Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kανα 100άρι θα έλεγα για αρχή και ας το βάλει 80 να φύγει.

 

Τα Mac δυστυχώς ή ευτυχώς  δεν έχουν ηλικία για κάποιους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανα 100άρι θα έλεγα για αρχή και ας το βάλει 80 να φύγει.

 

Τα Mac δυστυχώς ή ευτυχώς  δεν έχουν ηλικία για κάποιους.

πιθανον θα ειναι με core 2 duo και 2 giga ram οποτε 100€ ειναι πολλα, ενα desktop με αυτα τα specs πανω απο 40€ δεν πιανει.

Το οτι ειναι mac δεν λεει τιποτα , ειναι αρχαιολογια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιθανον θα ειναι με core 2 duo και 2 giga ram οποτε 100€ ειναι πολλα, ενα desktop με αυτα τα specs πανω απο 40€ δεν πιανει.

Το οτι ειναι mac δεν λεει τιποτα , ειναι αρχαιολογια

 

Ειναι macbook οχι mac δηλαδη ειναι laptop αλλα δεν μας εχει πει αν ειναι 15αρι η 17αρι που στα macbook ειδικα τα παλια φευγουν ποιο ευκολα τα 17αρια σε αντιθεση με τα Windows laptop

 

Παντως Windows laptop με 40 ευρω δεν βρισκεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σορρυ αλλα πλην ελαχιστον εξαιρεσεων το 90% των αγγελιων ειναι τουλαχιστον διασκεδαστικες..

 

και για να μην υπαρξη καποια παρεξηγηση και εχω αγορασει και εχω πουλησει εδω μεσα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σορρυ αλλα πλην ελαχιστον εξαιρεσεων το 90% των αγγελιων ειναι τουλαχιστον διασκεδαστικες..

 

και για να μην υπαρξη καποια παρεξηγηση και εχω αγορασει και εχω πουλησει εδω μεσα

Ολα ειναι σχετικα,οι πιο πολλοι δεν πουλανε για αυτο οσοι εχουμε υψηλη βαθμολογια,εχουμε ολοι πουλησει και μας εχουν κανει θετικοτατες αξιολογησεις,γιατι υπαρχουν και μερικοι που ειναι λογικοι και εντιμοι.

 

Χρειαζεται υπομονη και ψαξιμο. Εχω γνωρισει πολυ καλους ανθρωπους απο τις αγγελιες και ηταν τιμη μου.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πιθανον θα ειναι με core 2 duo και 2 giga ram οποτε 100€ ειναι πολλα, ενα desktop με αυτα τα specs πανω απο 40€ δεν πιανει.

Το οτι ειναι mac δεν λεει τιποτα , ειναι αρχαιολογια

 

Ειναι macbook οχι mac δηλαδη ειναι laptop αλλα δεν μας εχει πει αν ειναι 15αρι η 17αρι που στα macbook ειδικα τα παλια φευγουν ποιο ευκολα τα 17αρια σε αντιθεση με τα Windows laptop

 

Παντως Windows laptop με 40 ευρω δεν βρισκεις.

Είναι 15αρι και λέω να το βάλουμε 130.Αποστολή από το GT-I9505 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα ειναι σχετικα,οι πιο πολλοι δεν πουλανε για αυτο οσοι εχουμε υψηλη βαθμολογια,εχουμε ολοι πουλησει και μας εχουν κανει θετικοτατες αξιολογησεις,γιατι υπαρχουν και μερικοι που ειναι λογικοι και εντιμοι.

 

Χρειαζεται υπομονη και ψαξιμο. Εχω γνωρισει πολυ καλους ανθρωπους απο τις αγγελιες και ηταν τιμη μου.

χαρα στο κουραγιο σας εγω οσες φορες πουλησα με βγηκε η παναγια.Οχι να συντηθουμε εκει οχι εδω,οχι αυτην την ωρα αλλη,οχι κοψε 5-10-20 ευρω,αυτο εχει σκονη,ανταλλαγη με καλτσες/τσιχλες/ενα νοκια 3330 και 20 ευρω δεχεσαι?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαρα στο κουραγιο σας εγω οσες φορες πουλησα με βγηκε η παναγια.Οχι να συντηθουμε εκει οχι εδω,οχι αυτην την ωρα αλλη,οχι κοψε 5-10-20 ευρω,αυτο εχει σκονη,ανταλλαγη με καλτσες/τσιχλες/ενα νοκια 3330 και 20 ευρω δεχεσαι?

 

Υπαρχουν και χειροτερα εχω γραφτει σε ενα site με ανταλλαγες και για μια Panasonic Plasma 50 ιντσων 3D smart tv με ενσωματωμενο δορυφορικο δεκτη συν δυο ζευγαρια γυαλια συν ακομα 2 χρονια εγγυηση μου εκαναν προσφορα για ανταλλαγη με 32αρα απλη με καμενη την κεντρικη πλακετα. :shock:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα οι ανταλλαγες που προτείνουν οι περισσότεροι είναι επικές και προσπαθώ να τις βλέπω με χιούμορ άσχετα αν δεν τα καταφέρνω .. Και τι αν εσύ το έχεις γράψει με ροζ τεράστια γράμματα όχι ανταλλαγες, αυτοί εκεί νομίζουν ότι στέλνουν στον αυτιστικο του φόρουμ και σου λένε, θες για την 780ti μια 960 και 50 ευρώ είναι πιο καινούργια η 960.. :)

 

Σορρυ για το offtopic

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά είναι πιο συμφέρον να πουλήσω cpu+mobo+ram σαν σετάκι η το καθένα ξεχώρισα?

 

- CPU: Intel Xeon X5650 (6 core, 12 threads)
- MOBO: ASUS P6T (με όλα τα παρελκόμενα)
- RAM: 12GB DDR3-1866MHz kingston (3x4GB triple channel)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντοτε ξεχωριστά συμφέρει οικονομικά αλλά έχει το ρίσκο να σου μείνει κάποιο κομμάτι.

αν είναι για το καθένα ξεχωριστά ποσό περίπου το κάθε πράμα?

 

βασικά κοίταξα στο ebay για μεταχειρισμένα(για το καθένα ξεχωριστά) άλα μου φαίνονται ότι εκεί ζητάνε πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα οι ανταλλαγες που προτείνουν οι περισσότεροι είναι επικές και προσπαθώ να τις βλέπω με χιούμορ άσχετα αν δεν τα καταφέρνω .. Και τι αν εσύ το έχεις γράψει με ροζ τεράστια γράμματα όχι ανταλλαγες, αυτοί εκεί νομίζουν ότι στέλνουν στον αυτιστικο του φόρουμ και σου λένε, θες για την 780ti μια 960 και 50 ευρώ είναι πιο καινούργια η 960.. :)

 

Σορρυ για το offtopic

Κοιτα τι θα κανεις. Θα τους βαζεις σε λιστα αγνοησης, χωρις να χανεις χρονο γραφοντας τους ουτε μια λεξη,με το που θα δεις παζαρι,μπαμ ,στην λιστα.Μετα τους πρωτους 100 αποκλεισμενους γυφτους,θα βελτιωθει η κατασταση.Και για να γλυτωνω χρονο να μου στελνεις ενα μυνημα να τους προσθετω και εγω στην δικη μου ,γιατι τωρα τελευταια μας εχουν ερθει πολλοι ηλιθιοι και απορω πως.Κατι θα εχει παιχτει,μηπως καποιο site εκλεισε το τμημα των αγγελιων του,ποιος ξερει. :devil:

αν είναι για το καθένα ξεχωριστά ποσό περίπου το κάθε πράμα?

 

βασικά κοίταξα στο ebay για μεταχειρισμένα(για το καθένα ξεχωριστά) άλα μου φαίνονται ότι εκεί ζητάνε πολλά.

Εδω να πω οτι ενας φιλος μου ελεγε τις προαλλες οτι πουλαει το παλιο του hardware στο ebay Γερμανιας και Αγγλιας νομιζω,και εχει γλυτωσει απο τους τζαμπατζηδες και θα δοκιμασω και εγω.Μου ειπε οτι ο κοσμος ειναι λογικος,ευγενικος και οτι πετυχαινει καλες τιμες.Αλλα χρειαζεται Paypal. Αξιζει να δοκιμασουμε. Ειδικα ο Λευτερης που πουλαει πολυ παλιατζουρα. :devil:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο αλλος πουλαει 775 μητρικη καμμενη 25 ευρω

δηλαδη αν δεν ηταν καμμενη ποσο θα την πουλουσε?

 

ο αλλος πουλαει καρτα γραφικων 512ΜΒ 60 ευρω

που πας ρε καραμητρο?

 

μερικες φορες σκεφτομαι αν αυτοι που πουλανε μπηκαν να δουν τιμες στα καινουργια στο σκρουτζ η οχι

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...