Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα προτιμούσα μιας και είναι όλα ολοκαίνουρια απλώς να αφαιρέσω το φ.π.α :P δηλαδή να φύγει κάπου στα 450€

 

το χρωμα του σοκετ της μητρικης που εχεις ειναι μαυρο η το ασπρο που εχει το am3?ρωτάω να δω αν οντος μπαίνουν η am3+ cpu σε am3 socket οπως το δικο μου που λεει η ασροκ οτι υποστηρίζει αμ3+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CPU:AMD PHENOM II 1090TX6 3.6GHZ 100

CORSAIR H80 75

MEMROY:8Gb Total 4x2Kingstone KHX1333C7D3K2/4GX 1600mhz 35

GPU:ATI 6850x2 200

MAINBOARD: ASROCK 890GX EXTREME3 50

PSU:CoolerMaster GX750W 70

ΚΟΥΤI: Tehrmaltake Armor A60 70

 

600 ευρώ ακριβώς το βγάζω εγώ.

 

θα προτιμούσα μιας και είναι όλα ολοκαίνουρια απλώς να αφαιρέσω το φ.π.α :P δηλαδή να φύγει κάπου στα 450€

 

ΠΟΣΟ? :shock: :shock: :P

 

450 δεν κάνει ούτε καινούριο φίλε μου. Εφόσον άνοιξες τα κουτιά και το έστησες, είναι μεταχειρισμένο. Είτε το πήρες το Σάββατο, είτε τον Φεβρουάριο. Επίσης δεν έχει καμία σημασία πόσο το πήρες αλλά πόσο κάνουν τώρα τα parts στο φτηνότερο κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CPU:AMD PHENOM II 1090TX6 3.6GHZ 100

CORSAIR H80 75

MEMROY:8Gb Total 4x2Kingstone KHX1333C7D3K2/4GX 1600mhz 35

GPU:ATI 6850x2 200

MAINBOARD: ASROCK 890GX EXTREME3 50

PSU:CoolerMaster GX750W 70

ΚΟΥΤI: Tehrmaltake Armor A60 70

 

600 ευρώ ακριβώς το βγάζω εγώ.

 

 

η μνημες ειναι 2 τον 2γιγα και δεν ειναι στα 1600 αλλα στα 1333 με 7/7/720 35????

μητρικη 50?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος, ήμουν απρόσεκτος. 30?

 

10 λεω εγω.

πες ενα λογο που την βαζεις τοσο??υπαρχουν πολλες καινουργιες με 50 ευρο με αυτα τα σπεκσ???οστε να την κοστολογεις τοσο χαμηλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά σπεκς? Τα 1333ΜHz ή το 4 Χ 2GB που στερεί την αναβαθμισιμότητα? Καλά είναι τα timings αλλά δεν βρίσκω το λόγο να πουληθούν παραπάνω. Έτσι κι αλλιώς όλες οι ddr3 στο ίδιο καζάνι βράζουν.

 

Κοίτα, δεν σκέφτομαι να αγοράσω pc και ειδικά μεταχειρισμένο. Οπότε οι εκτιμήσεις μου μπορέι να είναι λανθασμένες αλλά σίγουρα όχι υστερόβουλες. Οπότε περιμένω να μου πεις αν έχεις την καλοσύνη πόσο κοστεολογείς έσυ το μηχάνημά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cpu 120 διοτι ειναι καλυτερος και απο τους FX και οτι πωλείτε ακομα στα 190 ευρο Link

μητρικη στα 70 διοτι στο μονο που χανει ειναι στο οτι ειναι μια γενια chipset πισω και στο οτι δεν υποστηριζει sli αλλα μονο crossfire

οι μνημες ενα 40ρι

 

 

και + οτι ειναι ολα σε εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cpu 120 διοτι ειναι καλυτερος και απο τους FX και οτι πολειτε ακομα στα 190 ευρο Kαταρχήν είναι 194 δολλάρια, όχι ευρώ. Κατά δεύτερον και αυτός Intel Core i5 650 (1156, 3,20GHz, Cache 4MB, Box) πωλείται ακόμα στα 175.5 ευρώ -και σε ελληνικό κατάστημα μάλιστα. Πόσο να τον κοστολογήσουμε δηλαδή? Τρίτο και σημαντικότερο: Με 130 παίρνεις πλέον i5 sandy. Άρα όπως καταλαβαίνεις, δεν μπορέι να δοθεί ένας phenom 120. Ως εκ τούτου η τιμή του θα εξαρτηθει και απο κει (καθώς ο υποψήφιος αγοραστής θα κληθεί να επιλέξει σετ).

Link

μητρικη στα 70 διοτι στο μονο που χανει ειναι στο οτι ειναι μια γενια chipset πισω και στο οτι δεν υποστηριζει sli αλλα μονο crossfire Με 70 ομως παιρνεις μεταχειρισμένες που έχουν αυτά που λες. Επίσης με 70 παίρνεις μητρική με z68.

οι μνημες ενα 40ρι

 

και + οτι ειναι ολα σε εγγύηση. Το θεώρησα αυτονόητο.

 

Μη μου αρχίσεις ότι ο phenom σπέρνει και ότι οι διαφορές με τον i5 είναι μόνο στα benchmarks. Και με τον FX μόνο στα benchmarks είναι αλλά με ευκολία τον βάφτισες καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χρωμα του σοκετ της μητρικης που εχεις ειναι μαυρο η το ασπρο που εχει το am3?ρωτάω να δω αν οντος μπαίνουν η am3+ cpu σε am3 socket οπως το δικο μου που λεει η ασροκ οτι υποστηρίζει αμ3+

 

δεν θυμάμαι φίλε, οι am3 είναι για athlon & phenomIIx2,x4,x6... Οι am3+(όπως και η δικιά μου) είναι για έως οχταπύρηνους, και συμπεριλαμβάνονται και οι phenom II οι προγενέστεροι δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θυμάμαι φίλε, οι am3 είναι για athlon & phenomIIx2,x4,x6... Οι am3+(όπως και η δικιά μου) είναι για έως οχταπύρηνους, και συμπεριλαμβάνονται και οι phenom II οι προγενέστεροι δηλαδή

 

Θέλεις όντως να το πουλήσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cpu 120 διοτι ειναι καλυτερος και απο τους FX και οτι πωλείτε ακομα στα 190 ευρο Link

μητρικη στα 70 διοτι στο μονο που χανει ειναι στο οτι ειναι μια γενια chipset πισω και στο οτι δεν υποστηριζει sli αλλα μονο crossfire

οι μνημες ενα 40ρι

 

 

και + οτι ειναι ολα σε εγγύηση.

 

 

 

Θα προτιμούσα Ελληνικές σελίδες, δεν νομίζω να είχες τόσα λεφτά και να κατέφευγες στο εξωτερικό για cpu ενώ θα μπορούσες να πάρεις fx από Ελλάδα.

 

Επίσης τελευταία παρατηρώ ότι όλοι μόνο βαφτίζουν και προσπαθούν να διώξουν τις ανασφάλειες τους... Ας βγούνε τα καινούρια windows 8 και όσο θα βγαίνουνε και προγράμματα καινούρια, και νέες εκδόσεις των ήδη γνωστών υπάρχοντων προγραμμάτων, θα δείτε ότι οι νέοι amd fx που δίνουν έμφαση στο multitasking δεν είναι και τόσο κακοί :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μου αρχίσεις ότι ο phenom σπέρνει και ότι οι διαφορές με τον i5 είναι μόνο στα benchmarks. Και με τον FX μόνο στα benchmarks είναι αλλά με ευκολία τον βάφτισες καλύτερο.

 

καλα ξερω ποσο πορβλημα εχεις με την amd αλλα οκ.

δεν θα σχολιάσω τον δυπηρινο ιντελ που εβαλες 2 γενιες πισω.

 

 

πες μου μια ζ68 μητρικη που να εχει 6 στα 3 και 2χ8 pci-e στα 70 ευρο??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις όντως να το πουλήσεις?

 

Δεν ξέρω φίλε, αν το πουλήσω θα καταφύγω πάλι σε fx, και θα προτιμήσω τον μεγαλύτερο τον οχταπύρηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό με τα windows 8 παρρηγοριά στον άρρωστο είναι, με το συμπάθειο. Καθόλου κακοί δεν έιναι οι fx αλλά υπάρχουν και καλύτεροι.

 

Σε κάθε περίπτωση το θέμα με το μηχάνημά σου δεν είναι στον επεξεργαστή αλλά σε όλα τα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...