Προς το περιεχόμενο

Ένας...κατώτατος μισθός για σχολικά είδη


agamoi-thytai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πιο άκυρη "έρευνα" ever

 

Στο λύκειο χρειάζεσαι σαφώς λιγότερα πράγματα από το δημοτικό.

 

Δε κάθεται στα "αυγά" του να γράψει για κανα μηχανάκι καλύτερα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ποτέ δεν μας είπε κανείς να αγοράσουμε 0.7 μηχανικό μολύβι και παίρναμε το 0.5

 

 

Θυμάμαι τη πρώτη φορά που μου πήραν 0,9 μολύβι από ένα καλό βιβλιοπωλείο συνοικιακό στην Αθήνα, ήταν λες κ ανακάλυψα την αμερική....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντα τα σχολικά μου ήδοι ήταν τα απαραίτητα και ποτέ πανάκριβα πράγματα

δεν ήμουν καλός μαθητής και δε νομίζω να βοηθούσε αν οι δικοί μου αγόραζαν με 500 , ούτε με 5000 euro πράγματα
το ίδιο σκατά θα τα έκανα

καλημέρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάπα τα μηχανικά.Όλο σπάνε μύτες, όλο τελειώνουν.Καλύτερα ένα μολύβι και ξύσιμο μέχρι να φτάσει 2 εκατοστά.

 

Μπα καθολου. Απο τοτε που πηρα το πρωτο μου μηχανικό μολύβι, μονο με αυτα βολευομαι να γραφω.

Σπαει η μυτη, τσακ πατας και βγαινει άλλη. Οχι να εχεις και ξυστρα μαζί και να ψαχνεις καδο να πεταξεις τα σκουπιδάκια.

Εχω και συλλογή απο μηχανικά. ΤΑ ΛΑΤΡΕΥΥΩΩΩΩΩ! :wub:

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κλασικές ελληνικές σοβιετικές έρευνες της φούτσας. Όπως οι άλλες με τα παιδιά που λιποθυμάνε από την πείνα στο σχολείο. Με 50 ευρω που λέει ο άλλος για τσάντα νηπιαγωγίου μπορείς να αγοράσεις τσάντα delsey και γαμηστερή κιόλας. Εγώ σε προσφορά πήρα σακίδιο πλάτης delsey 16 ευρώ από τα καρφούρ ενώ ήμουν φοιτητής το 2007 κ την έχω ακόμη μέχρι σήμερα, τη παίρνω στη δουλειά. Αν θέλουν τα πιτσιρίκια hanna montana και ben ten τσάντες που κάνουν 800 ευρώ πρόβλημά τους. Εγώ μια χαρά την έβγαζα στο σχολεία με κάτι Eastpack κ άγνωστες μάρκες,τετράδια Διεθνές, skag σπιράλ, και στυλό μπίκ κίτρινο,άντε κ κανα pilot.  Σταματήστε να κλαίγεστε που δε παίρνετε 1500 ευρώ πλέον για 8 ώρες του τίποτα. Κάντε οικονομική διαχείριση,ΑΜΑΝ επιτέλους με τη κωλομιζέρια σε αυτή τη χώρα.

Πως δεν έβαλαν μέσα στα έξοδα και κανα tablet για να κάνει τις "εργασίες" του ο μαθητής.

Ο κλασσικος στουπικος συμφορουμιτας. Κατεβα απο το καλαμι σου και μαθε οτι τα περιστατικα με τις λιποθυμιες στα σχολεια τα παραδεχτηκε ο υπουργος παιδειας. Επισης μη κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια. Υπαρχουν και καποιοι που δουλευουν. Κατα τα αλλα, ναι, η παρουσα "ερευνα" ειναι της πλακας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κλασσικος στουπικος συμφορουμιτας. Κατεβα απο το καλαμι σου και μαθε οτι τα περιστατικα με τις λιποθυμιες στα σχολεια τα παραδεχτηκε ο υπουργος παιδειας. Επισης μη κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια. Υπαρχουν και καποιοι που δουλευουν. Κατα τα αλλα, ναι, η παρουσα "ερευνα" ειναι της πλακας.

 

 

Kι εγώ δουλεύω ρε μεγάλε, αυτό τι πάει να πεί. Θίχτηκες σύντροφε; Ξυδάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έρευνα είναι το λιγότερο χαζή. Όλα όσα αγοράζουμε είναι με βάση τις οικονομικές μας δυνατότητες. Ποιος άνθρωπος με μεσαίο ειδόδημα θα πάει να δώσει 10 ευρώ για μολύβι; Ή 72 και 82 ευρώ για τσάντα; Κανείς. Άρα γιατί να το συζητάμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι εγώ δουλεύω ρε μεγάλε, αυτό τι πάει να πεί. Θίχτηκες σύντροφε; Ξυδάκι.

@@ θιχτηκα. Απλα ηθελα να σου δειξω οτι λες χαζομαρες. Και η απαντηση σου με επιβεβαιωνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάπα τα μηχανικά.Όλο σπάνε μύτες, όλο τελειώνουν.Καλύτερα ένα μολύβι και ξύσιμο μέχρι να φτάσει 2 εκατοστά.

Εγώ έχω ένα 24 χρόνια.

Καθημερινή χρήση σε Δημοτικό,Γυμνάσιο,Λύκειο και μερική χρήση από τότε,βέβαια είναι και Δ.Γερμανίας και έτσι είναι heavy duty κατασκευής.

Ανάλογα με τι πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500+ ευρώ για το λύκειο??? Ακομα χειρότερα για το δημοτικό... Εγω μια σκατοτσαντα των 20 ευρώ είχα γυμνάσιο και λύκειο. Χαρακες και ιστορίες από το δημοτικό...<br>

Πλακα μας κανουν? Ουτε για πλακα δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα... Εκτός και αμα κάποιος ειναι τοσο βλάκας που ενώ εχει το παιδί του τα απαραίτητα πάει και αγοράζει κάθε χρόνο καινούργια. Αυτός καλά να πάθει. Μετά θα βγαίνει στον Παυλόπουλο στο extra 3 να παραπονεθεί οτι δεν εχει λεφτά... Ξυπνάτε ρεεεεε... Μιλάτε για οικονομική κρίση. Βγείτε ενα Σάββατο βράδυ στα νυχτερινά κέντρα και θα δείτε τη κρίση έχουμε...<br><br><br>

Sent from my MT11i using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα καθολου. Απο τοτε που πηρα το πρωτο μου μηχανικό μολύβι, μονο με αυτα βολευομαι να γραφω.

Σπαει η μυτη, τσακ πατας και βγαινει άλλη. Οχι να εχεις και ξυστρα μαζί και να ψαχνεις καδο να πεταξεις τα σκουπιδάκια.

Εχω και συλλογή απο μηχανικά. ΤΑ ΛΑΤΡΕΥΥΩΩΩΩΩ! :wub:

 

 

Πρακτικά τα μηχανικά μολύβια αλλά σε αυτά δεν μπορείς να βάλεις τον ευχούλη

 

 

post-216142-0-17121500-1378985037_thumb.jpg

:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...