Προς το περιεχόμενο

[Laptop/Gaming] Lenovo IdeaPad Y580A [I5-3230M/4GB/1TB/GTX660M/FREE DOS] - 569€ @e-shop.gr


Σαϊνόμπι

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tην συγκεκριμενη καρτουλα την βρισκω στο σκρουτζ σε λαπτοπς με τετραψηφια τιμη. Για καποιον που ψαχνει budget gaming laptop πιστευω ειναι πολυ καλη περιπτωση. 

 

Link εδω

Επεξεργαστής: Intel Core i5-3230M (2.60 - 3.20 GHz) με 6MB L3 cache.
Οθόνη: 15.6" HD+ TFT με LED Backlight, ανάλυση 1366 x 768.
Μνήμη: 1x 4096MB DDR3 1600MHz, με δυνατότητα επέκτασης στα 8 GB.
Σκληρός Δίσκος: 1 TB SATA, 5400 rpm. Διαθέτει ελεύθερη θύρα mSata για προσθήκη SSD.
Οπτική Συσκευή: DVD Super Multi (Double Layer).
Floppy Disk: Δεν περιλαμβάνεται.
Κάρτα γραφικών: NVIDIA GeForce GTX 660M με 2 GB αυτόνομης μνήμης.
Κάρτα Δικτύου: Eνσωματωμενη κάρτα δικτύου (LAN 10/100/1000), ασύρματη Wifi 802.11b/g/n και Bluetooth.
Θύρες Επικοινωνίας: 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, 1x VGA, 1x HDMI, 1x RJ-45, headphone-out, microphone-in.
Πρόσθετα Χαρακτηριστικά: Ενσωματωμένη κάμερα, Card Reader 4 in 1.
Ήχος: Ενσωματωμένα στερεοφωνικά ηχεία και μικρόφωνο.
Πληκτρολόγιο: Αγγλικό με ξεχωριστό αριθμητικό πληκτρολόγιο.
Τύπος Μπαταρίας: 6 κελιών λιθίου ιόντων.
Διαστάσεις (W x D x H): 345 x 239 x 32 mm.
Βάρος: 2.8 kg.
Λογισμικό: Free Dos.

στα μειων το οτι ειναι παραεισαγωγης με την κλασικη εγγυηση του e-shop, με οτι συνεπαγεται απ' αυτο.

επισης γραφει ΗD+ αλλα μετα διπλα γραφει την σωστη αναλυση και οχι 1600x900 που ειναι το HD+...

επισης στο ιντερνετ το y580 εχει backlit keyboard.. δεν εχω ομως καταλαβει ακομα αν εχει και αυτο.

 

lenovo-laptop-ideapad-y580-overhead-7L.j

Επεξ/σία από Σαϊνόμπι
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ειχε ξαναβγαλει πριν 2 μηνες και το πηρα και εγω.Για τα λεφτα του ειναι οτι καλητερο υπαρχει...Φουλ αναλυση εχει φωτιζομενο πληκτρολογιο.Λιγο ο δισκος ειναι αργος και εχει και θεμα με την θερμοκρασια του δισκου.Ο καλητερος ηχος που εχω ακουσει απο λαπτοπ.Οποιος σκεφτεται για αυτα τα λεφτα παει με κλειστα τα ματια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχε ξαναβγαλει πριν 2 μηνες και το πηρα και εγω.Για τα λεφτα του ειναι οτι καλητερο υπαρχει...Φουλ αναλυση εχει φωτιζομενο πληκτρολογιο.Λιγο ο δισκος ειναι αργος και εχει και θεμα με την θερμοκρασια του δισκου.Ο καλητερος ηχος που εχω ακουσει απο λαπτοπ.Οποιος σκεφτεται για αυτα τα λεφτα παει με κλειστα τα ματια...

Tι εννοεις εχει φουλ αναλυση? Δεν ειναι το Y500 με τις dual 650 / Full HD / Red Backlit Keyboard..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 σε αυτο αναφερεται, αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι το ιδιο

ποσο το ειχε αυτο τοτε? απ'οτι βλεπω η οθονη ειναι διαφορετικη σε εκεινο ε? 

και το τωρινο εχει λιγο καλυτερο επεξεργαστη και επισης γραφει πως

"Διαθέτει ελεύθερη θύρα mSata για προσθήκη SSD" μαλλον ομως την θυρα mSata την ειχε και το αλλο, χωρις να μαι σιγουρος

παντως οι κωδικοι τους ειναι διαφορετικοι:  59-377154 (το τωρα) vs 59-349180 (το τοτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

ναι, γι αυτο λεω μαλλον διαφορετικα θα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

ναι, γι αυτο λεω μαλλον διαφορετικα θα ειναι

μικρη η διαφορα, κριμα που και τωρα δεν εχει full hd οθονη.. αλλα για τα δεδομενα τωρα ειναι οτι καλυτερο βρισκω στα χρηματα αυτα που να συνδυαζει και τον τομεα gaming 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκρεκριμενο λαπτοπ βγαινει μονο με 1366x768 και 1920x1080 αναλυση. 

Hd αναλυση εχει κατα 99% αυτο της προσφορας.

Επισης ο συγκεκριμενος επεξεργαστης ειναι με 3mb cache μνημης και οχι 6mb οπως λεει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σημαινει free dos; η εγγυηση που αναφερθηκε του eshop ειναι για τα πανηγυρια;

 

Παντως η αναλυση λιγο που το εψαξα δεν πρεπει να ναι hd πρεπει να ναι οτι λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σημαινει free dos; η εγγυηση που αναφερθηκε του eshop ειναι για τα πανηγυρια;

 

Παντως η αναλυση λιγο που το εψαξα δεν πρεπει να ναι hd πρεπει να ναι οτι λεει.

 

Free dos σημαινει οτι δεν εχει λειτουργικο (windows κτλ), για να πεφτει και η τιμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ποσο δυσκολο παιζει να' ναι (σαν διαδικασια) να μπει ενα full hd πανελ απο ebay?

με βαθμο δυσκολιας απ'το 1-10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...