Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον παλικαρια εχω κατι πραγματακια εδω και πολυ καιρο και θελω να τα δωσω.

 

1.ενας cpu AMD athlon 2.2 (ενα χρονο χρησης)

2.δυο μνημες kingstom ddr 2 στα 667, 1024 και 512 mgh αντιστοιχα. (ενα χρονο χρησης)

3.μια ψυκτρα μαμισια απο AMD Phenom 945 (ειχε δουλεψει καμια εβδομαδα) και

4.ενα router που εδινε η HOL πριν ενα μηνα, το netfaster wlan.

 

 

το καθ' ενα χωρια ποσο πιανει;

25 eyrw τον επεξεργαστη , 10 ευρω  την 667  15 ευρω την 1024 και 5 ευρω την 512  , 10 ευρω την ψυκτρα απο τον phenom kai 15 eyrw to router 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

25 eyrw τον επεξεργαστη , 10 ευρω την 667 15 ευρω την 1024 και 5 ευρω την 512 , 10 ευρω την ψυκτρα απο τον phenom kai 15 eyrw to router

Καλημερα, μαλλον τα εχει πουλησει εδω και καμια πενταετια ο φιλος :-)

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσο να πουλήσω μια gtx 780 (όχι Ti) και πόσο διαφορά θα δω με μια rx 470 - rx 480? 

 

160 ευρώ πήρα τη δικία μου πριν από λίγο, gigabyte.

Δε νομίζω ότι έχει νόημα μια 470, καθώς είναι πολύ πολύ πολύ καλύτερη η 780.

Και δεν θα πήγαινα σε 480 γιατί είναι λίγο καλύτερη ακόμη  780.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 780 είναι για κλάματα πλέον και σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνεται με την 470. Ακόμα και η gtx 960 είναι καλύτερη από την 780 σε όλα τα σύγχρονα παιχνίδια. Εδώ στο bf1 η 780ti βγάζει τα ίδια frames με την 960..

Και για του λόγου το αληθές https://m.youtube.com/watch?v=w_FJyfttrwU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε φάουλ παίδες:

 

http://www.hwcompare.com/31970/geforce-gtx-780-vs-radeon-rx-470-4gb/

 

Την τρώει λάχανο την 470, μπορώ να πω την καταπίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε φάουλ παίδες:

 

http://www.hwcompare.com/31970/geforce-gtx-780-vs-radeon-rx-470-4gb/

 

Την τρώει λάχανο την 470, μπορώ να πω την καταπίνει...

Ειλικρινα πιστευεις αυτα τα παπαροσιτε? Ελα ρε συ, και οι ιδιοι το λενε...

 

"Βασιζεται σε θεωρητικα νουμερα και οχι benchmarks"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Federacion καλοδουλευτη η καρτα

Οσον αφορα τα 780 καλυτερη απο 470 θα πω το εξης: Η 970 ειναι περιπου στα ισα με 290 και οι δυο καλυτερες απο 780ti και 780....Η 470 ειναι ελαφρως καλυτερη ή ιση με 290...Αρα πως προκυπτει οτι 780>470;....Μαλλον 780>280Χ και αυτο πολυ αμφιβαλλω πλεον

Κατ εμε οταν με 180-200e βρισκεις 470 με αποδοση ιση ή ελαφρως καλυτερη-χειροτερη απο 970-390 δεν υπαρχει κανενα λογος αγορας 780 η οποια λογικα ειναι εκτος εγγυησης και καιει και τα διπλασια watt και ειναι πιο θορυβωδης

Οι τιμες που βλεπω για 780-780ti ειναι τουλαχιστον υπερβολικες...160e για 780 τα θεωρω παρα πολλα

Εχουν περασει ολες οι παραπανω καρτες απο τα χερια μου οποτε εχω προσωπικη εικονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερη η μια και καλυτερη η αλλη, το θεμα ειναι τι θελει να παιξει ο ανθρωπος, σε τιτλους του 2015-6 λογικο ειναι η 970 να ειναι μπροστα λογο υποστηριξης απο drivers,(περα απο την προοδο της αρχιτεκτονικης του chip.)  Σε πιο παλια παιχνιδια η διαφορα τους ειναι σιγουρα πιο μικρη γιατι η 780 ειχε καλυτερη υποστηριξη. ολα ειναι σχετικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ντιμακια των 2gb so dimm ddr3, κανα 25ρι να φανταστω?

Οταν με 22-23 ευρω αγοραζεις ενα κομματι των 4GB ποιος θα δωσει 25 για δυο των 2GB και χωρις εγγυηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερη η μια και καλυτερη η αλλη, το θεμα ειναι τι θελει να παιξει ο ανθρωπος, σε τιτλους του 2015-6 λογικο ειναι η 970 να ειναι μπροστα λογο υποστηριξης απο drivers,(περα απο την προοδο της αρχιτεκτονικης του chip.)  Σε πιο παλια παιχνιδια η διαφορα τους ειναι σιγουρα πιο μικρη γιατι η 780 ειχε καλυτερη υποστηριξη. ολα ειναι σχετικα..

Εγω διαφωνω σε αυτο δηλαδη να παρω μια 780 για να παιξω παιχνιδια του 2013-2014; Για ποιο λογο η 470-1060 δεν τα παιζουν αυτα και θα μεινουν κιολας για τα καινουργια;

Αν την εβρισκα στα 120e μπορει να το σκεφτομουν....Βεβαια ο καθενας κανει οτι νομιζει εκεινος καλυτερο για την τσεπη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω διαφωνω σε αυτο δηλαδη να παρω μια 780 για να παιξω παιχνιδια του 2013-2014; Για ποιο λογο η 470-1060 δεν τα παιζουν αυτα και θα μεινουν κιολας για τα καινουργια;

Αν την εβρισκα στα 120e μπορει να το σκεφτομουν....Βεβαια ο καθενας κανει οτι νομιζει εκεινος καλυτερο για την τσεπη του

Ναι ποσο κανει ομως η 470 και η 1060 σε σχεση με την 780 σημερα? εκει θελω να καταληξω και εγω. αν το μπατζετ σου ειναι μικρο και αν αυτα που θες να παιζεις ειναι οχι και τα πιο προσφατα τοτε ποιος ο λογος να δωσεις εστω και 1e παραπανω και να παρεις κατι του 2016 την στιγμη που θα μπορουσες να κανεις μια χαρα την δουλεια σου μια χαρα με κατι πιο παλιο και με λιγοτερα χρηματα. Υπαρχει και η εγγυηση αλλα ας πουμε το αφηνουμε στην ακρη αυτο.

 

Γι αυτο ειπα ολα ειναι σχετικα.. ειναι μια λογικη και αυτη. that's all

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...