Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nαι υπάρχουν αρκετοί, και εγώ είμαι "ενοχος', έχω δώσει μερικά υπερκοστολογημένα, σχεδόν όλα, μου προτείνανε εκείνοι τιμή.

Όπως και να έχει, αφού έφυγε, καλά έκανες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

παιδες ποσο λετε για αυτά τα δύο προιοντα? 

https://www.skroutz.gr/s/4028012/Corsair-Vengeance-8GB-DDR3-1866MHz-CMSX8GX3M2B1866C10.html

https://www.skroutz.gr/s/7327936/Adata-Premier-SP550-240GB.html 

δεν υπάρχουν πλέον διαθέσιμες τιμές για να δω στο περίπου
ο σκληρός από το sentinel εχει 98% υγεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, menoetius είπε

παιδες ποσο λετε για αυτά τα δύο προιοντα? 

https://www.skroutz.gr/s/4028012/Corsair-Vengeance-8GB-DDR3-1866MHz-CMSX8GX3M2B1866C10.html

https://www.skroutz.gr/s/7327936/Adata-Premier-SP550-240GB.html 

δεν υπάρχουν πλέον διαθέσιμες τιμές για να δω στο περίπου
ο σκληρός από το sentinel εχει 98% υγεία

Γνώμη για αρχική σκέψη, περίμενε γνώμη και άλλων.

Ραμ 55
SSD 45 λόγω υγείας. Αλλιώς θα έλεγα 60.

27 λεπτά πριν, uns8 είπε

Καλησπερα.

Ποσο μπορω να πουλησω τα παρακατω:

i3 4160

asrock h97 pro4

4gb ram crucial 1600mhz

Γνώμη για αρχική σκέψη, περίμενε γνώμη και άλλων.

Cpu 50
Mobo 40
Ram 25
Σετ 100€ φεύγει πιστεύω εύκολα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα. Μια ερώτηση κι εγώ. Με πόσα χρήματα αξίζει να αγοράσει κανείς τον i7 4790k μεταχειρισμένο; Γιατί τα 250€ που ζητούνται τον τελευταίο καιρό στο φόρουμ, μου φαίνονται πολλά. Το Δεκέμβριο και τώρα ακόμα έγιναν πωλήσεις στα 180€-200€ (το γνωρίζω). Μήπως κάνω λάθος...-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, menoetius είπε

παιδες ποσο λετε για αυτά τα δύο προιοντα? 

https://www.skroutz.gr/s/4028012/Corsair-Vengeance-8GB-DDR3-1866MHz-CMSX8GX3M2B1866C10.html

https://www.skroutz.gr/s/7327936/Adata-Premier-SP550-240GB.html 

δεν υπάρχουν πλέον διαθέσιμες τιμές για να δω στο περίπου
ο σκληρός από το sentinel εχει 98% υγεία

50 και 60€

8 ώρες πριν, uns8 είπε

Καλησπερα.

Ποσο μπορω να πουλησω τα παρακατω:

i3 4160

asrock h97 pro4

4gb ram crucial 1600mhz

65,50 και 25€

8 ώρες πριν, Megatontnt είπε

καλησπερα,

ποσο μπορει να πιασει ενας c2q qx6700? η θα πρεπει να τον αφησω για ενθιμειο?

Ένα 20ρικο το πιάνει εύκολα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, siralexgio7 είπε

 Με πόσα χρήματα αξίζει να αγοράσει κανείς τον i7 4790k μεταχειρισμένο; Γιατί τα 250€ που ζητούνται τον τελευταίο καιρό στο φόρουμ, μου φαίνονται πολλά.

Μάλλον δεν αξίζει να ασχοληθείς. Είναι απίθανες οι τιμές. Ειδικά τώρα που είναι κοντά η κυκλοφορία φθηνών μητρικών για coffee lake , θα μπορείς να αγοράσεις σετ μητρικής με i5 8400 στα 260 ευρώ , όσο ζητάνε σκέτο τον i7 4790K . Ο i5 8400 είναι ανώτερος από τον i7 4790K@4,7GHz σε όλα τα games. (Ακόμη κι αν έχεις μητρική 1150 και μνήμες, την πουλάς) .

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Μάλλον δεν αξίζει να ασχοληθείς. Είναι απίθανες οι τιμές. Ειδικά τώρα που είναι κοντά η κυκλοφορία φθηνών μητρικών για coffee lake , θα μπορείς να αγοράσεις σετ μητρικής με i5 8400 στα 260 ευρώ , όσο ζητάνε σκέτο τον i7 4790K . Ο i5 8400 είναι ανώτερος από τον i7 4790K@4,7GHz σε όλα τα games. (Ακόμη κι αν έχεις μητρική 1150 και μνήμες, την πουλάς) .

Έλεγα να κάνω μια τελευταία αναβάθμιση πριν αλλάξω socket, αλλά βλέπω απίθανα πράγματα. Έχω i5 4460, 16g ram(αναβάθμιση), geforce 1060 msi 6g gaming(αναβάθμιση) και θα ήθελα να αντικαταστήσω τον i5 για να αντέξω ψηλά κανά δυο χρόνια ακόμα. Αλλά, απογοητεύομαι... Σε ευχαριστώ πολύ, φίλε μου!-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, siralexgio7 είπε

Έλεγα να κάνω μια τελευταία αναβάθμιση πριν αλλάξω socket, αλλά βλέπω απίθανα πράγματα. Έχω i5 4460, 16g ram(αναβάθμιση), geforce 1060 msi 6g gaming(αναβάθμιση) και θα ήθελα να αντικαταστήσω τον i5 για να αντέξω ψηλά κανά δυο χρόνια ακόμα. Αλλά, απογοητεύομαι... Σε ευχαριστώ πολύ, φίλε μου!-

Η ιδέα θα ήταν καλή, αλλά οι τιμές είναι γελοίες. Και μιλάμε για επεξεργαστή που θα έχει φάει αρκετά χρόνια σκίσιμο σε overclock , σίγουρα δεν τον είχε για office αυτός που τον πουλάει .

Το δικό σου σετ μητρική-cpu-ram τα πουλάς 250 ευρώ ΕΥΚΟΛΑ, οποτέ βάζοντας τα 250 που θα ζητάνε οι απίθανοι για τον i7 4790K , παίρνεις ολοκαίνουργιο σετ με τον i5 8400 και 16gb ddr4.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Η ιδέα θα ήταν καλή, αλλά οι τιμές είναι γελοίες. Και μιλάμε για επεξεργαστή που θα έχει φάει αρκετά χρόνια σκίσιμο σε overclock , σίγουρα δεν τον είχε για office αυτός που τον πουλάει .

Το δικό σου σετ μητρική-cpu-ram τα πουλάς 250 ευρώ ΕΥΚΟΛΑ, οποτέ βάζοντας τα 250 που θα ζητάνε οι απίθανοι για τον i7 4790K , παίρνεις ολοκαίνουργιο σετ με τον i5 8400 και 16gb ddr4.

Με βάζεις στη πρίζα τώρα! Να ξέρεις ότι είχα και εγώ amstrad cpc 464 με κασέτα το 1988!!! Να 'σαι καλά!-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, hackerW32 είπε

ποσο λετε να πιανει αυτη η αντικα;

για το ραδιο λεω οχι για την παπια :P

Screenshot_8.jpg

Αυτο δεν ειναι computer  hardware για να ξερουμε. Αν δεν το θελεις,μπορεις να το βαλεις ebay και ολο και καποιος ξενος συλλεκτης μπορει να βρεθει και να σου δωσει καποιο καλουτσικο ποσο.Επειδη ειχαμε και εμεις ενα πολυ παλιο,αυτο της φωτο δεν νομιζω οτι ειναι κατι το σπουδαιο,υπηρχαν πολυ καλυτερα τεχνικα και ομορφοτερα και αν και δεν ειμαι ειδικος σε αυτο το ειδος παλιων ραδιοφωνων δεν νομιζω να πετυχαινες κατι περισσοτερο απο 200 ευρω μαξ. Επισης αυτα ειναι συνηθως οικογενειακα κειμηλια με συναισθηματικη αξια και δεν πουλιουνται.

Επεξ/σία από benign
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. 

Από το σύστημα των γονιών έχουμε και λέμε:

3Χ1 ddr2 1gb ραμ για desktop

AMD Athlon 64 X2 5400+

PENTIUM D 2.8

πόσο να τα ανεβάσω στις αγγελίες;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...