Προς το περιεχόμενο

Νέο Surface 2 Pro με Haswell και αυτονομία 2.5 φορές μεγαλύτερη του πρώτου μοντέλου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ακριβό το μοντέλο με τα 8gb ram...

Ας το έδιναν με τα ίδια χαρακτηριστικά και με 100 ευρώ παραπάνω δλδ 4gbx 8gb x+100

Επίσης τι θύρες έχει by default? χωρίς docking όπως και τι μπαταρία έχει by default?(σε ώρες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί βάζετε στην κουβέντα τα apple προϊόντα; Μιλάμε για σοβαρό μηχάνημα εδώ, όχι για κάδρο με υψηλή ανάλυση. Να μου λέγατε για κάνα android tablet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γιατί βάζετε στην κουβέντα τα apple προϊόντα; Μιλάμε για σοβαρό μηχάνημα εδώ, όχι για κάδρο με υψηλή ανάλυση. Να μου λέγατε για κάνα android tablet

 

Μετά απο αυτό θα ζητήσω να βγεις σε σύνταξη... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω και βδομαδες ειμαι κατοχος του Acer Iconia w700,  με 128gb ssd, 4gb ram, haswell i5 3337U, το πηρα μετα απο παρα πολυ ερευνα και σκεψη αναφορικα με τη νεα γενια tablets που ερχονται αυτο το φθινωπορο αν δλδ θα αξιζε το κοπο να περιμενω μερικους μηνες μηπως βγουν λεπτοτερα, δυνατοτερα κλπ. αλλα αποτι βλεπω απτο Surface 2, και απο τις παρουσιασεις στη προσφατη IFA δικαιωνομαι για την επιλογη μου,

 

ειναι οτι καλυτερο φορητο εχω πιασει ποτε, η εμπειρια και η αποκριση του συστηματος απο αποψη ταχυτητας ειναι απιστευτη, 8 δευτρολεπτα restart  και μολις 5 cold boot! εχω ηδη ξεχασει το δυνατο μικρο 13αρι λαπτοπ  αλλα και τα 2 πανισχυρα desktop μου, η εμπειρια των 8 με touch  ειναι απιστευτη!

σε 11,6 ιντσες εχω αναλυση 1920x1080 οση δλδ εχουν τα 23αρια μονιτορ στο desktop!

κι ενω ειναι μικροτερο απο το 13αρι λαπτοπ που ειχε αναλυση 1366x768, τα παραθυρα και η επιφανια εργασιας ειναι πολυ πιο ανετη αφηνοντας περισσοτερο ελευθερο χωρο μονο με ενα scale font στα 120%

 

απο μετρησεις που εκανα πιστευω οτι οριακα θα μπορουσα να δουλεψω full windows λειτουργικο μεχρι και στις 10-10,6  ιντσες γεγονος που ποικιλλει στο καθενα, το μεγεθος στα tablets πιστευω παιζει πρωτευοντα ρολο γιαυτο και βγαινουν σε τοσες πολλες διαστασεις

 

επισης μη βλεπετε τις διαφημισεις που τα παρουσιαζουν να καθονται σε ενα γραφειο πλαγιαστα γιατι μια τετοια συσκευη τη περισσοτερη ωρα θα ειναι πανω στα ποδια  καθημενοι σε εναν καναπε, οποτε μεγαλο ρολο παιζει το σταντ και ο τροπος που καθεται με το foorprint που αφηνει μαζι το πληκτρολογιο, πχ αν δειτε τις φωτο του Iconia  με το αναδιπλωμενο bookcase και το ενσωματομενο πληκτρολογιο πιανει πολυ λιγοτερο χωρο αφου το πληκτρολογιο  του δεν εχει το touchpad που για μενα ειναι αχρηστο αφου εκτος οθονης ενιοτε προτιμω το ποντικι

 

σιγουρα θα βγουν και οικονομικοτερες υλοποιησεις γυρω στο 500αρι και πιο κατω απο αλλους κατασκευαστες οπως πχ το Lenovo  miix 8, και το 8ιντσο Toshiba Encore αλλα μη ξεχνατε ειμαστε ακομα στην αρχη...

ως τα Χριστουγεννα θαχουν βγει πολλες υλοποιησεις... για να μη πω παραπερα

 

πιστευω καποιος που   σκοπευε να σκασει πανω-κατω ενα 500αρικο για ενα αξιοπρεπες λαπτοπ μπορει να στραφει σε ταμπλετ πλεον χωρις να χασει το γνωριμο desktop  του ξεφευγοντας σε android καταστασεις...

 

 

Συμφωνώ, εγώ πήρα το πιο φτηνό w700 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Λίγο χάνει στη χωριτικότητα μόνο με τον 64 που έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή βελτίωση σε σχέση με το 1ο. Να δούμε και στην πράξη πως είναι. Μ΄ αρέσει πάντως και με βάζει σε σκέψεις αν και οι τιμές είναι τσουχτερές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναδιαβασε τι γραφεις! :P

Θα λυπηθεί πολυ η ms αν πουλησουν τα windows tablet της samsung και lenovo,περισσοτερο απο το surface!!!Μαυρο δάκρυ θα ρίξει!!! :lol:

 

Τι να κάνουμε,εδω εχει παντα καλο-καιρι! ;)

 

Νομίζω πρέπει να ξαναδιαβάσεις εσύ τι λέω.Εκτός κι αν δεν έμαθες τι έγινε με τα surface rt (όχι ότι τα pro πήγαν καλύτερα γενικά ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Human Soul, on 24 Sept 2013 - 06:07 AM, said:

Νομίζω πρέπει να ξαναδιαβάσεις εσύ τι λέω.Εκτός κι αν δεν έμαθες τι έγινε με τα surface rt (όχι ότι τα pro πήγαν καλύτερα γενικά ).

 

Το pro ηταν το πρώτο σε πωλήσεις convertible.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει , δεν είναι για όλους.

 

Και στα 1800 δολλάρια η φούλ έκδοση χωρίς αξεσουάρ, όντως είναι πανάκριβο..

 

Για να δούμε αν θα μας κάνουν καμιά καλή εκπτωσούλα να το τσιμπήσουμε.

Το dellάκι μου έκλεισε τρία χρόνια, και είναι και 3 κιλά.

Δε λέει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτοχος samsung ativ windows 8 απο περσι τα πρωτα που βγήκαν, μετα απο την πρώτη εμπειρια με τέτοια ταμπλετακια υπολογιστες όλα τα υπόλοιπα μοιάζουν μπιμπελό. είναι ακριβα μεν, απόλυτα εργαλεία δε. 

Τέρμα για μένα android tamplet, ipad και τα συναφή, το μέλλον ανήκει στα win8 tamplet και όταν ρίξουν και τις τιμές τους, το οποίο ειναι σίγουρο ότι θα γίνει, θα κατακλύσουν την αγορά. 

μακάρι να υπήρχε το χρημα τώρα να παίζαμε με haswell

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πρέπει να ξαναδιαβάσεις εσύ τι λέω.Εκτός κι αν δεν έμαθες τι έγινε με τα surface rt (όχι ότι τα pro πήγαν καλύτερα γενικά ).

Αν ηθελαν εκει στη ms, να πουλησουν περισσοτερο απο τους συνεργατες τους,θα εβαζα πολυ χαμηλοτερες τιμες,απ'αυτους και θα ειχαν βγαλει ενα πολυ φτηνοτερο bay trail tablet,που ειναι πολυ πιο ελκυστικο σαν πακετο(τιμη,αυτονομια,δυνατοτητες) απο τα rt&haswell tablets!

Δε το κανει και παρα τη χασουρα της,εξακολουθει στις ιδιες τιμες,απλα προσφερει δωρεαν καποιες υπηρεσίες της,γιατι η εξαπλωση αυτων και του store, ειναι ο κύριος στοχος της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι φανερο οτι η Ms σε πρωτη φαση θελει να χτυπησει την premium αγορα, γιαυτο και εχει βαλει ταντερα της μεσα στο μηχανακι, για  αυτους που δινουν ενα 700αρι για smartphone και ipad η θα επελεγαν καποιο highend ultrabook δεν ειναι ακριβο, με επιθετικη διαφημιση το κανει βιδες το ipad ειδικα σε θεμα productivity οσα apps κι αν εχει το 2ο,

η ειδηση αναφερει οτι ηδη ειναι στα σκαρια 3 ακομα εξελιξεις του surface στο 2014 οποτε εκει θα δουμε και το φθηνοτερο baytrail διοτι αυτα τα pro που εβγαλε με εξαιρεση τις διαβαθμισεις στους ssd ειναι τουμπανα

με τη κινηση αυτη δε θελει να βγαλει πρωτιστως χρημα με αυτο το μηχανημα, θελει να κερδισει τις εντυπωσεις απο τα reviews, και το σιγουρο ειναι πως οποιος διαθεσει τα χρηματα για να το αγορασει θα μεινει ευχαριστημενος και θα το διαδωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτου αλεκτωρ λαλησει.. ιδου νεα φρεσκαδουρα:

 

New Dell Windows 8 Tablets Outed

 

http://www.geeknewscentral.com/2013/09/24/dell-to-announce-three-new-windows-8-tablets/

 

με πολυ ομορφο form factor  ειδικα τα 2 τελευταια ipadιζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτου αλεκτωρ λαλησει.. ιδου νεα φρεσκαδουρα:

 

New Dell Windows 8 Tablets Outed

 

http://www.geeknewscentral.com/2013/09/24/dell-to-announce-three-new-windows-8-tablets/

 

με πολυ ομορφο form factor  ειδικα τα 2 τελευταια ipadιζουν...

Πιο πολυ iphonιζουν παρα ipadιζουν,αλλα ειναι πολυ ωραια κοματια και με μια καλη τιμουλα και ενα καλο keyboard για τα 10αρια,θα ειναι μια πολυ καλη επιλογη!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...