Προς το περιεχόμενο

Τρελοκομείο η WIND


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το περίεργο είναι ότι ρυθμίσεις έχω βάλει μόνο vdsl αλλά αυτό συγχρονίζει μόνο σε adsl

ναι έχω κανονικά νετ

κανονικα ενα ρουτερ που ειναι για vdsl/adsl αμα του ξετσεκαρεις το adsl δεν θα πρεπε να συγχρονιζει καν.τωρα για καποιο λογο συγχρονιζει.εκτος αν εχει γινει καμια βλακεια και συγχρονιζεις vdsl στα 7mbit:P

 

Τώρα μου λένε ότι η διαδικασία έχει να κάνει πρώτα με σύνδεση σε adsl και μετά σε vdsl,επίσης μου ειπαν ότι η ip που θα παίρνω θα είναι της wind.

ναι την wind θα ειναι ασχετα που θα περνας απο dslam οτε.αλλα επειδη ακριβως περνας απο dslam οτε τουλαχιστον σε adsl αν εβαζες [email protected] επαιρνες ip Ote.να εβαζες account Πχ [email protected] επαιρνες forthnet ip.εσυ χτες εβαλες account otenet αλλα πηρες tellas ip.κανονικα αν υποθεσουμε οτι ειναι οπως με το adsl το arys θα πρεπε να παρεις Ip οτενετ.

 

Πω πω σας έχω πρίξει λέμε,παιδιά και πάλι ζητώ συγνώμη για τα απανωτά post,

Mίλησα με τον οτε και μου είπαν ότι σ΄αυτούς φαίνομαι κανονικά ενεργοποιημένος στα 50/5 σε vdsl,πραγματικά έχω χάσει τον μπούσουλα.

ενα απο τα 2.

η απλα βλεπουν οτι εχεις ενεργοποιηθει στα 50/5 σαν πακετο και σου λενε οτι ειναι οκ.που αυτο ειναι λαθος εφοσον δεν σε βλεπουν συγχρονισμενο στα 50/5 ή αν πραγματι σε βλεπουν συγχρονισμενο τοτε εχει γινει κανα μπερδεμα με αλλον πελατη και βλεπουν αλλον συγχρονισμενο και οχι εσενα.

και σε μένα πάντως έτσι έγινε, δεν μου δεχόντουσαν κατευθείαν αίτηση vdsl από την On που ήμουν, έκανα αίτηση για adsl και μετά για vdsl...

 

απλά στην περίπτωσή σου οι τύποι το έχουν λούσει άσχημα...

 

τραγικο να κανεις αιτηση για adsl πρωτα και μετα για vdsl.εκτος αν θεωρουν την αιτηση για adsl στο ιδιοκτητο δικτυο τους γιανα γινει δεσμευση οριου και μετα ναλενε στον οτε οτι δωσε μας απο το κv

Eγώ έκανα κατευθείαν αίτηση για vdsl και την δέχτηκαν. 

το νορμαλ αυτο θα πρεπε να ειναι αλλα η γραφειοκρατεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια νομίζω ότι δεν έχω πλέον άλλες αντοχές,δεν θα χαλάσω εγώ την υγεία μου για αυτούς τους μ@λακες,θα περιμένω και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια νομίζω ότι δεν έχω πλέον άλλες αντοχές,δεν θα χαλάσω εγώ την υγεία μου για αυτούς τους μ@λακες,θα περιμένω και βλέπουμε.

απλα οταν παιξει ζητας πιστωση.αν εχεις ιντερνετ εστω και σαν adsl τωρα κατι ειναι.φαντασου να μην ειχες καθολου:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα οταν παιξει ζητας πιστωση.αν εχεις ιντερνετ εστω και σαν adsl τωρα κατι ειναι.φαντασου να μην ειχες καθολου :P

3η μέρα χωρίς καθόλου ίντερνετ, μόνο τηλ. Περιμένουμε απάντηση από ΟΤΕ για τη vdsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνω σήμερα το πρωί τους λέω τι γίνετε ρε παιδιά θα πάω επιτέλους σε vdsl,μα σας βλέπουμε κύριε σε vdsl ,του εξηγώ την όλη κατάσταση ότι συγχρονίζω μόνο σε adsl μου λέει θα σας πάρω το απόγευμα στο κινητό να κάνουμε τις ρυθμίσεις στο router με παίρνει ο ίδιος ακριβώς την ώρα που είχαμε πει και μου λέει τελικά δεν είναι θέμα ρυθμίσεων απλά ο οτε έχει ξεχάσει να σας κουμπώσει κλείνουμε και μέσα σε 5 λεπτά internet γιοκ πριν προλάβω να τους ξανακαλέσω με παίρνει μια κοπέλα από το 2105100000 και μου λέει τα ίδια και ότι με αποσύνδεσαν από adsl και περιμένουμε μόνο τώρα τον οτε να με ξανασυνδέσει σε vdsl της λέω και θα με αφήσετε χωρίς νετ όλο το σκ;ΌΧΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΚΥΡΙΕ,ΥΠΟΜΟΝΗ.

Ήμαρτον! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβετε για τι εταιρεία μιλάμε θα Σας πω ένα πράγμα το απόλυτο μπουρ@@λο.

Σήμερα κλείνω 22 μέρες χωρίς internet πλην τις 2 που είχα adsl.

Ξαναπαίρνω σήμερα και μου λένε ότι δεν ξέρουν ημερομηνία αποκατάστασης της βλάβης οπότε και ημερομηνία ενεργοποίησης με την αιτιολογία ότι ο οτε δεν τους ενημερώνει για την εξέλιξη,στα καπάκια παίρνω τους τεχνικούς του οτε τις περιοχής μου στον Άλιμο μιλάω με τον ίδιο άνθρωπο που είχα καλέσει και τις 2 προηγούμενες φορές ο οποίος μου λέει ότι είναι πράγματι ανοιχτή η βλάβη και μπορεί σήμερα το αργότερο αύριο να στείλει άνθρωπο στο καφάο να δεί τι γίνετε γιατί μάλλον δεν με έχουν κουμπώσει καλά ότι στο διάολο σημαίνει αυτό και ερωτώ εγώ γιατί μπόρεσα να μάθω πότε θα κινητοποιηθεί ο οτε και αυτοί όχι,μήπως λέω μήπως τους έχουν γραμμένους στα αρχ@@ια τους η η wind έχει γραμμένο έμενα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κλείνω βδομαδούλα χωρίς καθόλου ίντερνετ, δε με έχει συνδέσει ακόμα ο ΟΤΕ. Έπρεπε να αρχίσω τα τηλέφωνα σε γνωστούς στον ΟΤΕ για να κάνω δουλειά και να δούμε αν τελικά το καταφέρω και πΌΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποιήθηκα το μεσημέρι με πήραν μάλιστα από τον οτε 4 φορές όταν ήμουν πάνω στο μηχανάκι,ο ίδιος άνθρωπος που μιλάω αυτές τις μέρες

 

Link Status Connected Rate (Up/Down) 4997/49998 kbps

 

Noise Margin (Up/Down) 30.2/20 dB

 

Modulation Type VDSL2

 

Line Attenuation (Up/Down) 2.6/8.6 dB

 

Output Power (Up/Down) 5.7/14.5 dBm

 

Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved Max Rate(Up/Down) 33707/97932 kbps

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις πολύτιμες πληροφορίες,γνώμες και συμβουλές,να είστε όλοι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πράγμα θα με πειράξει με το vdsl η μαγεία του snr tweaking στα αγαπημένα μου dgn2200 και thomson speedtouch 780wl που χάνετε,τα telnet πειράγματα  όπως και το απίστευτο εργαλείο dmt tool που τόσα χρόνια με συντρόφευε στους πειραματισμούς για μια καλύτερη και πιο γρήγορη γραμμή,από την άλλη χαίρομαι κιόλας γιατί σου φεύγει και το άγχος.

 

Πού να το φανταστώ πριν μερικά χρόνια ότι από τα 7-8mbps θα ήμουν κάποτε στα 50/5,ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα. 



Να παίρνουμε σειρά.

τελικά πείρες τηλέφωνο στον οτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα, στην Ηλιούπολη στα κεντρικά είναι ο αριθμός, δεν έχουν, λέει, αίτημα για vdsl από wind, αλλά μπορεί να έχει κολλήσει και κάπου. 4 τηλέφωνα στα καπάκια στη Wind, τελικά μου είπαν ότι θα μου έρθει πρώτα adsl και αμέσως μετά vdsl, χωρίς να χρειαστώ εγώ να κάνω ξανά αίτηση. Η σύνδεσή μου δεν έχει ακόμα ολοκληρωθεί, λένε, ούτε το τηλέφωνο δε λειτουργεί πλήρως. Χα-λα-ρά, δε βιαζόμαστε, στο Ελλαδιστάν είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...