Προς το περιεχόμενο

Blacklist


harris19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 284
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενδιαφέρον επεισόδιο;;;;;;;;

 

Αριστούργημα ήταν. Από τα καλύτερα επεισόδια που έχω δει σε τηλεοπτική σειρά. Τι να σχολιάσω; Τα πλάνα, τη φωτογραφία, τις ερμηνείες;; Ότι και να γράψω θα είναι λίγο, δεν ξέρω καν αν μπορώ και έχω τη δυνατότητα να αναλύσω και να σχολιάσω ένα τόσο φανταστικό επεισόδιο. Το είδα και 2η φορά αμέσως μόλις το είδα τη πρώτη φορά. Τόσο πολύ μου άρεσε.

 

Το είχα ξαναγράψει και στην αρχή της 3ης σεζόν πως η σειρά εξελίσσεται διαρκώς και δεν ακολουθεί μία συγκεκριμένη δομή. Το είδαμε και σε αυτό το επεισόδιο και πραγματικά κάθε φορά το ενδιαφέρον μου για τη σειρά ανανεώνεται μαζί με τις αλλαγές που γίνονται.

 

Αν ο Spader δεν αξίζει emmy μετά από αυτό το μάθημα υποκριτικής, σας παραθέτω τον συγκλονιστικό του μονόλογο.

 

 

 

Έχεις δει τα επακόλουθα μιας επίθεσης αυτοκτονίας; Εγώ τα έχω δει. Στις 29 Ιουνίου 2003.
Θα συναντούσα δύο συνεργάτες στο εστιατόριο Μαρούς στο Τελ Αβίβ. Καθώς πλησίαζα, ένας 20χρονος Παλαιστίνιος ονόματι Γκάζι Σαφάρ μπήκε μέσα και πυροδότησε ένα γιλέκο με εκρηκτικά.Το ωστικό κύμα με έριξε κάτω, μου τρύπησε τα τύμπανα, δεν άκουγα. Ο καπνός…ήταν σαν να ήμουν κάτω απ' το νερό. Πήγα μέσα, ήταν ένας εφιάλτης. Αίμα, ανθρώπινα μέλη. Φαινόταν πού στεκόταν ο Σαφάρ όταν ανατινάχτηκε το γιλέκο.

Ήταν ένας τέλειος κύκλος θανάτου. Δεν είχε μείνει σχεδόν τίποτα από όσους ήταν κοντά του. Υπήρχαν 17 νεκροί και 46 τραυματίες. Έγιναν κομμάτια. Όσο πιο κοντά ήταν, τόσο πιο φρικτό το αποτέλεσμα.

 

Έτσι είναι κάθε αυτοκτονία. Όλες. Μια ενέργεια τρόμου…εναντίον όλων αυτών που σε γνώρισαν.
Όλων αυτών που σε αγάπησαν. Των ανθρώπων που είναι πιο κοντά σου. Αυτοί που σε λατρεύουν……πονούν περισσότερο, υποφέρουν περισσότερο. Γιατί να το κάνεις αυτό; Γιατί να το κάνεις αυτό σε όσους σε αγαπούν;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που να τον δείτε να ρητορεύει στο Boston Legal... Το έχω δει ολόκληρο 2 φορές και χαλαρά το καλοκαίρι θα το ξαναδώ τρίτη!

 

Οι αγορεύσεις του είναι καταπληκτικές. Ο Alan Shore είναι από τις καλύτερες τηλεοπτικές φιγούρες της Αμερικάνικης τηλεόρασης, εξ ου και τα Emmys που κέρδισε απέναντι σε άλλους μεγάλους τηλεοπτικούς ρόλους όπως του Tony Soprano.

 

Έχω δει πάνω από 3-4 φορές το Boston Legal και ποτέ δεν το βαριέμαι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τι εγινε εδω ρε...... :X

Εχασα την μπαλλα κυριολεκτικα

 

Παμε δηλ  σε  φοβερη 4 σεζον στην οποια δεν θα παιζει απο τι φαινεται μονος πια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα το τελευταιο επεισοδιο μου εκανε σαν reboot....δεν εχω αποφασισει αν μου αρεσε

παντως ολα δειχνουν οτι η επομενη σαιζον θα ειναι τελειως διαφορετικη (τσεκαρετε την αφισα σε imdb)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Αρχισε  η 4 σεζον.Μπορω να πω οτι  δεν καταλαβα  ποτε τελειωσε το 1 επεισοδειο.

Η δραση και η πλοκη του επεισοδειου ηταν πολυ γρηγορη και δεν σε αφηναν να χαλαρωσεις.

Αναμενω μια πολυ καλη σεζον :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...