Προς το περιεχόμενο

Νέο Surface 2 Pro με Haswell και αυτονομία 2.5 φορές μεγαλύτερη του πρώτου μοντέλου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια δωστε λιγο χρονο στην Microsoft ...

Αφηστε να μπει και το design της Nokia στην μεση... τα services να γινουν δεμενα μεταξυ τους....

Φανταστειτε τι θα γινοταν αν με το Surface...ειχες δωρεαν σκαιπ για 2-3 χρονια...

το κομματι των επαγγελματιων θα το αγαπουσε πραγματικα. αλλα και ολοι οσοι θελανε να μιλανε δωρεαν με landlines .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω και βδομαδες ειμαι κατοχος του Acer Iconia w700,  με 128gb ssd, 4gb ram, haswell i5 3337U, το πηρα μετα απο παρα πολυ ερευνα και σκεψη αναφορικα με τη νεα γενια tablets που ερχονται αυτο το φθινωπορο αν δλδ θα αξιζε το κοπο να περιμενω μερικους μηνες μηπως βγουν λεπτοτερα, δυνατοτερα κλπ. αλλα αποτι βλεπω απτο Surface 2, και απο τις παρουσιασεις στη προσφατη IFA δικαιωνομαι για την επιλογη μου,

ειναι οτι καλυτερο φορητο εχω πιασει ποτε, η εμπειρια και η αποκριση του συστηματος απο αποψη ταχυτητας ειναι απιστευτη, 8 δευτρολεπτα restart  και μολις 5 cold boot! εχω ηδη ξεχασει το δυνατο μικρο 13αρι λαπτοπ  αλλα και τα 2 πανισχυρα desktop μου, η εμπειρια των 8 με touch  ειναι απιστευτη!
σε 11,6 ιντσες εχω αναλυση 1920x1080 οση δλδ εχουν τα 23αρια μονιτορ στο desktop!
κι ενω ειναι μικροτερο απο το 13αρι λαπτοπ που ειχε αναλυση 1366x768, τα παραθυρα και η επιφανια εργασιας ειναι πολυ πιο ανετη αφηνοντας περισσοτερο ελευθερο χωρο μονο με ενα scale font στα 120%

απο μετρησεις που εκανα πιστευω οτι οριακα θα μπορουσα να δουλεψω full windows λειτουργικο μεχρι και στις 10-10,6  ιντσες γεγονος που ποικιλλει στο καθενα, το μεγεθος στα tablets πιστευω παιζει πρωτευοντα ρολο γιαυτο και βγαινουν σε τοσες πολλες διαστασεις

επισης μη βλεπετε τις διαφημισεις που τα παρουσιαζουν να καθονται σε ενα γραφειο πλαγιαστα γιατι μια τετοια συσκευη τη περισσοτερη ωρα θα ειναι πανω στα ποδια  καθημενοι σε εναν καναπε, οποτε μεγαλο ρολο παιζει το σταντ και ο τροπος που καθεται με το foorprint που αφηνει μαζι το πληκτρολογιο, πχ αν δειτε τις φωτο του Iconia  με το αναδιπλωμενο bookcase και το ενσωματομενο πληκτρολογιο πιανει πολυ λιγοτερο χωρο αφου το πληκτρολογιο  του δεν εχει το touchpad που για μενα ειναι αχρηστο αφου εκτος οθονης ενιοτε προτιμω το ποντικι

σιγουρα θα βγουν και οικονομικοτερες υλοποιησεις γυρω στο 500αρι και πιο κατω απο αλλους κατασκευαστες οπως πχ το Lenovo  miix 8, και το 8ιντσο Toshiba Encore αλλα μη ξεχνατε ειμαστε ακομα στην αρχη...

ως τα Χριστουγεννα θαχουν βγει πολλες υλοποιησεις... για να μη πω παραπερα

πιστευω καποιος που   σκοπευε να σκασει πανω-κατω ενα 500αρικο για ενα αξιοπρεπες λαπτοπ μπορει να στραφει σε ταμπλετ πλεον χωρις να χασει το γνωριμο desktop  του ξεφευγοντας σε android καταστασεις...

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

900 ευρώ το intro ταμπλετ με 64 γβ...Και στην Ελλάδα κάνει 900 το περσινό μοντέλο.θα τρελαθούμε τελείως.

Άιντε, να βγάλει ένα bay trail Samsung και η Lenovo με πεν στην μισή τιμή και να τους πάρουν τα ελάχιστα ποσοστά που έμειναν στην Microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα 13αρι μηχάνημα με i7 και 8GB Ram με 550€ . Καληνύχτα Microsoft...

 

πολλά τα λεφτά. ένα 850άρι ευρό ΜΑΞ έπρεπε να ήταν ΜΑΖΙ με το πληκτρολόγιο.

Αν είναι να πιάνει τα 1050 πας σε air (άλλο τούτο, αλλά λέμε....)

 

Πέρα από το διαφορετικό λειτουργικό, το Air υπολείπεται σε ακετά σημεία του Surface Pro (Ανάλυση, touch, Stylus) 

 

Πήρα 13αρι μηχάνημα με i7 και 8GB Ram με 550€ . Καληνύχτα Microsoft...

 

..βέβαια καλύπτει εντελώς διαφορετικές ανάγκες, καμία σχέση με το Surface.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέλω αλλά με βμεπω για το απλο 2 :P

Καλά εσύ ότι γράφει Micro$oft επάνω το θες και το προτείνεις ασυζητητί, χωρίς να υπονοώ ότι το nickname σου, τα topic που επιλέγεις να postάρεις αλλά και το περιεχόμενο αυτών των posts υποδηλώνουν ότι είσαι "βαλτός" να μας τρελάνεις-τρολλάρεις. <=== Κάτι που θα σκέφτονταν κάποιος ποιο παρανοϊκός, κακοπροαίρετος και πονηρεμένος από μένα πάντως όχι εγώ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το pro αλλά παράλογη η τιμή του. Δε μπορεί να το λανσάρεις σαν ενδιάμεσο tablet -laptop με τιμή μεγαλύτερη και απο τα δυο.

 

Καλα,τραγουδα!!!

 

Ωπ, τι έγινε, ιδρώνουμε εκεί στο μανάβικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

900 ευρώ το intro ταμπλετ με 64 γβ...Και στην Ελλάδα κάνει 900 το περσινό μοντέλο.θα τρελαθούμε τελείως.

Άιντε, να βγάλει ένα bay trail Samsung και η Lenovo με πεν στην μισή τιμή και να τους πάρουν τα ελάχιστα ποσοστά που έμειναν στην Microsoft.

Ξαναδιαβασε τι γραφεις!:P

Θα λυπηθεί πολυ η ms αν πουλησουν τα windows tablet της samsung και lenovo,περισσοτερο απο το surface!!!Μαυρο δάκρυ θα ρίξει!!!:lol:

 

Ωπ, τι έγινε, ιδρώνουμε εκεί στο μανάβικο;

Τι να κάνουμε,εδω εχει παντα καλο-καιρι!;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...