Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, babistso είπε

το κουτι ειναι για low profile  η μητρικη ειναι της hp ddr3 και τροφοδοτικο θα σε γελασω αλλα νομιζω ειναι 400w

α και η μητρικη εχει 4 ραμ σλοτς

Αρα μιλαμε για pre build και οχι custom. HP elite 8300  ειναι το μοντελο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, babistso είπε

ναι

Ακομα χειροτερα. για το μονο που κανει ειναι web browsing και δουλειες γραφειου μονο. 

160 και νομιζω ειναι πολλα. Ας πει και κανενας αλλος αποψη, ισως να κανω λαθος. 

 

Επεξ/σία από mixalis95320
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mixalis95320 είπε

Ακομα χειροτερα. για το μονο που κανει ειναι web browsing και δουλειες γραφειου μονο. 

160-170 και νομιζω ειναι πολλα. Ας πει και κανενας αλλος αποψη, ισως να κανω λαθος. 

χμμ ναι λογικα εχεται δικιο παντως θα το παλεψω για 200 και θα το ρειχνω με τον καιρο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, babistso είπε

χμμ ναι λογικα εχεται δικιο παντως θα το παλεψω για 200 και θα το ρειχνω με τον καιρο

Του χρονου περιπου τετοιο καιρο που θα φτασεις στην πραγματικη του τιμη ελπιζω να περασεις να πεις ενα γεια εδω στα παιδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mixalis95320 είπε

Του χρονου περιπου τετοιο καιρο που θα φτασεις στην πραγματικη του τιμη ελπιζω να περασεις να πεις ενα γεια εδω στα παιδια. 

μαλιστα οποτε αν το παω 150 δεν ειναι δικαιο μου φαινεται ειναι πολυ λογικη τιμη τοτε

πιο κατω δεν ειναι λογικο να παει

 

Μόλις τώρα, babistso είπε

μαλιστα οποτε αν το παω 150 δεν ειναι δικαιο μου φαινεται ειναι πολυ λογικη τιμη τοτε

πιο κατω δεν ειναι λογικο να παει

150 θα ειναι μια χαρα τιμη

 

Μόλις τώρα, babistso είπε

μαλιστα οποτε αν το παω 150 δεν ειναι δικαιο μου φαινεται ειναι πολυ λογικη τιμη τοτε

πιο κατω δεν ειναι λογικο να παει

150 θα ειναι μια χαρα τιμη

και 160 μην σου πω γιατι το μηχανημα παιζει ολα το esports games  σε παρα πολυ καλα fps  και θα κανει και το παραπανω αν ψαξεις στο utube θα δεις οτι ειναι μαι χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, babistso είπε

μαλιστα οποτε αν το παω 150 δεν ειναι δικαιο μου φαινεται ειναι πολυ λογικη τιμη τοτε

πιο κατω δεν ειναι λογικο να παει

150 θα ειναι μια χαρα τιμη

εγω παντως αγορασα με i5 2ης γενιας και 8 ραμ, 90 ευρω που ηθελα για τον πατερα μου, 150 δεν θα εδινα ποτε γι αυτο, το να φευγει που λες στην αγγελια μονο γελιο προκαλει

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα πού να το ποστάρω και προφανώς γνωρίζω ότι απαγορεύεται ο σχολιασμός ο δημόσιος των αγγελιών απλά μια ερώτηση που ίσως οι διαχειριστές είναι καταλληλότεροι να απαντήσουν, αλήθεια (χωρίς να αναφέρω συγκεκριμένα) έπεσα σε αγγελία κάποιου "πειρατή" προφανώς ο οποίος διαφημίζει τις υπηρεσίες του ΙΤ support με τιμοκατάλογο κι όλας.......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, babistso είπε

 γιατι ολοι ξεχνατε την καρτα

90 + το λιγοτερο 50

Ισως αν τα δωσεις ξεχωριστα την καρτα και τον υπολογιστη να καταφερεις να τα δωσεις.

Καποιος που θελει καλη καρτα θα παει σε κανονικο κουτι δεν θα παρει SFF αυτα τα παιρνουν αυτοι που θελουν κατι σχετικα μικρο για δουλειες γραφειου.

Πλεον ομως εχουν βγει πολυ μικροτερα βλεπε NUC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, babistso είπε

 γιατι ολοι ξεχνατε την καρτα

90 + το λιγοτερο 50

Σου λένε εδώ τα παιδιά ότι μέγιστο να πιάσει 150. Μιλάμε για prebuild. Με μια ότι να ναι μητρική, ένα επεξεργαστή με πολλά χρόνια στη πλάτη, ένα τροφοδοτικό που αμφιβάλω αν είναι 80plus (εδώ γελάμε), και θες να πουλήσεις τη 1030 για χαβιάρι. Τι να πρωτοσχολιασω; 

Αδερφέ αν αυτό το πουλήσεις αυτό 150€ στο χέρι, χωρίς εγγυήσεις χωρίς κουτιά και παρελκόμενα, θα σαι πασάς στα Γιάννενα! 

Επεξ/σία από handsomegamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, handsomegamer είπε

Σου λένε εδώ τα παιδιά ότι Μαξ 150. Μιλάμε για prebuild. Με μια ότι να ναι μητρική, ένα τροφοδοτικό που αμφιβάλω αν είναι 80plus (εδώ γελάμε), και θες να πουλήσεις τη 1030 για χαβιάρι. Τι να πρωτοσχολιασω; 

Αδερφέ αν αυτό το πουλήσεις αυτό 150€ στο χέρι, χωρίς εγγυήσεις χωρίς κουτιά και παρελκόμενα, θα σαι πασάς στα Γιάννενα! 

τι μου προτεινετε λοιπον γιατι αυτος ειναι ο λογος που ηρθα και εδω δεν εχω ασχοληθει ποτε να πουλησω κατι μεταχειρησμενο μεσω ιντερνετ οποτε ακουω αποψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, babistso είπε

τι μου προτεινετε λοιπον γιατι αυτος ειναι ο λογος που ηρθα και εδω δεν εχω ασχοληθει ποτε να πουλησω κατι μεταχειρησμενο μεσω ιντερνετ οποτε ακουω αποψεις

Πουλάς την κάρτα μόνη της, και δίνεις το prebuilt ένα 100άρικο, κάποιος θα το θέλει για συγγενή μεγαλύτερης ηλικίας / δουλειές γραφείου.

Edit : Τώρα είδα τα 4gb ram, ξεκίνα απο 100 όπως και να έχει :P

Επεξ/σία από Pinkakos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα στην ουσια μονο μικρο δεν ειναι απλα λιγο ποιο στενο απο ενα κανονικο κουτι.

Δηλαδη ισα ισα για να σε αναγκασει να βαλεις LP καρτα γραφικων.

Εγω πηρα με 200 ενα εντελως καινουριο Lenovo M910s i5-6500 8gb ddr4 250gb για τον μικρο.

Ναι τον εδωσα τον δικο του εφυγε 500 μεσα σε μια ωρα απο την στιγμη που τον εβαλα. :devil:

Στις 26/4/2020 στις 11:57 ΠΜ, LLLEFTERIS είπε

Δηλαδη του γιου μου με

CoolerMaster MasterBox Lite 5 RGB

Corsair 650W

Asus Prime B350-Plus

Ryzen 2600

G.Skill 16GB 3200

XFX RX 580 8GB

Samsung NVME 970 250GB

να το βγαλω στον δρομο να περασει κανενας να το παρει για λαμαρινα;

 

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

35€  CoolerMaster MasterBox Lite 5 RGB

40€  Corsair 650W

51€  Asus Prime B350-Plus

73€  Ryzen 2600

50€   G.Skill 16GB 3200

104€   XFX RX 580 8GB

54€   Samsung NVME 970 250GB

Επεξ/σία από skapodis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...