Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να το ρίξω και άλλο ή να το δώσω κομμάτι-κομμάτι;;Τι τιμές θα έπιανε περίπου κομμάτι-κομμάτι;;

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/laptops/hp/442840-hp-dv6000-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-t5600geforce-74001gb-ram160gb/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω μεταχειρισμένο κάποιον απο τους 2500K, 2600K, 3570K & 3770K.

Μπορείτε να μου πέιτε λογικές τιμές για τον καθένα?

Επεξ/σία από ksot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το ρίξω και άλλο ή να το δώσω κομμάτι-κομμάτι;;Τι τιμές θα έπιανε περίπου κομμάτι-κομμάτι;;

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/laptops/hp/442840-hp-dv6000-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-t5600geforce-74001gb-ram160gb/

 

 

μη το ρίξεις άλλο!! Ισως αν το κοψεις σε κομματια να παρεις παραπανω παντως, πραγματι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω μεταχειρισμένο κάποιον απο τους 2500K, 2600K, 3570K & 3770K.

Μπορείτε να μου πέιτε λογικές τιμές για τον καθένα?

2500K 80 ευρω/2600Κ 100 ευρω. Για τους αλλους που υπαρχουν ακομη στην αγορα,με την εξωφρενικη ανοδο των τιμων,εχουν παει οι τιμες τους σε απιθανα υψη και αυτη την στιγμη η αγορα ευνοει τον πωλητη μεταχειρισμενων και οχι τοσο τον αγοραστη. Θα ελεγα μια λογικη τιμη για τον 3570Κ θα ηταν 170 ευρω (270 κανει καινουργιος)και για τον 3770Κ γυρω στα 200-220 ευρω.(375 ευρω καινουργιος) Πριν μερικους μηνες αν ψαχνατε θα ηταν δραματικα φτηνοτεροι. :(

 

 Περισσοτερο σας συμφερει να πουλησετε την παλια μητρικη που εχετε και να παρετε Haswell πλατφορμα η ακομη καλυτερα να περιμενετε την ελευση των Skylake που δεν θα αργησει ακομη. Πολυ πιο φτηνα θα σας ερθει.

Πόσο να πουλήσω μια οθόνη Samsung T220 http://www.e-shop.gr/samsung-syncmaster-t220-p-PER.168011 ;

50 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2500K 80 ευρω/2600Κ 100 ευρω. Για τους αλλους που υπαρχουν ακομη στην αγορα,με την εξωφρενικη ανοδο των τιμων,εχουν παει οι τιμες τους σε απιθανα υψη και αυτη την στιγμη η αγορα ευνοει τον πωλητη μεταχειρισμενων και οχι τοσο τον αγοραστη. Θα ελεγα μια λογικη τιμη για τον 3570Κ θα ηταν 170 ευρω (270 κανει καινουργιος)και για τον 3770Κ γυρω στα 200-220 ευρω.(375 ευρω καινουργιος) Πριν μερικους μηνες αν ψαχνατε θα ηταν δραματικα φτηνοτεροι. :(

 

 Περισσοτερο σας συμφερει να πουλησετε την παλια μητρικη που εχετε και να παρετε Haswell πλατφορμα η ακομη καλυτερα να περιμενετε την ελευση των Skylake που δεν θα αργησει ακομη. Πολυ πιο φτηνα θα σας ερθει.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μακάρι να έβρισκα 2500K 80 ευρω ή 2600Κ 100 ευρω, αλλά απ όσο έχω δεί τους δίνουν τουλάχιστον 40€-50€ ακριβότερυς.

Όπως και να χει συνεχίζω την αναζήτησή μου, και αν μου τελειώσει η υπομονή θα παροπλίσω την μητρική μου και θα κινηθώ σε νεότερη πλατφόρμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βλεπεις λιγα τα 50 ευρω; πριν περιπου ενα μηνα με 70 ευρω πηρα Philips 24αρα LED Full HD με δυο HDMI με ηχεια και δεν θελει ξεχωριστο καλωδιο για τον ηχο με το hdmi εχω και εικονα και ηχο.

 

Και μην ξεχνας οτι ειναι 6 ετων οθονη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μακάρι να έβρισκα 2500K 80 ευρω ή 2600Κ 100 ευρω, αλλά απ όσο έχω δεί τους δίνουν τουλάχιστον 40€-50€ ακριβότερυς.

Όπως και να χει συνεχίζω την αναζήτησή μου, και αν μου τελειώσει η υπομονή θα παροπλίσω την μητρική μου και θα κινηθώ σε νεότερη πλατφόρμα

Μεσα Αυγουστου ερχονται οι Skylake. Ναι σε καμμια περιπτωση δεν σας συμφερει να δωσετε πολλα λεφτα για παλια τεχνολογια στυλ Sandybridge η Ivy bridge οσο και αξιομαχοι και αν ειναι ακομη αυτοι οι επεξεργαστες.

:unsure:

 

Αλλά ευχαριστώ για την απάντηση!

Εννοω σε καποια πραγματα ευνοειται ο πωλητης,οπως επεξεργαστες,οχι σε οθονες που με 100-120 ευρω παιρνεις καινουργια οθονη 22',πολυ νεωτερης τεχνολογιας και με 2 η 3 χρονια εγγυηση. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα παιδιά, ευχαριστώ!

Αν δεν βρώ κάποιον λιγότερο ψαγμένο να την δώσω με 80-100, μάλλον θα την κρατήσω τότε....γιατί για 50€ δεν αξίζει, είναι καλή οθονίτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πληρωσει καποιος 80-100 σε κατι το εχει ψαξει, εδω μαρουλι πας να παρεις απο το σουπερ μαρκετ και εχεις ψαξει την τιμη αν στον Α εχει 1,20 και στον Β εχει 1,00 ευρω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα παιδιά, ευχαριστώ!

Αν δεν βρώ κάποιον λιγότερο ψαγμένο να την δώσω με 80-100, μάλλον θα την κρατήσω τότε....γιατί για 50€ δεν αξίζει, είναι καλή οθονίτσα

κοινως μας λες οτι αν δε βρεις κάποιον να κοροϊδέψεις και να δώσεις 100€ 5-6 χρόνων οθόνη θα την κρατήσεις... και μάλλον θα την κρατήσεις έτσι οπως το σκέφτεσαι...

 

Εχουν πέσει παρα πολυ οι τιμές στις οθόνες-και εγω πριν 6 χρόνια πήρα τηλεόραση 32" 800€ αλλα τώρα ουτε 150 δε πιάνει να την πουλήσω... Έτσι ειναι αυτα!

Ο benign καλά τα είπε αλλα αναφερόταν κατα βάση σε νεότερο hardware (cpu/ram 1-2 ετών) που λόγω ιςοτιμιας Σήμερα ειναι ακριβότερο απο οτι ενα χρονο πριν, όχι αντίκες, οι αντίκες όσο μένουν χάνουν αξία...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοινως μας λες οτι αν δε βρεις κάποιον να κοροϊδέψεις και να δώσεις 100€ 5-6 χρόνων οθόνη θα την κρατήσεις... και μάλλον θα την κρατήσεις έτσι οπως το σκέφτεσαι...

 

Εχουν πέσει παρα πολυ οι τιμές στις οθόνες-και εγω πριν 6 χρόνια πήρα τηλεόραση 32" 800€ αλλα τώρα ουτε 150 δε πιάνει να την πουλήσω... Έτσι ειναι αυτα!

Ο benign καλά τα είπε αλλα αναφερόταν κατα βάση σε νεότερο hardware (cpu/ram 1-2 ετών) που λόγω ιςοτιμιας Σήμερα ειναι ακριβότερο απο οτι ενα χρονο πριν, όχι αντίκες, οι αντίκες όσο μένουν χάνουν αξία...

 

 

Χωρις να εννοω κατι για το παλικαρι που ρωταει για την οθονη η εμπειρια με εχει διδαξει το εξης. Αυτοι που τα δικα τους θελουν να τα πουλανε μαυρο χαβιαρι οταν τους πας κατι να αγορασουν ακομα και 3 ημερων να ειναι θελουν να το παρουν μιση τιμη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...