Προς το περιεχόμενο

Mikel εδω, Mikel εκει. Τι γινεται;


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 868
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξερετε ποσες φορες μου εχουν δωσει καφε εσπρεσο που να ειναι καμμενος; Τους το λεω και μου λενε "τι εννοειται καμμενος;" Παιζουν πολλα ρολο. Στο tailor made φαιρνει συνεχως νεες ποικιλιες καφε παντως.

Τι γευση εχει καμενος αληθεια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ξερετε ποσες φορες μου εχουν δωσει καφε εσπρεσο που να ειναι καμμενος; Τους το λεω και μου λενε "τι εννοειται καμμενος;" Παιζουν πολλα ρολο. Στο tailor made φαιρνει συνεχως νεες ποικιλιες καφε παντως.

Τι γευση εχει καμενος αληθεια ?
Έιναι πικρός αλλα είναι εμφανές ότι δεν είναι από τη ποικιλια απλά έχει γευση καμμένου.ακομα και ζαχαρη να βαλεις δεν φεύγει η πικριλα. Γενικά είναι off η γεύση εντελως.Οποιος δουλεύει σε καφετερια και απαντήσει "τι εννοείτε καμένος?"είναι σίγουρα ασχετος.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έιναι πικρός αλλα είναι εμφανές ότι δεν είναι από τη ποικιλια απλά έχει γευση καμμένου.ακομα και ζαχαρη να βαλεις δεν φεύγει η πικριλα. Γενικά είναι off η γεύση εντελως.Οποιος δουλεύει σε καφετερια και απαντήσει "τι εννοείτε καμένος?"είναι σίγουρα ασχετος.

Α καταλαβα, να σε ρωτησω κατι οταν ο εσπρεσο εχει μια γευση σε φαση να θυμιζει παγωμενο ελληνικο τι ειναι ?

Το εχω παθει αρκετες σε διαφορες καφετεριες να πιο εσπρεσο που θυμιζει ελληνικο στην γευση μια στο τοσο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πίνεται αυτή η μαλακία. Μόλις πήρα από Άλιμο τον πρώτο και τελευταίο. Σκέτο γάλα κατευθείαν από την προβάτα.

cappuccino freddo πήρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως ο τύπος που το έχει δίνει 600-700ε με 1-2 ρεπό τη βδομάδα σε πρωτάρη ανειδίκευτο εργαζόμενο,γνωστή μου δουλεύει απο πέρσυ στη λαρισα και είναι ευχαριστημένη απο συνθήκες εργασίας,καλή περίπτωση για την εποχή.

ο καφές κακός και ακριβός για μένα,καλύτερα το καλό συνοικιακό που έιναι και πιο φτηνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δεν πίνεται αυτή η μαλακία. Μόλις πήρα από Άλιμο τον πρώτο και τελευταίο. Σκέτο γάλα κατευθείαν από την προβάτα.

cappuccino freddo πήρες...
Ναι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως σημερα που πηρα προσπαθησα να δω αν ισχυει αυτο με την κανατα. δεν φαινοταν καλα, παντως σιγουρα η τυπισσα που χειριζοταν τη μηχανη του καφε εδινε μεριδες σε κουπες στην αλλη που εφτιαχνε τους καφεδες. τωρα αν τα εριχνε σε κανατα και τα χρησιμοποιουσε αργοτερα, αυτο δεν μπορουσα να το δω.

 

σε καποιους η γαλατιλα αρεσει!!!!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο εξ LAρισσα που τα ανοιξε παντως εχει γινει κροισος με 7 γραμματα.κπ μειπε οτι μεχρι κ κων/πολη ανοιξε ο μετιν ο τουρκος π επαιζε παλια αελ.νομιζω το φραντσαιζ παει 120k.για μενα value for money δεν αξιΖει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πίνεται αυτή η μαλακία. Μόλις πήρα από Άλιμο τον πρώτο και τελευταίο. Σκέτο γάλα κατευθείαν από την προβάτα.

 

Όπως θα λεγαν και στο καφέ της χαράς

 

Tirogalouchino

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α καταλαβα, να σε ρωτησω κατι οταν ο εσπρεσο εχει μια γευση σε φαση να θυμιζει παγωμενο ελληνικο τι ειναι ?

Το εχω παθει αρκετες σε διαφορες καφετεριες να πιο εσπρεσο που θυμιζει ελληνικο στην γευση μια στο τοσο .

ειναι πολυ νερουλος?σαν ελληνικο μου εχει τυχει μερικες φορες αμα φτιαξω καφε στη moka pot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με την κανατα που λετε το επιβεβαιωνω και εγω ΑΛΛΑ. Εχουν τοσο κοσμο τα μαγαζια που δεν θεωρω οτι η κανατα μενει στην παγκο πανω απο 5-10 λεπτα. Με την κινηση που εχουν αν δεν επαιζε κανατα αλλα εφτιαχναν τον καθε καφε εκει την στιγμη θα περιμενες 10 λεπτα να παρεις καφε. 

 

Ολα εχουν λογικη παιδια.

 

Κατι αντιστοιχο δεν κανουν και τα mac donalds στο εξωτερικο? Μεχρι να χτυπησει η γκομενα την αποδειξη το εχεις στον δισκο σου. Υπαρχει μια συνεχης ροη φαγητων με βαση την καταναλωση που εχει το καθε ενα ετσι ωστε να ειναι γρηγορη η εξυπηρετηση και φρεσκο παραλληλα το φαγητο.

 

Το ιδιο πρεπει να κανουν και με τον καφε αυτοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έιναι πικρός αλλα είναι εμφανές ότι δεν είναι από τη ποικιλια απλά έχει γευση καμμένου.ακομα και ζαχαρη να βαλεις δεν φεύγει η πικριλα. Γενικά είναι off η γεύση εντελως.Οποιος δουλεύει σε καφετερια και απαντήσει "τι εννοείτε καμένος?"είναι σίγουρα ασχετος.

 

Aυτο ακριβως...! Ειναι πικρος και εχει τη γευση καμμενου. 

Παντως ο καφες δεν ειναι μακντοναλτς ή ντονατς κλπ που να τα αφησεις στην ακρη για λιγη ωρα δε θα παθουν τιποτα.

 

Χαλαει η γευση του καφε αμεσως οσο τον αφηνεις. Και εγω εχει τυχει να παω σε ενα CoffeeBrand και να εχει ετοιμο σε μπρικι καφε. Αλλα δε μιλησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...