Προς το περιεχόμενο

Τρελοκομείο η WIND


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι το κερασάκι στη τούρτα 95e χρέωση στο mywind και όλα αυτά χωρίς internet 15 μέρες τώρα,δηλαδή ποτέ από τότε που συνδέθηκα(αποσυνδέθηκα) στα λαμόγια.

ζητας πιστωση για αυτα μην ανησυχεις.

 

Εννοείτε.

Μίλησα με τους τεχνικούς του οτε στην περιοχή μου και μου είπαν ότι έχει δοθεί για επανέλεγχο από την WIND και ότι θα το κοιτάξουν άμεσα έτσι ώστε να ολοκληρωθεί η διαδικασία ενεργοποίησης,επίσης μου είπε ότι δεν φαίνεται κάποια βλάβη,μου είπαν ακόμα ότι στο σύστημα τους φαίνεται ότι δεν έχει ολοκληρωθεί η μεταφορά από την ΟΝ παρόλο αυτά εγώ έχω τηλέφωνο από την WIND.

Αν καταλαβαίνει κανείς τι παίζει πραγματικά θα με βοηθούσε πολύ.

οτι εχεις γυρισει στην wind δεν σημαινει κατι.πρεπει και Official ο οτε να κλεισε οτι ολοκληρωθηκε η αλλαγη.αν για καποιο λογο δεν το κλεισει τοτε εχεις θεμα.εχεις γυρισει μεν αλλα η φορητοτητα της γραμμης μπορει να μην εχει γινει,η wind δεν σε βλεπει ενεργοποιημενο απο τον οτε αφου ο οτε δεν εχει κλεισει την ενεργοποιηση και παει λεγοντας.συνηθως την ιδια μερα γινεται η ενεργοποιηση και το κλεισιμο της εργασιας απο τον οτε αλλα εχω δει και διαφορα παραξενα.ειτε να εχεις ενεργοποιηθει πιο πριν αλλα να φαινετε εκκρεμης ειτε να εχει κλεισει απο τον οτε  συμφωνα με την πιθανη ημερομηνια αλλα να μην εχει γινει η μεταφορα ακομα.απο ολα εχει ο μπαξες

 

Λες ρε φίλε,πάντως η αλήθεια είναι ότι μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με τον τεχνικό του οτε στο καπάκι κόπηκε,τι να πω από το στόμα σου και στου θεού τ αφτί.Τώρα έχω χαχαχαχαχαχαχαχα ότι να ναι λέμε.

ο οτε μπορει να μπηκε με φυσα και να σου μιλησε και να ειχε μεινει η φυσα μεσα μετα για ελεγχους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου η αλήθεια είναι ότι πάντα έχεις μια πιο εμπεριστατωμένη

απάντηση και φαίνεται να γνωρίζεις πολύ καλά τα πράγματα.

 

Μου έδωσες μια πιο σαφή εικόνα των πραγμάτων,να υποθέσω λοιπόν ότι είμαι έρμαιο των δύο αυτών εταιρειών και ότι κάτσει,με λίγα λόγια την πάτησα.     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου η αλήθεια είναι ότι πάντα έχεις μια πιο εμπεριστατωμένη

απάντηση και φαίνεται να γνωρίζεις πολύ καλά τα πράγματα.

 

Μου έδωσες μια πιο σαφή εικόνα των πραγμάτων,να υποθέσω λοιπόν ότι είμαι έρμαιο των δύο αυτών εταιρειών και ότι κάτσει,με λίγα λόγια την πάτησα.     

ειναι πολλα πραγματα που μπορει να ειναι καθε φορα και το κακο ειναι οτι πολλες φορες ουτε η εταιρεια λεει ακριβως τι γινεται αλλα ουτε και ο πελατης πολλες φορες μπορει να καταλαβει τι ακριβως εχει γινει.οποτε και εγω προσπαθω να σου πω το τι μπορει να εχει γινει με βαση αυτα που μου λες.τα οποια βεβαια μπορει να ειναι παραπανω απο ενα και να μην ξερω ακριβως ποιο ειναι αφου δεν μπορω να δω κατι παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόλις μου είπαν ότι η φορητότητα έχει ολοκληρωθεί και έδωσαν εκ νέου βλάβη στον οτε,τώρα σαφή απάντηση δεν πείρα γιατί έκανε ελέγχους στη γραμμή και διαπίστωσε πρόβλημα αλλά δεν ξέρει πιο είναι,μου θυμίζει το τραγούδι του Χατζη που έλεγε,τι να φταίει τι να φταίει γύφτοι να ναι οι Εβραίοι η κύριος κανείς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόλις μου είπαν ότι η φορητότητα έχει ολοκληρωθεί και έδωσαν εκ νέου βλάβη στον οτε,τώρα σαφή απάντηση δεν πείρα γιατί έκανε ελέγχους στη γραμμή και διαπίστωσε πρόβλημα αλλά δεν ξέρει πιο είναι,μου θυμίζει το τραγούδι του Χατζη που έλεγε,τι να φταίει τι να φταίει γύφτοι να ναι οι Εβραίοι η κύριος κανείς? 

καλα η φορητοτητα μπορει να εχει ολοκληρωθει γιατι ο οτε μπορει να ειχε δωσε αλλη ημερομηνια ενεργοποιησης και να μην ειναι αυτη.αν παντως εχεις εισερχομενες και εξερχομενες κανονικα απο wind τοτε μπορει στο Kv Να εχει γινει η βλακεια οποτε πραγματι να φταιει ο οτε.εκτος αν εισαι ακομα στην On αλλα εκει θα πρεπε να εχεις και adsl κανονικα απο την On.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως να μην εχει γινει  στο σωστο οριο η συνδεση στο καφαο η να υπαρχει καποιο θεμα με splitter card κτλ στο κομματι του οτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες ( ο οτε μπορεί να είχε δώσει άλλη ημερομηνία ενεργοποίησης και να μην είναι αυτή) τι εννοείς?

ο οτε μπορει να ειχε πει οτι ο βρογχος σου να ενεργοποιηθει πχ 10 του μηνος αλλα να περασε 10 του μηνος και να μην εγινε .μπορει απλα να το γυρισαν μεσα απο το αστικο κεντρο οποτε απο on πηγες wind αλλα να μην εχει γινει ακομα η δουλεια στο καφαο.οποτε η φορητοτητα γυρναει αφου περασε πχ  η 10 του μηνος αλλα εσυ δεν εχεις ακομα vdsl.

 

και ο βρογχος απο τον οτε να θεωρειται ακομα υπο κατασκευη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μόλις άναψαν τα λαμπάκια σταθερά του dsl και internet με πήραν τηλέφωνο να κάνουμε τις ρυθμίσεις,το θέμα είναι ότι συνδέομαι μόνο σε adsl και όχι vdsl μόλις δηλαδή τσεκάρω στο vlan trunk τις επιλογές LAN1-4 δεν έχω καθόλου νετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετα με τα vlan trunks στα ποσα συγχρονιζεις?γιατι τα vlan trunk ειναι λιγο ασχετα με το συγχρονισμο?σε adsl συγχρονιζεις η σε vdsl?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

καλά τόσο fail μαζεμένο καιρό έχω να δω, τι γιωτόμπαλα είναι αυτά...

 

δοκίμασε να αφήσεις μόνο VDSL2 στο Modulation?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...