Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

3 ώρες πριν, hackerW32 είπε

ποσο λετε να πιανει αυτη η αντικα;

για το ραδιο λεω οχι για την παπια :P

Screenshot_8.jpg

 

Γνώμη μου, μην το πουλάς... Η΄ αν τελικά το πουλήσεις, ψάξου πολύ καλά.... Γιατί μπορεί να κλαίς με μαύρο δάκρυ όταν πχ μάθεις  οτι ενω εσύ το πούλησες 150 ευρω, αυτό μπορεί να αξίζει πολλά περισσότερα...

Υπάρχουν μεγάλες κονόμες από κάτι τέτοια, αντίκες κτλ... σε συνδιασμό με την ασχετοσύνη πολλών που απλά ξεφορτώνονται τις παλιαντζούρες...:o

Γαμώ τα spoiler της κοινωνιας....:D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες τι στο καλο παιζει με τις τιμες σε ssd στις αγγελιες?Οι τιμες ειναι σχεδον ιδιες με καινουργιους τι δεν χανουν αξια οι ssd?Γιατι ψαχνομαι για εναν γνωστο που μου ζητησε και δεν βλεπω διαφορα και δεν νομιζω να αξιζει να παω σε μεταχειρισμενο για να γλυτωσει ο ανθρωπος 10 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τα βλεπω και απορω γιατι κοσμος να αγορασει απο αυτους εφοσον δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα τιμης.Και παει στο διαολο με τις μνημες που εχουν εγγυηση εφ ορου ζωης.Αλλα σε σκληρο δισκο πχ με 98% υγεια και 1+ χρονου  με 2 χρονια να εχει στην καλυτερη να το δινεις 20 ευρω κατω απο καινουργιο μου φαινεται λιγο.Δηλαδη αυτος ο σκληρος κοστολογειται μειον 20 ευρω με λιγοτερη υγεια και μιση εγγυηση?? Αν ειναι ετσι οπως λενε και οι αγγλοι " l'll pass".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, icenex είπε

Μα τα βλεπω και απορω γιατι κοσμος να αγορασει απο αυτους εφοσον δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα τιμης.Και παει στο διαολο με τις μνημες που εχουν εγγυηση εφ ορου ζωης.Αλλα σε σκληρο δισκο πχ με 98% υγεια και 1+ χρονου  με 2 χρονια να εχει στην καλυτερη να το δινεις 20 ευρω κατω απο καινουργιο μου φαινεται λιγο.Δηλαδη αυτος ο σκληρος κοστολογειται μειον 20 ευρω με λιγοτερη υγεια και μιση εγγυηση?? Αν ειναι ετσι οπως λενε και οι αγγλοι " l'll pass".

Αυτο γινεται οταν δε θελεις να κανεις συμβιβασμους σε ποιοτητα η ταχυτητα αλλα δε μπορεις να διαθεσεις και το ποσο για καινουριο προιον.Ειμουν στη θεση σου μεχρι πριν 2 μηνες που εψαχνα και γω Samsung 850 evo, με 100% health δεν εβρισκες μεγαλυτερη διαφορα απο 10-15 ευρω και ας ειχε υποστει πολυ χρηση.Προσωπικα αγορασα τελικα καινουριο με δοσεις και το ιδιο θα συμβουλευα και το φιλο σου αν εχει τη δυνατοτητα και δε μπορει να καταβαλει αμεσα το ποσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χρονιά. θα ήθελα τα φώτα σας ένα φιλαράκι αγόρασε το εξής σύστομα :

Case / Κουτί  – Aerocool Aero-500 (Window)
•Motherboard / Μητρική Κάρτα – Asus Prime B350M-K
•CPU / Επεξεργαστής – AMD Ryzen 3 1200
•RAM / Μνήμη RAM – Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4-2400MHz
•GPU / Κάρτα Γραφικών – Palit GeForce GTX1050 Ti 4GB Dual OC
•Power Supply / Τροφοδοτικό – Corsair CX Series 450M
•HDD / Σκληρός Δίσκος – Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5″ SATA ΙΙΙ

πόσο θα μπορούσε να πάει αυτό? Είτε σαν πακέτο,είτε μεμονομένα? Απ'οτι μου είπε τα συνέδεσε όλα αλλά δεν τον έβαλε ποτέ μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Μάλλον δεν αξίζει να ασχοληθείς. Είναι απίθανες οι τιμές. Ειδικά τώρα που είναι κοντά η κυκλοφορία φθηνών μητρικών για coffee lake , θα μπορείς να αγοράσεις σετ μητρικής με i5 8400 στα 260 ευρώ , όσο ζητάνε σκέτο τον i7 4790K . Ο i5 8400 είναι ανώτερος από τον i7 [email protected],7GHz σε όλα τα games. (Ακόμη κι αν έχεις μητρική 1150 και μνήμες, την πουλάς) .

καλημερα ποσο λεφτα κοστολογείτε μια στοκ ψηκτρα της ιντελ γ σοκετ 1150 σαν μεταχειρισμενη ?

Επεξ/σία από life is music
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, iceman33221 είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά. θα ήθελα τα φώτα σας ένα φιλαράκι αγόρασε το εξής σύστομα :

Case / Κουτί  – Aerocool Aero-500 (Window)
•Motherboard / Μητρική Κάρτα – Asus Prime B350M-K
•CPU / Επεξεργαστής – AMD Ryzen 3 1200
•RAM / Μνήμη RAM – Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4-2400MHz
•GPU / Κάρτα Γραφικών – Palit GeForce GTX1050 Ti 4GB Dual OC
•Power Supply / Τροφοδοτικό – Corsair CX Series 450M
•HDD / Σκληρός Δίσκος – Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5″ SATA ΙΙΙ

πόσο θα μπορούσε να πάει αυτό? Είτε σαν πακέτο,είτε μεμονομένα? Απ'οτι μου είπε τα συνέδεσε όλα αλλά δεν τον έβαλε ποτέ μπροστά.

-15% από τιμές Σκρουτζ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, iceman33221 είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά. θα ήθελα τα φώτα σας ένα φιλαράκι αγόρασε το εξής σύστομα :

Case / Κουτί  – Aerocool Aero-500 (Window)
•Motherboard / Μητρική Κάρτα – Asus Prime B350M-K
•CPU / Επεξεργαστής – AMD Ryzen 3 1200
•RAM / Μνήμη RAM – Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4-2400MHz
•GPU / Κάρτα Γραφικών – Palit GeForce GTX1050 Ti 4GB Dual OC
•Power Supply / Τροφοδοτικό – Corsair CX Series 450M
•HDD / Σκληρός Δίσκος – Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5″ SATA ΙΙΙ

πόσο θα μπορούσε να πάει αυτό? Είτε σαν πακέτο,είτε μεμονομένα? Απ'οτι μου είπε τα συνέδεσε όλα αλλά δεν τον έβαλε ποτέ μπροστά.

Αυτο που ειπε ο sheogorath. Επισης να συμπληρωσω οτι επειδη προσφατα εφτιαξα παρομοια συνθεση για ενα ξαδερφο αν θες βγαλε μια καλη τιμουλα μηπως το παρει πακετο το ξαδερφακι μου.Μιλα με τον φιλο σου και στειλε μου μηνυμα να μου πεις και επισης ποτε αγοραστηκαν τα συγκεκριμενα κομματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, iceman33221 είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά. θα ήθελα τα φώτα σας ένα φιλαράκι αγόρασε το εξής σύστομα :

Case / Κουτί  – Aerocool Aero-500 (Window)
•Motherboard / Μητρική Κάρτα – Asus Prime B350M-K
•CPU / Επεξεργαστής – AMD Ryzen 3 1200
•RAM / Μνήμη RAM – Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4-2400MHz
•GPU / Κάρτα Γραφικών – Palit GeForce GTX1050 Ti 4GB Dual OC
•Power Supply / Τροφοδοτικό – Corsair CX Series 450M
•HDD / Σκληρός Δίσκος – Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5″ SATA ΙΙΙ

πόσο θα μπορούσε να πάει αυτό? Είτε σαν πακέτο,είτε μεμονομένα? Απ'οτι μου είπε τα συνέδεσε όλα αλλά δεν τον έβαλε ποτέ μπροστά.

430€ - 480€ προσωπική μου εκτίμηση. Αναλόγως πόσο γρήγορα θέλει να το προωθήσει..

Επεξ/σία από LASERPEWPEW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις τιμες στα μεταχειρισμενα συνηθως δεν αξιζει να παρεις κατι απο αγγελια πλεον, ολα ειναι πανακριβα για υλικο 5 ετιας πχ θα δωσεις οσο θα εδινες αν επαιρνες κατωτερο υλικο καινουριο που θα ειναι και καλυτερο σε επιδοσεις απο τα παλια. Για καρτες γραφικων ουτε λογος, ξεσκισμενα προιοντα πανακριβα.. φυσικα υπαρχουν και οι νορμαλ τιμες που και που, απλα πρεπει να κοιτας συνεχεια και να το τσιμπησεις με τη μια.. εψαχνα και εγω για ssd / gpu αλλα ειδα οτι δεν αξιζει το μεταχειρισμενοι αυτη τη στιγμη... Πηρα καινουρια απο το πλαισιο σε λιγο μεγαλυτερη τιμη απο το σκρουτζ και τα εκανα 12 ατοκες δοσεις.. με ενα 20ρικο το μηνα εχω και καρτα και σσδ..

 

Επισης,'

 

ποσο μπορω να δωσω 2χ1 δδρ2 ραμ σε πακετακι με τις θηκουλες τους

σκληρο ide 60gb

1χ2 δδρ2 ραμ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολές στο μέγιστο βαθμό,  που ακούγονται  ως "δεν βρίσκω αυτό που θέλω στην τιμή που με εξυπηρετεί" αν έχεις ρεαλιστικές απαιτήσεις και υπομονη καθώς επίσης και χρήμα να διαθέσεις θα βρεις κάτι, αυτές οι γενικεύσεις είναι...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...