Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ευχαριστώ, αυτή είναι η μοναδική "λογική' εξήγηση για αυτές τις εξωπραγματικές τιμές...

 

Πάντως, η αλήθεια είναι πως δε θέλω να δώσω τον δίσκο για μόνο 20 ευρώ, διότι παρότι είναι παλαιάς τεχνολογίας, είναι μια πολύ καλή λύση για αποθηκευτικός χώρος (500gb χωρητικότητας αξίζουν νομίζω παραπάνω από 20 ευρώ, έστω και αν μιλάμε για IDE δίσκο. Για αποθήκη είναι μια χαρά και καλύτερα να τον κρατήσω)

Φίλε μου τον δίσκο τον πουλάς άνετα στην διπλάσια τίμη δήλαδή στα 40€ , να φανταστείς εγώ έχω σε αγγελία έναν wd 500gb sata 2  και ενω το γραφω κανονικα οτι είναι sata2 ολοι μου αφηνουν μηνυματα αν είναι ο δίσκος ide, είναι πολλά τα μηχανήματα εκεί έξω που δουλέυουν ακόμα με τέτοιες μητρικές οπότε θα φύγει εύκολα πιστέυω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Ναι ευχαριστώ, αυτή είναι η μοναδική "λογική' εξήγηση για αυτές τις εξωπραγματικές τιμές...

 

Πάντως, η αλήθεια είναι πως δε θέλω να δώσω τον δίσκο για μόνο 20 ευρώ, διότι παρότι είναι παλαιάς τεχνολογίας, είναι μια πολύ καλή λύση για αποθηκευτικός χώρος (500gb χωρητικότητας αξίζουν νομίζω παραπάνω από 20 ευρώ, έστω και αν μιλάμε για IDE δίσκο. Για αποθήκη είναι μια χαρά και καλύτερα να τον κρατήσω)

Σε αυτο θα συμφωνησω μαζι σας.Σαν αποθηκη ειναι χρησιμος και καλυτερα να τον κρατησετε. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν απο 46€ ξεκιναν οι καινουριοι 500γιγα, με τουλ 2χρονια εγγυηση, πολυ σωστα σου ανεφερε ο benign κοντα στα 20, αντε 25 μετα βιας. Αν θες βαλ'τον στα 30 και με το παζαρι που θα πεσει τον ριχνεις στα 25, αν τυχει. απλα στα 20 ξερεις οτι θα φυγει πολυ πιο γρηγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κμιά τιμή για αυτόν τον δίσκο ρε παιδιά; Όχι τίποτα άλλο, αλλά η τιμή που πουλιέται στο ebay είναι πολύ υψηλή και μου κάνει μεγάλη εντύπωση...

Μάλλον δεν έψαξες καλά στο ebay. Δες εδώ δύο τέτοιους με μόλις 54€:

http://www.ebay.com/itm/500-Gb-WD-IDE-PATA-3-5-Desktop-Hard-drive-WD5000AAKB-00UKA0-/170969896374?pt=US_Internal_Hard_Disk_Drives&hash=item27ce9995b6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα insomniacs, 

 

λεω να πουλησω τον ssd της υπογραφης μου, δεν εχει εγγυηση απο ελληνικο μαγαζι γιατι ειναι αγορασμενο απο εξωτερικο αλλα μενουν 2 απο τα 3 χρονια εγγυηση απο την ocz. Τον εβαλα 100Ε στις αγγελιες και ενδιαφερθηκαν αμέσως αρκετοι, μήπως κανω μαλακία που τον δίνω σε αυτα τα λεφτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

http://www.ocztechnology.com/ocz-revodrive-pci-express-ssd-eol.html

 

δυστυχώς δεν υπάρχει στο skroutz για να συγκρίνουμε, πόσο τον είχες πάρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον είχα βρει προσφορά τελευταίο κομμάτι σε ένα μαγαζί στην Γερμανία 150€ και τον τσίμπησα, τότε στο skroutz τον είχε 270€ το πιο φτηνό κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν σκεφτείς ότι ο 840 Pro 128GB είναι πάνω κάτω ίδιος (προτιμότερος σίγουρα μιας και παίζει καλύτερα σε incompressable data), normal τιμή τα 100-110 euro για μεταχειρισμένο RevoDrive 1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποσα λεφτα πιστευετε πιανει ενα pc με

 

- Phenom II X4 965 Black Edition με ψυκτρα Scythe Ninja 2

- 4GB Ram Kingston

- Asrock M3A785GMH/128M

- Coolermaster Real Power M520

- Asus EAH5850 Direct CU TOP 1GB

- Κουτi COOLERMASTER RC-335 με AKASA APACHE 120MM FAN και DVD-RW Sony

 

   Χωρις σκληρο δισκο

Επεξ/σία από Federer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσα λεφτα πιστευετε πιανει ενα pc με

 

- Phenom II X4 965 Black Edition με ψυκτρα Scythe Ninja 2

- 4GB Ram Kingston

- Asrock M3A785GMH/128M

- Coolermaster Real Power M520

- Asus EAH5850 Direct CU TOP 1GB

- Κουτi COOLERMASTER RC-335 με AKASA APACHE 120MM FAN και DVD-RW Sony

 

   Χωρις σκληρο δισκο

 

 

250 - 260 E

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και παλι ! ποσο να πουλησω το λαπτοπ μου?

SAger Np8170 8gb ram 1333 mhz,cpu 2670qm,Gpu 6990m,panel 17.3 full HD 1920 x1080 super clear ultra high led, Hdd 500gb,Sound card sound blaster compatible 3d audio THX PRO

μαζι με ψυκτρα notepal u3 + τσαντα μεταφορας κλπ καλωδια....

σε κατασταση αγρατζουνιστου....χωρις ιχνος σκονης πανω του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σκεφτείς ότι ο 840 Pro 128GB είναι πάνω κάτω ίδιος (προτιμότερος σίγουρα μιας και παίζει καλύτερα σε incompressable data), normal τιμή τα 100-110 euro για μεταχειρισμένο RevoDrive 1...

 

ευχαριστω thresh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...