Προς το περιεχόμενο

OS X Mavericks (10.9)


MoviemakerGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ έχω έχω θέμα με το Printer Dell B1160W δεν μπορώ με τίποτα να εγκαταστήσω τους Drivers κωλάει συνέχεια εδώ. δοκίμασα αρκετούς παλιούς η κανούργιους στακάρει συνέχεια εδώ.

Screen_Shot_2013_10_16_at_21_49_16.png

any ideas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 630
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

[off-topic]

Το σωστό είναι "τΟ MaverickS" και όχι "τΑ Maverick" :P

Είχαμε που είχαμε το μπέρδεμα με τΑ windows και τΟ Mac OS X, τώρα πάνε να μας μπερδέψουν κι άλλο τη γραμματική με τον ενικό και τον πληθυντικό... :D

[/off-topic]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμονή μπορεί....πραγματική αυτονομία (wifi on, browsing, 50% brighteness) με τίποτα!

 

keyboard brightness 20% , screen 40%, 14-15h wifi browsing facebook, utube κτλ κτλ. Στον i5 όμως (μιας και ο I7 χάνει κανα 30 λεπτά με 1 ώρα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

keyboard brightness 20% , screen 40%, 14-15h wifi browsing facebook, utube κτλ κτλ. Στον i5 όμως (μιας και ο I7 χάνει κανα 30 λεπτά με 1 ώρα) 

 

Μήπως αναφέρεις την εκτιμώμενη αυτονομία που σου δείχνει το MACOS; Δούλεψε με τις παραπάνω συνθήκες κανένα 6ωρο-7ωρο συνεχόμενα και δες που βρίσκεται η μπαταρία σου ποσοστιαία. Αν είσαι στο 55%-60% είναι πιθανό να βγάλει τις 14-15ώρες.

 

Εγώ παραμένω εξαιρετικά επιφυλακτικός για το 15ωρο και θεωρώ το 10ωρο το λογικότερο σενάριο.

Μακάρι να είναι όπως τα λες γιατί και θα το πάρω και εγώ το Air του 2013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε youtube ή οτιδηποτε εχει video ή flash , η αυτονομια παει περιπατο.

Τουλαχιστον στο δικο μου air 2013 13" i5 8gb ram.

Αδυνατο να πιστεψω οτι του φιλου βγαζει στην πραξη 14-15 ωρες με συνεχομενο wifi browsing σε facebook,youtube κτλ.

Ισως με αρκετα διαλειμματα και σε πιο ελαφρια site να τις πιανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Mε youtube ή οτιδηποτε εχει video ή flash , η αυτονομια παει περιπατο.

Τουλαχιστον στο δικο μου air 2013 13" i5 8gb ram.

Αδυνατο να πιστεψω οτι του φιλου βγαζει στην πραξη 14-15 ωρες με συνεχομενο wifi browsing σε facebook,youtube κτλ.

Ισως με αρκετα διαλειμματα και σε πιο ελαφρια site να τις πιανει.

 

Σαφώς και δεν μπορεί να έχει τέτοια αυτονομία με flash και youtube. Ούτε τις μισές βασικά με συνεχόμενη αναπαραγωγή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με chrome + fb + surfing + λίγο fb + αντιγραφή μερικά αρχεία μέσω wifi + λίγο πείραγμα ΚΑΘΕ φορά μου περνάει τις 12 ώρες. 

 

ps1: εδώ με lol / hearthstone / games γενικά (που δεν λιώνουν το pc) βγάζει 3+ ώρες συνεχούς (και με το fan 6500 rpm) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε ολες τις προηγουμενες αναβαθμισεις, δεν θυμαμαι ιδιαιτερα προβληματα με συμβατοτητες. 

Λετε τωρα να υπαρχει κατι διαφορετικο;

 

Το quick silver αν και γενικώς λειτουργεί οκ, κάνει κάτι χαζά μερικές φορές κατά το wake from sleep!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...