Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Έκλεισε μαγαζί που έκανε εγκαταστάσεις δικτύου, και τους είχε μείνει αυτή η κάρτα γραφικών ξεχασμένη στο ντουλάπι..

ENGTS450 DirectCU/DI/1GD5

Δυστυχώς εγγύηση δεν υπάρχει, αλλά είναι αχρησιμοποίητη στο σακουλάκι της (δεν έχει ανοιχτεί ποτέ) με όλα τα παρελκόμενα.

πόσο λέτε να πιάνει???

Γυρω στα 40 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Θέλω να πάρω καινούργιο pc και δεν είμαι και πολύ σχετικός με αυτά.

Ωστόσο, έχω κοιτάξει κάποια πράγματα με κάποιους φίλους.

Έχω καταλήξει σε αυτά τα εξαρτήματα(χωρίς περιφερειακά) μέχρι στιγμής αλλά δεν ξέρω ποιοι είναι οι καλύτεροι συνδυασμοί στις μάρκες.

π.χ Gigabyte μητρική με Sapphire γραφικών.

 

Τα εξαρτήματα είναι τα εξής, και είναι λίγο τσιμπημένα, έως πολύ :P 

 

Γραφικών: MSI 2GB D5 X GTX760 OC Twin Frozr R 
 
Επεξεργαστής: Intel CPU Core i5 4690K (1150/3.5GHz/6MB)
 
Ram: Corsair RAM DDR3 8GB (2x4)Kit 1600MHz Vengeance C8
 
SSD: Samsung 250Gb Sata III 840 EVO
 
Μητρική: MSI Z97 Gaming 5 
 
Κουτί: Corsair Carbide 400R Gaming case (Midi Tower, Black)
 
Τροφοδοτικό: Corsair Builder Series CX750 750W PSU 80+ Bronze (CP-9020015-EU)
 
Όλες οι απόψεις είναι δεκτές.Τι άλλο μπορώ να επιλέξω για να μου έρθει πιο οικονομικά;
Τι να αλλάξω για να πάρω κάτι άλλο καλύτερο;
Ευχαριστώ για το χρόνο σας, ελπίζω να έγραψα στο σωστό ποστ xD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω ενα macbook pro retina 13.3" A1502 late 2013, χωρίς οθόνη και χτυπημένο top case. Κόστος επισκευής 250€ οθόνη και 45€ top case. Έχει φάει μπουνιά στην οθόνη και την αφαίρεσαν τελείως. Τώρα τον χρησιμοποιώ με την οθόνη της τηλεόρασης μου. Πόσο τον πουλάω;

Καλησπέρα. Έχω ενα macbook pro retina 13.3" A1502 late 2013, χωρίς οθόνη και χτυπημένο top case. Κόστος επισκευής 250€ οθόνη και 45€ top case. Έχει φάει μπουνιά στην οθόνη και την αφαίρεσαν τελείως. Τώρα τον χρησιμοποιώ με την οθόνη της τηλεόρασης μου. Πόσο τον πουλάω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θέλω να πάρω καινούργιο pc και δεν είμαι και πολύ σχετικός με αυτά.

Ωστόσο, έχω κοιτάξει κάποια πράγματα με κάποιους φίλους.

Έχω καταλήξει σε αυτά τα εξαρτήματα(χωρίς περιφερειακά) μέχρι στιγμής αλλά δεν ξέρω ποιοι είναι οι καλύτεροι συνδυασμοί στις μάρκες.

π.χ Gigabyte μητρική με Sapphire γραφικών.

 

Τα εξαρτήματα είναι τα εξής, και είναι λίγο τσιμπημένα, έως πολύ :P

 

Γραφικών: MSI 2GB D5 X GTX760 OC Twin Frozr R 
 
Επεξεργαστής: Intel CPU Core i5 4690K (1150/3.5GHz/6MB)
 
Ram: Corsair RAM DDR3 8GB (2x4)Kit 1600MHz Vengeance C8
 
SSD: Samsung 250Gb Sata III 840 EVO
 
Μητρική: MSI Z97 Gaming 5 
 
Κουτί: Corsair Carbide 400R Gaming case (Midi Tower, Black)
 
Τροφοδοτικό: Corsair Builder Series CX750 750W PSU 80+ Bronze (CP-9020015-EU)
 
Όλες οι απόψεις είναι δεκτές.Τι άλλο μπορώ να επιλέξω για να μου έρθει πιο οικονομικά;
Τι να αλλάξω για να πάρω κάτι άλλο καλύτερο;
Ευχαριστώ για το χρόνο σας, ελπίζω να έγραψα στο σωστό ποστ xD

 

http://www.insomnia.gr/forum/49-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CF%83%CF%85%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/Εδώ πάει η ερώτηση σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ένα ipad 3 retina 32gb +3G σε υπεράριστη κατάσταση, με κουτάκι, μπλιμπλίκια (ισως και απόδειξη) + μια θήκη γνήσια, (εκτός εγγύησης φυσικά), πόσο λέτε να πιάνει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια βρηκα ενα gaming pc μεταχειρισμενο στα 300 ευρω.λογω χαμηλου μπατζετ..παραλατω ειναι η αγγελια...αξιζει?

 

 

Intel Core 2 Quad 9650 3.0ghz
4gb (2x2) Corsair DDR3 RAM
MSI Twin Frozr 5850 HD 1GB GPU
2x640 7200rpm Hard Drives Western Digital
PSU Corsair TX650 Coolermaster
Centurion 590 Black Case
Motherboard Asus MAximus Extreme s775
3 Fans
Το συστηματακι ειναι προσεγμενο και τακτικα ανα καιρους καθαρισμενο . Εχει αλλαχτει πριν 1 μηνα το thermal paste (phobya nanogrease extreme) σε cpu & gpu . Λειτουργει αριστα σε ολα τα benchmarks που εχει τρεξει. Παιζει με σχετικη ανεση ολα τα υπαρχοντα παιχνιδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τίμιο κατ'εμέ πισί...

 

Οκ δε το λές και gaming για τα σημερινά δεδομένα, αλλά με μια πιο δυνατή καρτα γραφικών απ'τα μτχ θα'σαι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια βρηκα ενα gaming pc μεταχειρισμενο στα 300 ευρω.λογω χαμηλου μπατζετ..παραλατω ειναι η αγγελια...αξιζει?

 

 

Intel Core 2 Quad 9650 3.0ghz

4gb (2x2) Corsair DDR3 RAM

MSI Twin Frozr 5850 HD 1GB GPU

2x640 7200rpm Hard Drives Western Digital

PSU Corsair TX650 Coolermaster

Centurion 590 Black Case

Motherboard Asus MAximus Extreme s775

3 Fans

Το συστηματακι ειναι προσεγμενο και τακτικα ανα καιρους καθαρισμενο . Εχει αλλαχτει πριν 1 μηνα το thermal paste (phobya nanogrease extreme) σε cpu & gpu . Λειτουργει αριστα σε ολα τα benchmarks που εχει τρεξει. Παιζει με σχετικη ανεση ολα τα υπαρχοντα παιχνιδια. 

Δεν σαν συμφερει να παρετε υλικο 7αετιας και να δωσετε τοσα χρηματα.Για ολα αυτα που σας δινει, το ποσο δεν ειναι παραλογο,αλλα το υλικο ειναι πολυ παλιο και δεν καλυπτεστε απο εγγυηση.Οσο προσεγμενο  και αν ειναι,και δεν το αμφισβητει κανεις αυτο,μετα απο 7 χρονια οτιδηποτε μπορει να τα φτυσει. Να κανετε οικονομια και να αγορασετε στο εγγυς μελλον κατι κανουργιο και με εγγυηση.Αφηστε που ενας pentium στα 60 ευρω ειναι και καλυτερος σε επιδοσεις απο τον συγκεκριμενο τετραπυρηνο και πολυ πιο οικονομικος στο ρευμα.Ψαξτε στο internet να δειτε.

 

Εχει ειπωθει πολλες φορες εδω οτι μεταχειρισμενο πουλαμε οταν καλυπτεται απο εγγυηση η οταν ειναι το πολυ ενας χρονος μετα την εγγυηση.Υλικο που ειναι πανω απο 4 χρονια ,με καποιες εξαιρεσεις,δεν πρεπει να πουλιεται αλλα να χαριζεται η να δινεται παμφτηνα.Αυτο πλησιαζει την 7αετια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το pc της υπογραφής μου χωρίς τον σκληρό, με αποδείξεις-εγγύηση μόνο για apu-mobo και case το κοστολογώ στα 135 ευρώ καλά είναι? κουτιά-παρελκόμενα υπάρχουν απο τα πάντα.

 

υπάρχει και μια οθόνη lg flatron w2243s σε καλή κατάσταση χωρίς καμένα pixel με όλα τα παρελκόμενα και νομίζω κάπου έχω και το κουτί της την κοστολογώ κάπου στα 60 ευρώ.

 

λέω να τα δώσω και να πάω σε laptop.. οι τιμές είναι εντός πραγματικότητας?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...