Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με έχει βάλει σε μπελάδες το καινούριο GTA, πόσο να πιάνουν οι Q9650 με thermalight True Black- 8GB DDR2 (nvidia sli edition 800MHz 4-4-4-12) - και EVGA 780i;

 

 

Υπάρχει περίπτωση να πωλούνται τσιμπημένα επειδή είναι κάπως δυσεύρετα πλέον;

Γιατί να τα σκοτώσω δεν ψήνομαι για ένα κωλοπαίχνιδο..

Γυρω στα 170 ευρω,αλλα αν βγουμε εκτος ευρωζωνης θα δυσκολεψουν πολυ τα πραγματα,στην θεση σου ,αν μπορεις οικονομικα εννοειται,θα τα πουλουσα γρηγορα και θα επαιρνα τον πιο φτηνο quad Haswell,μια οικονομικη μητρικη και 8 gigs ddr3 που με μια καλη καρτα γραφικων σου δινουν αερα τουλαχιστον 3 ετων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

^Κάτι τέτοιο σκέφτομαι (όχι οτι θα βγούμε εκτός ευρωζώνης :D), αλλά αν κουτσά στραβά τα πουλήσω όλα και μου πληρώσουν έναν καλό επεξεργαστή, μετά βρίσκω μια φθηνή ή μεταχειρισμένη μητρική και είμαι έτοιμος.

 

Ram μπορώ ακόμα και να δανειστώ μέχρι να πετύχω κάτι πολύ φθηνό (έχει βάλει ο άλλος ο κατεστραμμένος 32GB στο pc του, θα μου κόψει μια μερίδα 8GB να βολευτώ), κάρτα έχω μία GTX660 που με καλύπτει για την ώρα.

 

Σε αγγελίες πάντως τον Q9650 τον βλέπω αρκετά τσιμπημένο, ~90€.

Η μητρική δεν θα πιάνει κάνα 50ρι; Triple Sli είναι η σκύλα!

Κάνα 40ρι οι ram και κάνα 20ρικο η ψήκτρα πάμε στα ~200€.

 

Και 170€ άμα φύγουν πακέτο, θα τα δώσω.

 

Ποιος i5 θεωρείται vfm αυτή την εποχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Κάτι τέτοιο σκέφτομαι (όχι οτι θα βγούμε εκτός ευρωζώνης :D), αλλά αν κουτσά στραβά τα πουλήσω όλα και μου πληρώσουν έναν καλό επεξεργαστή, μετά βρίσκω μια φθηνή ή μεταχειρισμένη μητρική και είμαι έτοιμος.

 

Ram μπορώ ακόμα και να δανειστώ μέχρι να πετύχω κάτι πολύ φθηνό (έχει βάλει ο άλλος ο κατεστραμμένος 32GB στο pc του, θα μου κόψει μια μερίδα 8GB να βολευτώ), κάρτα έχω μία GTX660 που με καλύπτει για την ώρα.

 

Σε αγγελίες πάντως τον Q9650 τον βλέπω αρκετά τσιμπημένο, ~90€.

Η μητρική δεν θα πιάνει κάνα 50ρι; Triple Sli είναι η σκύλα!

Κάνα 40ρι οι ram και κάνα 20ρικο η ψήκτρα πάμε στα ~200€.

 

Και 170€ άμα φύγουν πακέτο, θα τα δώσω.

 

Ποιος i5 θεωρείται vfm αυτή την εποχή;

Ακομη αξιομαχη ειναι η GTX 660 και εγω πιστευω. :) Value for money ειναι αυτος  : http://www.skroutz.gr/s/3765361/Intel-Core-i5-4440-Box.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έναν X25-M 80GB; 

 

Ένα iPhone 4 των 16GB, σε κακή κατάσταση (γρατσουνιές, σπασμένο back cover, δε λειτουργούν τα volume, mute, home) όπως είναι; Κι αν το φτιάξω να είναι τουλάχιστον 100% λειτουρικό ή/και με αλλαγμένο το back cover;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημαρτον δεν μπορει να πουληθει 85 ευρω http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/overclocking/423103-enermax-revolution-85-850w-silver-modular-kaino%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%BF/ ολοκαινουριο.180ε στοίχιζε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημαρτον δεν μπορει να πουληθει 85 ευρω http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/overclocking/423103-enermax-revolution-85-850w-silver-modular-kaino%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%BF/ ολοκαινουριο.180ε στοίχιζε 

Καλο προιον σε πολυ καλη τιμη,μηπως τοτε ο τροπος συναλλαγης που προτεινεις ειναι λιγο δυσκολος για μερικους? Σε ποια πολη εισαι? Αν δεν λες τοποθεσια πολλοι ουτε καν διαβαζουν την αγγελια. Για παραδειγμα εγω σπανια αγοραζω εκτος Αθηνων,και βαριεμαι να στελνω μυνηματα στον καθε πωλητη να γραψει το αυτονοητο,απο που δηλαδη ειναι. :)

Καλησπέρα παιδιά,ένας Phenom II X4 840 και μία ECS MCP61M-M3;;

Με η χωρις cpu cooler? Εργοστασιακο cooler η aftermarket? Η μητρικη εχει τα παντα?Καλωδια,backplate,κ.τ.λ.? Πρεπει να ειμαστε πιο σαφεις. Αν υποθεσω ναι σε ολα,και με factory cooler ,γυρω στα 80 ευρω και τα δυο μαζι το πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο προιον σε πολυ καλη τιμη,μηπως τοτε ο τροπος συναλλαγης που προτεινεις ειναι λιγο δυσκολος για μερικους? Σε ποια πολη εισαι? Αν δεν λες τοποθεσια πολλοι ουτε καν διαβαζουν την αγγελια. Για παραδειγμα εγω σπανια αγοραζω εκτος Αθηνων,και βαριεμαι να στελνω μυνηματα στον καθε πωλητη να γραψει το αυτονοητο,απο που δηλαδη ειναι. :)

Με η χωρις cpu cooler? Εργοστασιακο cooler η aftermarket? Η μητρικη εχει τα παντα?Καλωδια,backplate,κ.τ.λ.? Πρεπει να ειμαστε πιο σαφεις. Αν υποθεσω ναι σε ολα,και με factory cooler ,γυρω στα 80 ευρω και τα δυο μαζι το πολυ.

Με stock cooler.Η μητρική μόνο backplate έχει μιας και ήταν σε έτοιμο πύργο αγορασμένο από τη Γερμανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημαρτον δεν μπορει να πουληθει 85 ευρω http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/overclocking/423103-enermax-revolution-85-850w-silver-modular-kaino%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%BF/ ολοκαινουριο.180ε στοίχιζε 

 

Δεν είναι κακή η τιμή, αλλά επίσης λείπουν καλώδια, πχ molex καλώδια δεν έχει καθόλου και μόνο ένα με sata connectors (πολλές φορές δε θες πάνω από 4 sata συσκευές αλλά βρίσκονται σε σημεία που ένα μόνο καλώδιο δεν μπορεί να πάει -πχ. μαζεμένοι οι δίσκοι κάπου, ο SSD ή το DVD σε αντιδιαμετρικό σημείο του κουτιού). Αν κάποιον δεν τον πειράζουν αυτές οι ελλείψεις, μπορεί να είναι ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με stock cooler.Η μητρική μόνο backplate έχει μιας και ήταν σε έτοιμο πύργο αγορασμένο από τη Γερμανία.

Ενταξει ,προσπαθηστε στα 80 ευρω. :)

Kingston SSDNow V300 60GB 15 μηνών πόσο μπορεί να πιάσει?

30 ευρω ,καλυτερα να τον κρατησεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 ευρω ,καλυτερα να τον κρατησεις.

Να αγοράσω θέλω 25€ πρότεινα. Αυτός που τον έχει θέλει οπωσδήποτε μεγαλύτερο, αναγκαστικά τον αλλάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...