Προς το περιεχόμενο

Blacklist


harris19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δλδ παιδες να τιμήσω; Ειναι τόσο καλο;

 

Δεν ειναι και η πιο ευφυης και απροβλεπτη σειρα ολων των εποχων αλλα ειναι καλοφτιαγμενη και ο Spader δινει ρεστα συνεχως. Αμα σου φτανει, δες το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι η μοναδική που φαίνεται να ξέρει τον φιλιψ και τον αναφέρει στο μυτινγκ της πρωτοτελευταίας σκηνής. Θα μπορούσε να αναφέρει τον αράμ ή να πει ότι αναζητά τον ρεντ, ο ρεντ γύρισε στην επόμενη σκηνή. Αλλά νόοοο νονονο... Και ζητά από τον κονγκρεσμαν (που στο γουέστ γουινγκ ειναι υποψήφιος πρόεδρος με τους ρεπουμπλικανούς, καλό καθίκι δηλαδή), να αρκεστεί στο λόγο της. Αν ήταν καθαρός ο ουρανός, θα τις φοβόταν τις αστραπές; Ε;!;

Τουλάχιστον έτσι το κατάλαβα γω, μπορεί να υπάρχει και δεύτερο επίπεδο, επειδή η σειρά ειναι ψαγμένη, ο ρεντ να την μπιφτέκωνε το 1993 και να του κράταγε μούτρα επειδή ο γκρέι την μπιφτέκωνε νωρίτερα.

Εκεί που θέλω να καταλήξω ειναι ότι όλοι αυτοί, αυτής της γενιάς γνωρίζονται και κάτι (ένα μυστικό μες της καρδιάς τα βάθη που τραγούδαγε και το Αλικάκη μας) τους δένει... ή τους αλληλοσκοτώνει. Σε προηγούμενο επισόδιο εχουμε ξαναδεί πλάτη...

Επεξ/σία από insomniaK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι φαίνεται, η θεωρία μου καταρρίπτεται, αλλά πιστεύω πως η απαυτούλα είναι μικρό ψάρι και υπάρχει ακόμα κάποιος προδότης μέσα στο FBI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι φαίνεται, η θεωρία μου καταρρίπτεται, αλλά πιστεύω πως η απαυτούλα είναι μικρό ψάρι και υπάρχει ακόμα κάποιος προδότης μέσα στο FBI.

 

Ετσι δειχνει, να ειναι απλα η πληροφοριοδοτης μεσα στο συγκεκριμενο γραφειο, το ποιος λαμβανει και πως αξιοποιει τις πληροφοριες ανωθεν ειναι το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Ποια σκηνή; Η τελευταία σκηνή είναι όλα τα λεφτά, που όλα τα πιόνια έχουν μπει στη σειρά και περιμένουμε τον αντίπαλο του red να αποκαλυφθεί. 

 

Θα φανεί και ο ρόλος του εισαγγελέα που ξαφνικά τον έχωσαν να απειλεί την ατάλαντη (η πρωταγωνίστρια έχει τόσο ταλέντο όσο και ένα αρκουδάκι για μωρά).

 

A ναι, είπα ότι δε θα ξαναγράψω ε αυτό το θεμα διότι η φαντασία μου και η έλλειψη πρωτοτυπίας από τους συγγραφείς, μάλλον χαλούν την όποια αγωνία για τα μελλούμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σιγουρος οτι τους παιρνάν απο καστινγκ και διαλέγουν τους πιο ατάλαντους. 

Ήταν που ήταν ο άντρας της Λιζ, τους βάλαν απο δίπλα και την άλλη την γκόμενα τωρα και έδεσε το γλυκό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάτσε ντε, δυο δευτερόλεπτα την είδαμε, πότε έβγαλες απόλυτο πόρισμα και γι' αυτήν; στο house of cards πάντως η κοπέλα στάθηκε μια χαρά ερμηνευτικά 2 σεζόν τώρα, οπότε παίζει και το θέμα του τι να δείξεις όταν ο ρόλος δεν προσφέρεται... και στο blacklist δεν προσφέρεται κανένας ρόλος πέρα από 'κλισεδιάρικες' ερμηνείες, μην κρίνεις τώρα από έναν φτασμένο Spader που τα αποτελέσματα του Οπαπ να του δώσεις, θα στα σερβίρει νόστιμα. Που ακόμη κι αυτουνού ο ρόλος καρακλισεδιάρικες απαιτήσεις έχει ερμηνευτικά για μένα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...