Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35-45 χμμ 45 ειναι πολλα πιστευω οποτε θα τον βαλλω 40 και βλέπουμε .. ευχαριστω πολυ

Κοιταξτε σαν cpu αν και παλιος ειναι καλος για καθημερινες εργασιες και με μια μεσαια καρτα μπορει να παιξει ακομη καλουτσικα παιχνιδια.Οποτε αν καποιος δεν εχει να διαθεσει πιο πολλα και του χαλασε ο δικος του,λογω παλαιοτητας και σπανιοτητας μπορει να φυγει και στα 40.

 

Και οβερκλοκαρεται και πολυ καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οταν βγαινουν αγγελιες με 27ε το βλεπω λιγο δυσκολο να πιασει 40

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/311666-%CE%B5%CF%80%CE%B5%CE%BE%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%82-775-socket-core-2-duo-quad-pentium-duo-ram/

 

για να μην πουμε απο εξω τι γινετε και με free shipping

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XE7500&_nkw=E7500&_sacat=0

 

edit

 

Μακάρι να τα πιάσεις φίλε μου ρίξε και μια ματιά στο άλλο link που σου έστειλα εκεί ξεκινάνε από 9.50€

Επεξ/σία από sotos 1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν βγαινουν αγγελιες με 27ε το βλεπω λιγο δυσκολο να πιασει 40

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/311666-%CE%B5%CF%80%CE%B5%CE%BE%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%82-775-socket-core-2-duo-quad-pentium-duo-ram/

 

για να μην πουμε απο εξω τι γινετε και με free shipping

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XE7500&_nkw=E7500&_sacat=0

 

edit

 

Μακάρι να τα πιάσεις φίλε μου ρίξε και μια ματιά στο άλλο link που σου έστειλα εκεί ξεκινάνε από 9.50€

Παιδια δεν παει ετσι.Ενας χρηστης του ινσομνια βαζει κατι σε πολυ χαμηλη τιμη, και λοιπον?Αυτο δεν σημαινει οτι ειναι νομος της μεταχειρισμενης αγορας.

 

Αν εγω,εσυ και ο καθε χρηστης του ινσομνια που ειναι σημαντικη αριθμητικα κοινοτητα για να βρισκει καποιος κατι μεταχειρισμενο,σε καλη κατασταση και δικαια τιμη,στην συντριπτικη μας πλειοψηφια ρυθμισουμε σωστα τις τιμες,η δικη μας κατασταση θα υπερισχυει.Εμεις ρυθμιζουμε τις τιμες των μεταχειρισμενων ,οι χρηστες του ινσομνια και οχι καποιος που μεμονωμενα,για οποιονδηποτε λογο, σκοτωνει το υλικο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω καταλάβαμε ολοι τι ηθελα να πω και περισσότερο το παιδί που εχει το cpu 

Ενας χρηστης που εχει βάλει αγγελία 15+ cpu δεν τα έβαλε για να τα σκοτώσει σίγουρα,

για νόμους την αγοράς και δίκαιες τιμές θα ελεγα να ρίξεις μια ματιά ακόμα στης αγγελίες. 

Θα στα πω μια μέρα   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω καταλάβαμε ολοι τι ηθελα να πω και περισσότερο το παιδί που εχει το cpu 

Ενας χρηστης που εχει βάλει αγγελία 15+ cpu δεν τα έβαλε για να τα σκοτώσει σίγουρα,

για νόμους την αγοράς και δίκαιες τιμές θα ελεγα να ρίξεις μια ματιά ακόμα στης αγγελίες. 

Θα στα πω μια μέρα   

Αυτο δεν το ξερουμε αν θελει να τα σκοτωσει,δεν μπορουμε να ξερουμε τις αναγκες του και το σκεπτικο του. Εχουν μπει μερικες φορες τιμες σκοτωμα απο καποια ατομα σε απελπισια και εχουν κακομαθει μερικοι και επισης εχουν μπει μερικα κορακια που θελουν να αγορασουν τζαμπα για να τα πουλησουν μετα πιο ακριβα. Ξερω συγκεκριμενες περιπτωσεις.

 

Δεν χρειαζεται να μου πεις κατι, τα πραγματα ειναι απλα.Εμεις ρυθμιζουμε τις τιμες,η πλειοψηφια των μελων του ινσομνια,αναλογως την νοοτροπια μας. Ο καθενας οσο νομιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά όσο και να το πονάτε το hardware που κάποτε αγοράσατε πρέπει να είμαστε και λίγο ρεαλιστές, όταν με 30-40-50 ευρω αγοράζεις καινούριους pentium που δε συγκρίνονται σε καμμία περίπτωση με τους c2d τοτε δε μπορεις εναν c2d να τον δινεις 40 ευρω με τίποτα, μονο αν βρεις θύμα, άσε που έχεις και εγγύηση, οπότε αυτά με τις ψύκτρες τα βρίσκω λίγο αστεία, δε θέλω να προσβάλλω κάποιον, απλα παραθέτω τη γνώμη μου, και εαν υπάρχουν 1-2 που θέλουν να βγάλουν κέρδος με αυτό τον άσχημο τρόπο (μεταπουλώντας δηλαδη το προιον) τοτε υπάρχουν 1002 πωλητές που θέλουν το ίδιο πράγμα για μένα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asus X53SV

4gb ram, i7, 540m.

 

φιλος πεταξε το λαπτοπ του στο κρεβάτι ενω φόρτιζε και εσπασε το βισμα τροφοδοσιας. το πηγαμε για αλλαγη βισματος.

προσπαθώντας να το ανοξει μονος του χαλασε την καλωδιοταινια του touchpad.

και τελος απο κατω του στον ανεμιστήρα, του εκανα μια τρυπα να, γιατι τα καλοκαιρια επιανε 100 βαθμους και του τραβαγε throttling.

μια βαση ψυξης που πηρε δεν εκανε τιποτα μιας και το λαπτοπ δεν εχει παιρνει αερα απο κατω.

 

ποσο μπορει να το ξεφορτωθεί?

 

τουχα πει, παρε ενα desktop, οοοχι δεν θελω καλώδια ελεγε, 1000 ευρω λαπτοπ και δεν εχει σωστο σύστημα ψυξης, ζεματάει πραγματικα. καλο για τον χειμώνα βεβαια

 

η εγγύηση εχει περασει, αλλα και να μην εχει περασει δεν νομίζω να ισχυε ακομα. καταλα ειναι προσεγμενο, δεν εχει γρατζουνιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D

 

Για να σοβαρεύουμε, ίσως να έπιανε ένα 400άρι μεταχειρισμένο αν ήταν σε άριστη κατάσταση.

Τώρα με αυτά τα προβλήματα, σίγουρα ένα κατοστάρικο κάτω, ίσως λέω και λίγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asus X53SV

4gb ram, i7, 540m.

 

φιλος πεταξε το λαπτοπ του στο κρεβάτι ενω φόρτιζε και εσπασε το βισμα τροφοδοσιας. το πηγαμε για αλλαγη βισματος.

προσπαθώντας να το ανοξει μονος του χαλασε την καλωδιοταινια του touchpad.

και τελος απο κατω του στον ανεμιστήρα, του εκανα μια τρυπα να, γιατι τα καλοκαιρια επιανε 100 βαθμους και του τραβαγε throttling.

μια βαση ψυξης που πηρε δεν εκανε τιποτα μιας και το λαπτοπ δεν εχει παιρνει αερα απο κατω.

 

ποσο μπορει να το ξεφορτωθεί?

 

τουχα πει, παρε ενα desktop, οοοχι δεν θελω καλώδια ελεγε, 1000 ευρω λαπτοπ και δεν εχει σωστο σύστημα ψυξης, ζεματάει πραγματικα. καλο για τον χειμώνα βεβαια

 

η εγγύηση εχει περασει, αλλα και να μην εχει περασει δεν νομίζω να ισχυε ακομα. καταλα ειναι προσεγμενο, δεν εχει γρατζουνιες

Για μια στιγμη νομιζα οτι ειμαστε στα αστεια του Μπλα,Μπλα. :devil:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά όσο και να το πονάτε το hardware που κάποτε αγοράσατε πρέπει να είμαστε και λίγο ρεαλιστές, όταν με 30-40-50 ευρω αγοράζεις καινούριους pentium που δε συγκρίνονται σε καμμία περίπτωση με τους c2d τοτε δε μπορεις εναν c2d να τον δινεις 40 ευρω με τίποτα, μονο αν βρεις θύμα, άσε που έχεις και εγγύηση, οπότε αυτά με τις ψύκτρες τα βρίσκω λίγο αστεία, δε θέλω να προσβάλλω κάποιον, απλα παραθέτω τη γνώμη μου, και εαν υπάρχουν 1-2 που θέλουν να βγάλουν κέρδος με αυτό τον άσχημο τρόπο (μεταπουλώντας δηλαδη το προιον) τοτε υπάρχουν 1002 πωλητές που θέλουν το ίδιο πράγμα για μένα.

Συγνωμη,διαφωνω. Εχεις δικο ως ενα σημειο.

 

Εγω βλεπω τοσα κορακια και τζαμπατζηδες οσο και ατομα με οντως υπερβολικες απαιτησεις για παλιο hardware τα ποσοστα ειναι 50-50 και οχι 2 με 1002 το μονο που εχει να κανει καποιος ειναι να διαβασει τις αγγελιες.

 

Επισης το σκεπτικο σου ειναι λαθος.Ξερω ατομα που ειναι σε δυσκολη οικονομικη κατασταση και τους χαλασε μητρικη 775 η επεξεργαστης αυτου του socket και τους συμφερει να δωσουν ενα μικρο ποσο,παρα να αλλαξουν ολοκληρο σετ μητρικη/ραμ/επεξεργαστη για να αγορασουν καινουργιο pentium που ανεφερες. Οποτε δεν ισχυει η συγκριση του Intel core 2 duo E7500 με καινουργιο pentium γιατι οπως βλεπεις μπαινουν και αλλοι παραγοντες.

 

Επισης αν και υπερεχουν οι  τωρινοι pentium γενικα,σε καθαρη επεξεργαστικη ισχυ,ο E7500 οπως δειχνουν μετροπρογραμματα στο ιντερνετ ακομη εχει αξια,δεν ειναι κακο cpu.  

 

Και να ξεκαθαρισω οτι δεν εχω την παραμικρη αμφιβολια οτι διαφωνουμε καλοπροαιρετα και με σενα και με τον Σωτηρη,και οτι σας εκτιμω σαν χρηστες.Η διαφωνια δεν ειναι κακο πραγμα ειναι στοιχειο δημοκρατικοτητας και συχνα διαφωνω και με τους καλυτερους μου φιλους.(Αυτο το γραφω προς αποφυγη παρεξηγησεων. :) )

 

Δεν εχω παντως να προσθεσω κατι αλλο,ολοι μας ενεργουμε οπως νομιζουμε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια. η τιμη ειναι ενταξει στα πραγματα που εχω στην αγγελια http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/fullpc/325061-gaming-pc-6-core8gb-ramssdgpu-r9-270-2gb%CE%B7%CF%87%CE%B5%CE%B9%CE%B1-51ps3-40gb/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...