Προς το περιεχόμενο

Mikel εδω, Mikel εκει. Τι γινεται;


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 868
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mόνο που δεν είναι ανοιχτά το πρωί, οπότε μπαγιάτικο θα το φας...

Πραγματικά αναρωτιέμαι ποιος αγοράζει ντόνατς το απογευματόβραδο...

Κολλάμε πολύ με τις μόδες νομίζω και χάνουμε το σκοπό...

εγω οποτε περνω τα τρωω συνηθως το πρωι.μια χαρα ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ειναι πολυ στεναχωρο να πανε σφαιρα τα απροσωπα mikel και καφενια-καφετεριες οπως ο ιστορικος Λεντζος να βαζει λουκετο :(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ειναι πολυ στεναχωρο να πανε σφαιρα τα απροσωπα mikel και καφενια-καφετεριες οπως ο ιστορικος Λεντζος να βαζει λουκετο :(

Ναι γιατι ο Ελληναρας για να ειναι in πρεπει να εχει iphone-ipad και να πινει τον καφε του στα Mikel... :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατι ο Ελληναρας για να ειναι in πρεπει να εχει iphone-ipad και να πινει τον καφε του στα Mikel... :P

 

Φοιτητοκαφετέριες είναι περισσότερο και όλοι ξέρουμε πως σκεφτεται ο φοιτητής στο θέμα του καφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις μ@λ@κιες που εχω διαβασει εδω μεσα θα μου πεσουν και τα λιγοστα μου μαλλια.

 

Λοιπον:

 

Ι) Καποτε στην Λαρισα ηταν μια καφετερια το Chocola το οποιο το ειχαν δυο τυπακια.

 

ΙΙ)Ειχαν ανοιξει 2-3 μαγαζια στη Λαρισα.

 

ΙΙΙ) Τα εσπασαν.

 

ΙV) Ο ενας ανοιξε στη συνεχεια τα Mikel και ο αλλος τα Bruno (και αυτα εχουν αρχισει να ανοιγουν και σε αλλες πολεις αλλα καμια σχεση με την παρανοια των Mikel)

 

V) (Ελπιζω να μην συγκλονισω καποιους) Ο ιδιοκτητης των Mikel ειναι ενας απλος ανθρωπος και σχετικα μικρος σε ηλικια (το πολυ 40 αν δεν κανω λαθος). Δεν ειναι πυρηνικος επιστημονας, δεν ειναι μελος της ομαδας Ε, δεν δεν δεν...

 

VI) Στον καφε βαζει γλυκοζη η κατι τετοιο οποτε την τρελη διαφορα την καταλαβαινεις αν πινεις μετριο η γλυκο. Οσοι πινουν σκετο δεν ξερω αν καταλαβαινουν διαφορα στην γευση σε σχεση με αλλες καφετεριες.

 

VII) Ο ιδιοκτητης περα απο τα Mikel εχει και μια δευτερη εταιρια ονοματι Georgia η οποια προμηθευει τα mikel με κουλουρακια κεικ κτλ και απο τα οποια ειναι αναγκασμενοι φυσικα να αγοραζουν οσοι ανοιγουν mikel

 

VIII) Σαφως και ειναι μοδα. Αλλα αντι να βριζουμε τον τυπο που το λαθος το οποιο εκανε ειναι να βγαλει λεφτα δουλευοντας γιατι δεν κοιταμε την δουλεια μας?

 

IX) Ο καφες δεν εχει κατι μεσα που να σε κανει να εξαρτηθεις. Αν ηταν ετσι ολη η Λαρισα θα ηταν εξω απο τον ΟΚΑΝΑ τωρα.

 

Χ) ΒΛΑΧΟΣ: Στην Ελλάδα η λέξη Βλάχος (με κεφαλαίο Β) χρησιμοποιείται για να προσδιορίσει τους ομιλούντες την Βλάχικη γλώσσα (Αρμάνοι) ή τους ομιλούντες την Βλαχομογλενίτικη. Με την υποχώρηση της γλώσσας που παρατηρήθηκε τις τελευταίες δεκαετίες, η λέξη αναφέρεται πλέον και σε όσους προέρχονται από βλαχόφωνες οικογένειες χωρίς απαραίτητα να γνωρίζουν και να ομιλούν τη βλάχικη.

Σε κάποιες περιοχές των Βαλκανίων η λ. Βλάχος σήμαινε γενικά τον ορθόδοξο χριστιανό, ανεξαρτήτως γλώσσας.

 

Αραγε ποσοι Βλαχοι ζουνε στην Αθηνα?

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

V) (Ελπιζω να μην συγκλονισω καποιους) Ο ιδιοκτητης των Mikel ειναι ενας απλος ανθρωπος και σχετικα μικρος σε ηλικια (το πολυ 40 αν δεν κανω λαθος). Δεν ειναι πυρηνικος επιστημονας, δεν ειναι μελος της ομαδας Ε, δεν δεν δεν...

 

 

TIL ότι στα 40 είσαι νέος. Σιγά μην είσαι και νήπιο.

 

Στα 40 είσαι μεσήλικας (ούτε νέος ούτε γέρος). Δεν είναι κακή ηλικία για να επεκταθείς (ποτέ δεν είναι) αλλά δεν είσαι και Bill Gates που κανες την microsoft στα 17 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TIL ότι στα 40 είσαι νέος. Σιγά μην είσαι και νήπιο.

 

Στα 40 είσαι μεσήλικας (ούτε νέος ούτε γέρος). Δεν είναι κακή ηλικία για να επεκταθείς (ποτέ δεν είναι) αλλά δεν είσαι και Bill Gates που κανες την microsoft στα 17 :P

 

Ναι..ισως εχεις δικιο απλα εγω πλεον για να χαρακτηρισω εναν νεο η οχι σκεφτομαι τι θα πει ο κοσμος αν αυτος ο καποιος πεθανει.

πχ

- Πεθανε ε?

-Ναι...

-Ποσο ηταν?

-40 χρονων...

-Απαπαπα κριμα νεος ηταν...

 

Βεβαια  ολα αυτα πανε περιπατο οταν κανω καζουρα στη μανα μου που ειναι 51. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιας και του καναμε τοση διαφημιση δεν κανονιζουμε να παμε ολοι στα Mikel (ο καθενας στη περιοχη του) και να δουμε τι λεει ο καφες? :-D

(αστειευομαι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 και ο αλλος τα Bruno (και αυτα εχουν αρχισει να ανοιγουν και σε αλλες πολεις αλλα καμια σχεση με την παρανοια των Mikel)

 

Και το Bruno εχει πολυ καλο καφε και σχετικα καλες τιμες. Ειδικα ο Cappuccino Freddo με 2 παγακια (εχει σημασια) ειναι απο τους καλυτερους που εχω πιει ever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...