Προς το περιεχόμενο

[Laptop/Gaming] Lenovo IdeaPad Y580A [I5-3230M/4GB/1TB/GTX660M/FREE DOS] - 569€ @e-shop.gr


Σαϊνόμπι

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι καλές κάρτες πρέπει να συνοδεύονται από καλές αναλύσεις.. αλλιώς δεν έχει νόημα.

Το 1366x768 είναι αποδεκτό μόνο σε ενσωματωμένες κ σε Ultrabook πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω αλλάξει μερικά πανελ, άλλα πιο εύκολα άλλα πιο δύσκολα ΑΛΛΑ δεν είμαι σίγουρος αν η καλωδιο-ταινία που πάει μέχρι το πανελ είναι η ίδια σε hd και fullhd... αν δεν είναι, έχει καλή μανούρα να φτάσεις στη μητρική και να αλλάξεις και αυτή. Αν δε θέλει, 3/10 δυσκολία θα έλεγα (πολλές τάπες στο πλαίσιο έχουν βίδες από κάτω και μπορεί να σπάσει και κανένα κλιπσάκι από το πλαίσιο καθώς ξεκουμπώνει χωρίς ουσιαστική συνέπεια βεβαια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καλές κάρτες πρέπει να συνοδεύονται από καλές αναλύσεις.. αλλιώς δεν έχει νόημα.

Το 1366x768 είναι αποδεκτό μόνο σε ενσωματωμένες κ σε Ultrabook πλέον.

συμφωνω αλλα δυστυχως ο συνδυασμος και των δυο σε προσιτη τιμη ειναι κατι πολυ σπανιο.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10

xristoforos89 το έχεις ακομα? εγω το έχω ακομα , εβαλα ssd στην κανονικη θυρα ,και τον hdd στο floppy disk.

Φιλε msata εβαλες? Πως παει απο θερμοκρασιες οι δισκοι?το msata τι ταχυτητες σου βγαζει? Και ποιον εχεις βαλει?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε msata εβαλες? Πως παει απο θερμοκρασιες οι δισκοι?το msata τι ταχυτητες σου βγαζει? Και ποιον εχεις βαλει?

δεν εβαλε msata, κανονικο ssd εβαλε εκει που ηταν ο hdd

και τον hdd αφου αφαιρεσε το dvd-rw, τον εβαλε εκει με hdd caddy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

xristoforos89 το έχεις ακομα? εγω το έχω ακομα , εβαλα ssd στην κανονικη θυρα ,και τον hdd στο floppy disk.

Μπα, οχι.

Στην πρωτη εβδομαδα το σουταρα.

Επαιξα τα 2 παιχνιδια που ηθελα και το χαιρεται πλεον ο νεος κατοχος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε msata εβαλες? Πως παει απο θερμοκρασιες οι δισκοι?το msata τι ταχυτητες σου βγαζει? Και ποιον εχεις βαλει?

εχω βαλει SSD όχι msata.  οταν ο hdd είναι εκει που είναι το cd, δεν ξεπερναει τους 40 αντε 43 σε πaiχνιδι.

 

oi ssd δυστυχώς δεν έχουν θερμομετρο. αλλα υποτίθεται πως έχουν αντοχη,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπα, οχι.

Στην πρωτη εβδομαδα το σουταρα.

Επαιξα τα 2 παιχνιδια που ηθελα και το χαιρεται πλεον ο νεος κατοχος.

Γιατι φιλε το σουταρες δεν ικανοποιηθηκες με το συγκεκριμενο? Επεξ/σία από george888
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι φιλε το σουταρες δεν οικανοποιηθηκες με το συγκεκριμενο?

Μια χαρα λαπτοπ ηταν για τα λεφτα του (οθοναρα, αθορυβο, τοπ καρτα για τα χρηματα του κλπ).

Εχω και αλλα λαπτοπ και το αγορασα μονο και μονο για να παιξω 2 παιχνιδια και μετα να το δωσω.

 

Η οθονη του ειναι glossy ή απλη ξερει κανεις?

αμα ειναι glossy δεν πιστευω πως αξιζει

Γυαλιστερη ειναι η οθονη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθονη του ειναι glossy ή απλη ξερει κανεις?

αμα ειναι glossy δεν πιστευω πως αξιζει

Η οθονη του γυαλιστερη αλλα εχει πολυ ωραιο μαυρο και γενικα εχει πολυ ωραια χρωματα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσέχετε λίγο το e-shop γιατι τωρα τελευταία κανουν τους κινέζους με την εγγυήσεις, είχε θεμα φίλος μου και ακομα ψαχνετε τι θα κανει, και διαβασα οτι και καποιος αλλος είχε θεμα απο εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσέχετε λίγο το e-shop γιατι τωρα τελευταία κανουν τους κινέζους με την εγγυήσεις, είχε θεμα φίλος μου και ακομα ψαχνετε τι θα κανει, και διαβασα οτι και καποιος αλλος είχε θεμα απο εδώ.

και νομιζα οτι ειχε παρει στροφη προς την βελτιωση το ε-σοπ.. 

 

 

ισως θα πρεπε να γινει μια ξεχωριστη ενοτητα οπου θα ειναι για αξιολογηση καταστηματων.

πχ: "Ελληνικά E-Shops" και να χει μεσα Πλαισιο, Ε-gate, Μsystems και να γραφουμε μεσα τις αξιολογησεις/εμπειριες, ειτε καλες ειτε κακες, ωστε καποιος που ψαχνεται να αγορασει να μπορει να εχει μια πιο αντικειμενικη αποψη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...