Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια βρηκα ενα gaming pc μεταχειρισμενο στα 300 ευρω.λογω χαμηλου μπατζετ..παραλατω ειναι η αγγελια...αξιζει?

 

 

Intel Core 2 Quad 9650 3.0ghz

4gb (2x2) Corsair DDR3 RAM

MSI Twin Frozr 5850 HD 1GB GPU

2x640 7200rpm Hard Drives Western Digital

PSU Corsair TX650 Coolermaster

Centurion 590 Black Case

Motherboard Asus MAximus Extreme s775

3 Fans

Το συστηματακι ειναι προσεγμενο και τακτικα ανα καιρους καθαρισμενο . Εχει αλλαχτει πριν 1 μηνα το thermal paste (phobya nanogrease extreme) σε cpu & gpu . Λειτουργει αριστα σε ολα τα benchmarks που εχει τρεξει. Παιζει με σχετικη ανεση ολα τα υπαρχοντα παιχνιδια. 

 

ΟΧΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ! ΧΙλιες φορές να φτιάξεις ενα φρεσκο APU

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

καλησπερα στην παρεα,

εχω καποια παλια εξαρτηματα pc που δεν τα χρειαζομαι και θελω να τα πουλησω σε γνωστους που εχουν αρχαια μηχανηματα

τα εξαρτηματα αυτα ειναι:

CPU: AMD ATHLON 64 X2 6000+ (η τιμη στο e-bay ειναι περιπου 30 $) Link.png Site: (το link στο e-bay)

 

RAM: 2 καρτες ram kingston  KHX6400D2/1GB  , 1 gb η καθε μια (Link.png Site: link ) και μια καρτα ram rendition 1 gb  ddr2 800 MHZ (Link.png Site: link )

 

GPU: MSI NX8600GT στα 256 mb ram (!!!!!) (Link.png Site: link )

 

το ξερω οτι ειναι πολυ παλια τα εξαρτηματα αυτα , αλλα καιρος ειναι να τα ξεφορτωθω

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το pc της υπογραφής μου χωρίς τον σκληρό, με αποδείξεις-εγγύηση μόνο για apu-mobo και case το κοστολογώ στα 135 ευρώ καλά είναι? κουτιά-παρελκόμενα υπάρχουν απο τα πάντα.

 

υπάρχει και μια οθόνη lg flatron w2243s σε καλή κατάσταση χωρίς καμένα pixel με όλα τα παρελκόμενα και νομίζω κάπου έχω και το κουτί της την κοστολογώ κάπου στα 60 ευρώ.

 

λέω να τα δώσω και να πάω σε laptop.. οι τιμές είναι εντός πραγματικότητας?  

Ναι οι τιμες ειναι λογικες.

 

καλησπερα στην παρεα,

εχω καποια παλια εξαρτηματα pc που δεν τα χρειαζομαι και θελω να τα πουλησω σε γνωστους που εχουν αρχαια μηχανηματα

τα εξαρτηματα αυτα ειναι:

CPU: AMD ATHLON 64 X2 6000+ (η τιμη στο e-bay ειναι περιπου 30 $) Link.png Site: (το link στο e-bay)

 

RAM: 2 καρτες ram kingston  KHX6400D2/1GB  , 1 gb η καθε μια (Link.png Site: link ) και μια καρτα ram rendition 1 gb  ddr2 800 MHZ (Link.png Site: link )

 

GPU: MSI NX8600GT στα 256 mb ram (!!!!!) (Link.png Site: link )

 

το ξερω οτι ειναι πολυ παλια τα εξαρτηματα αυτα , αλλα καιρος ειναι να τα ξεφορτωθω

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

 

 

Ολα μαζι 40 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην παρέα. Αποφάσισα να δώσω 2 οθόνες που έχω για να περάσω σε κάτι ποιο καινούριο. Οπότε θα ήθελα την γνώμη σας για μια τιμούλα.

Οι οθόνες είναι οι οθονες ειναι εκτος εγγυησης

Samsung T260  26"  http://www.cnet.com/products/samsung-syncmaster-t260-lcd-monitor-25-5/specs/

LG W2240S-PN 22"  http://www.e-shop.gr/lg-w2240s-pn-22-tft-piano-black-p-PER.169605

 

Επίσης έχω και ένα ipod clasic 6th gen 160 gb με θήκη belkin σκέτο χωρίς φορτιστή και ακουστικά που δεν το χρησιμοποιώ εδώ και αρκετά χρόνια. Δώστε μια τιμή και γι΄ αυτό.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Επεξ/σία από georgemathios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ηρθε η ωρα να πουλησω το samsung ativ s μου με windows 8.1 

ειναι αριστο σε θηκη και προστασια απο την πρωτη ωρα που το πηρα και εχει ακομα 5 μηνες εγγυηση με το κουτι του και τα παντα ολα μαζι.ποσο να το δωσω;;για πειτε κανενα ποσο!

 

(εγω σκεφτομαι αναμεσα σε 110 με 130 ευρω)

 

 

edit: το εβαλα 130 και βλεπουμε.... :)

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εχω ενα λαπτοπ που εχει προβλημα στην καρτα γραφικων που ειναι ενσωματωμενη στην μητρικη(εχω ανοιξει κ θεμα στα λαπτοπς με το προβλημα)  ,το λαπτοπ ειναι 17ρι σε πολυ καλη κατασταση κ ειναι αυτο http://www.comx-computers.co.za/laptop-specification-sheet.php?laptop=31883    ΕΧΕΙ ΤΟΝ i3 πανω  ,για ανταλλακτικα ποσο θα μου παει να το δωσω οθονη ,πληκτρολογιο,μνημες ,φορτιστης κ οτιδηποτε αλλο ξερετε εσεις οτι μπορει να πουληθει η να βαλω μια τιμη για ολο το λαπτοπ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα P4 intel 2.66 768 ram 80gb hard disk 100% υγεια με δυο drive (dvd + cd-rw) και καρτουλα nvidia 128mb τα δινω ενα πενηνταρικο; εχει και περασμενα Windows XP SP3 Ελληνικα γνησια με το αυτοκολητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα P4 intel 2.66 768 ram 80gb hard disk 100% υγεια με δυο drive (dvd + cd-rw) και καρτουλα nvidia 128mb τα δινω ενα πενηνταρικο; εχει και περασμενα Windows XP SP3 Ελληνικα γνησια με το αυτοκολητο.

Λευτέρη νομίζω στα 40-45 είναι καλα. Δοκίμασε ένα πενηνταρικο και βλέπεις (πολλές φορές χαρίζουν τέτοια κομμάτια σε διπλανό νήμα οπότε καταλαβαίνεις γιατί αυτή η τιμή...)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ειχες στημενα σε κουτακι με Windows κλπ; αν οχι λογικο το βλεπω να μην σου εφυγαν.

 

Αυτα τα αρχαια hardware τα περνει κανενας παππους που δεν εχει ιδεα απο στησιμο hardware και εγκατασταση windows drivers κλπ, που θελει ενα κουτακι να το συνδεσει σε μια οθονη και να κανει την δουλεια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσο θα μπορούσα να πουλήσω αυτό το PC;

RAM:8 GB 1333mhZ dual channel(2x4gb).

CPU:AMD Athlon II x4 645 3.1ghZ.

Κάρτα γραφικών:Radeon HD 6700 series 1GB(Sapphire 6790).

Motherboard:M4A78LT-M-LE.

Σκληρός δίσκος:1ΤB HDD + 128GB SSD

Επεξ/σία από mariafikata
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...