγχρονίζει καθόλου σε vdsl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δεν συνδέομαι σε vdsl ούτε ip ούτε dns ούτε τίποτα.

αν βαλεις username [email protected]  και Password otenet και παρεις ip σε adsl Μιλαμε παντα τοτε μαλλον εισαι σε dslam του οτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλεις username [email protected]  και Password otenet και παρεις ip σε adsl Μιλαμε παντα τοτε μαλλον εισαι σε dslam του οτε.

 

 

ναι παίρνω οπότε? δεν με έχει γυρίσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ip πηρες?λογικα δεν πρεπει να σου ανοιγει σελιδες παρα μονο το My.otenet.gr Καπως ετσι .αν εισαι σε dslam οτε τοτε σε εχουν γυρισει αλλα για ποιο λογο εισαι σε adsl και οχι σε vdsl δεν ξερω.εφοσον μιλαμε για vdsl απο kv το dslam ειναι του οτε.αν τωρα ανοιγεις κανονικα σελιδες τοτε μαλλον η wind δενεχει radius οποτε οτι Username και να βαλεις μπαινεις.επισης με βαση την Ip μπορουμε να δουμε αν εισαι σε Ote η σε wind ασχετα με το username

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

79.107.170.147

tellas ip.αρα δεν εισαι ακομα σε dslam οτε.μηπως λογω βλαβης η wind ανοιξε το port του adsl για να παιξεις προσωρινα μεχρι να λυθει το θεμα με τον οτε???

 

απλαμαλλον η tellas δενεχει radius.σαν adsl εχεις κανονικα net ε?αν ναι μαλλον τοτε το πιο πανω σεναριο μου μυριζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μου λένε ότι η διαδικασία έχει να κάνει πρώτα με σύνδεση σε adsl και μετά σε vdsl,επίσης μου ειπαν ότι η ip που θα παίρνω θα είναι της wind.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω σας έχω πρίξει λέμε,παιδιά και πάλι ζητώ συγνώμη για τα απανωτά post,

Mίλησα με τον οτε και μου είπαν ότι σ΄αυτούς φαίνομαι κανονικά ενεργοποιημένος στα 50/5 σε vdsl,πραγματικά έχω χάσει τον μπούσουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως μου αρέσει το καινούργιο τους σλόγκαν "Όταν οι άνθρωποι προσπαθούν, οι εταιρείες πρέπει να προσπαθούν περισσότερο"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τώρα μου λένε ότι η διαδικασία έχει να κάνει πρώτα με σύνδεση σε adsl και μετά σε vdsl,επίσης μου ειπαν ότι η ip που θα παίρνω θα είναι της wind.

και σε μένα πάντως έτσι έγινε, δεν μου δεχόντουσαν κατευθείαν αίτηση vdsl από την On που ήμουν, έκανα αίτηση για adsl και μετά για vdsl...

 

απλά στην περίπτωσή σου οι τύποι το έχουν λούσει άσχημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...