Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχα έτσι φίλε καλά τους κάνεις.. Να σας πω παίδες που έχω μια απορία, ποια τιμή θεωρείτε λογική να αγοράσω ένα καλό σετακι 2500κ με z77 μητρική sabertooth πχ γιατί έχω βάλει μια αγγελία ζήτησης και έχουν πέσει σαν τα κορακια όλοι και μου στέλνουν κάτι τιμές κουκουρουκου; Ευχαριστώ

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/653624-%CE%B95-2500k-%CE%AE-i7-2700k-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%AE-%CE%BC%CE%B7%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE/

180 ευρω, 200 το πολυ αν ειναι sabertooth (100 + 80/100)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Κι εγώ έτσι το σκεφτόμουν 180 μαξ για σετ με 2500k και 220 με κάποιον ι7, παραπάνω δεν σου δίνει κανένα κίνητρο η συγκεκριμένη αγορά. Ο άλλος μου έστελνε ότι είναι πολύ καλή τιμή τα 260 με sabertooth και 2600k και μου έλεγε ότι έδωσα πολλά για τον 4790+καλη μητρική που τα πήρα 320 για το βασικό μου σύστημα. Είναι και μέλος με 80+ αξιολογήσεις, σαν δεν ντρέπεται. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ , ευχαριστώ για την εκτίμηση μαλλον ειναι δίκαιο , θα περιμενω ομως μεχρι να βγει η furyx2 με το dual gpu επανω σε μία καρτα μεχρι να την δωσω , ή θα μπορουσα να την ανταλλαξω με μια r9 295x2 αλλα ποιος μπορει να βρει μια τετοια καρτα ; εχει γινει συλλεκτικο κομματι πλεον και στο ebay πωλειται πανακριβα καινούργια.

και ποιος μου λεει εμενα οτι την καρτα την πουλας επειδη της εχεις βγαλη τα ματια εξω με τα custom bios και τα κλοκια και απλα θελεις να την ξεφορτωθείς.100 ευρω κατω απο την αρχικη τιμη να θελεις να την δωσης αν καποιος εχει τα λεφτα για 700 650 ευρω θα εχει και τα 50 100 παραπανω για να παρει μια καινουργια.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έτσι το σκεφτόμουν 180 μαξ για σετ με 2500k και 220 με κάποιον ι7, παραπάνω δεν σου δίνει κανένα κίνητρο η συγκεκριμένη αγορά. Ο άλλος μου έστελνε ότι είναι πολύ καλή τιμή τα 260 με sabertooth και 2600k και μου έλεγε ότι έδωσα πολλά για τον 4790+καλη μητρική που τα πήρα 320 για το βασικό μου σύστημα. Είναι και μέλος με 80+ αξιολογήσεις, σαν δεν ντρέπεται. Ευχαριστώ

 

Σωστες ειναι οι εκτιμησεις σου,τωρα για το μελος αυτο ,μπορει να μην εχει δολο αλλα να εχει λαθος αποψη. Υπαρχουν αρκετα τετοια ατομα που εχουν πολλες θετικες γιατι δινουν καλο υλικο,αλλα το εχουν υπερτιμημενο,ομως πολυς κοσμος αγοραζει απο αυτους. Αλλα το ''ντροπη του'' νομιζω ειναι λιγο σκληρο,γιατι οπως ειπα μπορει απλα να εχει λαθος εκτιμηση. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε benign δυστυχώς αυτό που έχω διαπιστώσει μέχρι τώρα στο φόρουμ και δη στις αγγελίες συγκεκριμένα είναι ότι υπάρχει δολος από τους περισσότερους εδώ μέσα και λίγοι είναι οι πραγματικά τιμιοι. Οι περισσότεροι σκέφτονται να αρπαξουν και το δεκαρικο. Εγώ με όσα παιδιά έχω κάνει συναλλαγές κρατάω επαφή και αυτό για εμένα είναι το πιο σημαντικό, να τον δεις τον άλλον σαν μια νέα επαφή που θα ανταλλασεις απόψεις πάνω στο χόμπι σου και όχι ότι μπορέσω να πάρω από τον άλλον και να μην νιώθω καλά μετά να του πω καλημέρα..

 

Το ποιο τρανταχτο παράδειγμα δολου για μένα είναι οι καθημερινές αγγελίες με i7 6700k, τις βλέπω και θέλω να τους βρίσω τους πωλητές φίλε. Μόνο ένας λόγος υπάρχει να πουλήσει κάποιος 6700k και αυτός δεν είναι η αναβάθμιση δυστυχώς...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε benign δυστυχώς αυτό που έχω διαπιστώσει μέχρι τώρα στο φόρουμ και δη στις αγγελίες συγκεκριμένα είναι ότι υπάρχει δολος από τους περισσότερους εδώ μέσα και λίγοι είναι οι πραγματικά τιμιοι. Οι περισσότεροι σκέφτονται να αρπαξουν και το δεκαρικο. Εγώ με όσα παιδιά έχω κάνει συναλλαγές κρατάω επαφή και αυτό για εμένα είναι το πιο σημαντικό, να τον δεις τον άλλον σαν μια νέα επαφή που θα ανταλλασεις απόψεις πάνω στο χόμπι σου και όχι ότι μπορέσω να πάρω από τον άλλον και να μην νιώθω καλά μετά να του πω καλημέρα..

 

Το ποιο τρανταχτο παράδειγμα δολου για μένα είναι οι καθημερινές αγγελίες με i7 6700k, τις βλέπω και θέλω να τους βρίσω τους πωλητές φίλε. Μόνο ένας λόγος υπάρχει να πουλήσει κάποιος 6700k και αυτός δεν είναι η αναβάθμιση δυστυχώς...

Σωστα τα λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάποια parts από το παλιό pc μου και θα ήθελα να ρωτήσω πόσο μπορώ να τα διώξω. Είναι λειτουργικά όλα αλλά δεν έχουν εγγύηση ούτε κουτιά ούτε τίποτα.EN8800GS/HTDP/384M καρτα γραφικων[2 μνήμες ram από 1 gigabyte που λειτουργούν μαζί, μία kingston και μία rendition.[/font]EVERFLOW F129025DL ψύκτρα επεξεργαστήIntel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz επεξεργαστήςLinksys Wireless-G PCI Adapter WMP54G αντάπτορας ιντερνετAsus p5ld2-x/1333 μητρική NT P4-500W τροφοδοτικό

Εδώ τίποτα παιδιά; Έστω αν ξέρετε μια απο τις τιμές θα βοηθούσε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποιο τρανταχτο παράδειγμα δολου για μένα είναι οι καθημερινές αγγελίες με i7 6700k, τις βλέπω και θέλω να τους βρίσω τους πωλητές φίλε. Μόνο ένας λόγος υπάρχει να πουλήσει κάποιος 6700k και αυτός δεν είναι η αναβάθμιση δυστυχώς...

Ρε παιδιά βοηθάτε και μένα που είμαι αθώα ψυχή. Που είναι ο δόλος?

Ειλικρινά δεν πάει το μυαλό μου. Αν δεν μπορείτε να το γράψετε στείλτε pm:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έτσι το σκεφτόμουν 180 μαξ για σετ με 2500k και 220 με κάποιον ι7, παραπάνω δεν σου δίνει κανένα κίνητρο η συγκεκριμένη αγορά. Ο άλλος μου έστελνε ότι είναι πολύ καλή τιμή τα 260 με sabertooth και 2600k και μου έλεγε ότι έδωσα πολλά για τον 4790+καλη μητρική που τα πήρα 320 για το βασικό μου σύστημα. Είναι και μέλος με 80+ αξιολογήσεις, σαν δεν ντρέπεται. Ευχαριστώ

Γιατι να ντραπει ;;; ...στις αγοραπωλησιες δεν υπαρχουν ντροπες.

 

Παντα θα υπαρχουν τα κοροιδα που αγοραζουν υπερκοστολογημενα προιοντα και παντα θα υπαρχουν εξυπνοι που θα αρπαζουν αμεσα και καρφωτα τις συμφερουσες ή ρεαλιστικες τιμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη 750 κάνει νέα...Σου κάνουν πρόταση για 700 και σου κακοφαίνεται επειδή κλοκάρει καλά.? Δηλαδή χοντρά χοντρά 6% κάτω της τιμής για μεταχειρησμένο.Ούτε καν.

Για μένα 650 και θα το σκεφτόμουν.

Στο εξωτερικό αν κατή είναι silicon lottery (cpu,gpu,etc) τότε πωλείτε πιο ακριβά από αν το αγοράσεις καινούργιο από το κατάστημα.

 

Αν το αγοράσεις καινούργιο τότε παίρνεις γουρούνι στο σακί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εξωτερικό αν κατή είναι silicon lottery (cpu,gpu,etc) τότε πωλείτε πιο ακριβά από αν το αγοράσεις καινούργιο από το κατάστημα.

 

Αν το αγοράσεις καινούργιο τότε παίρνεις γουρούνι στο σακί.

Σε καμμία περίπτωση απλά.Τώρα αν κάποιος βρει ένα κορόιδο απλά που θέλει ντέ και καλά να κλοκάρει σαν μανιακός μπορεί να του το ''κάτσει'' όσο θέλει.Αλλά σε καμμία άλλη περίπτωση κάτι μεταχειρισμένο δεν πρέπει να πλησιάζει την τιμή νέου.Και σε καμμία περίπτωση δεν το κάνουμε ''fact''

 

Το ποιο τρανταχτο παράδειγμα δολου για μένα είναι οι καθημερινές αγγελίες με i7 6700k, τις βλέπω και θέλω να τους βρίσω τους πωλητές φίλε. Μόνο ένας λόγος υπάρχει να πουλήσει κάποιος 6700k και αυτός δεν είναι η αναβάθμιση δυστυχώς...

Δεν παίζει δηλαδή απλά να μην του κάνει δουλειά,λάθος αγορά και να πάει σε κάτι μικρότερο,να βαρέθηκε το pc gaming,να έχει ένα οικονομικό πρόβλημα κλπ.? Δεν σε καταλαβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...