Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και καλή χρονιά!!

Πόσο μπορεί να πουληθεί ένα laptop Toshiba Satellite C875 17,3"?

Σε άριστη κατάσταση η μπαταρία του κρατάει περίπου 2 ώρες μαζί με γνήσιο φορτιστή + δώρο τσάντα μεταφοράς.

 

Χαρακτηριστικά:

• Επεξεργαστής: Intel Core i3-3110M (2.40 GHz) με 3MB L3 cache.

• Οθόνη: 17.3'' Toshiba TruBrite HD+ TFT, με LED backlight και ανάλυση 1600 x 900.

• Μνήμη: 4096 MB (1 x 4096 MB) DDR3 στα 1600 MHz, με δυνατότητα επέκτασης έως τα 16 GB.

• Σκληρός Δίσκος: 500GB, 5400rpm, SATA 3

• Οπτικός Δίσκος: DVDRW Super Multi Double Layer.

• Floppy Disk: Δεν περιλαμβάνεται.

• Κάρτα γραφικών: Intel HD shared μνήμης.

• Ενσύρματη επικοινωνία: Ethernet LAN 10BASE-T/100BASE-TX.

• Ασύρματη επικοινωνία: Wireless LAN (802.11b/g/n).

• Διασυνδέσεις: 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, Memory Card Reader (SD, SDHC, SDXC, miniSD, microSD, MMC), 1 x VGA, 1 x HDMI, 1 x RJ-45, 1 x headphone out, 1 x microphone in, Webcam με ενσωματωμένο μικρόφωνο, 1 x DC-in.

• Ήχος: Ενσωματωμένα στερεοφωνικά ηχεία.

• Συσκευή κατάδειξης: Touch Pad με έλεγχο multi-touch.

• Πληκτρολόγιο: Αγγλικό.

• Παρεχόμενος εξοπλισμός: AC adapter.

• Διαστάσεις (W x L x H): 411.48 x 269.24 x 33.02 mm.

• Βάρος: 2, 58 Kg.

• Μπαταρία: 6 κελιών λιθίου ιόντων, 48Wh.

• Λογισμικό: Windows 10, Αγγλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Πρεπει να κατεβαζεις ταινιες ή κατι τετοιο για να φτασουν το οριο τους. Εαν απλα βαλεις λειτουργικο και προγραμματα δεν νομιζω να τα φτασουν ποτε

Βαρια 200 για το πρωτο (για κανα 160-180 πιθανοτερο και να ειναι καλη κατασταση οχι πιτα στην σκονη και ετσι)

και η δευτερη εαν δεν εχει 2GB ram που ειναι και η μεγαλυτερη υποστηριζομενη ουτε 40 ευρω

Για ποδηλατο σε κοβω

150

 

Πολλα δεν ειναι αλλα πρεπει να βρεις και ατομο που μεν να εχει να διαθεσει λεφτα και να μην ψαχνει για σκοτωμενα. Σιγουρα οι περισσοτεροι στις αγγελιες ψαχνουν για σκοτωμενες τιμες καθως οι υπολοιποι πανε και τα σκανε σε ενα καταστημα και αγοραζουν καινουργιο. Ειναι και πως θα το προωθησεις το προιον

 

Ναι, το ξέρω.Σαν μια επιβεβαίωση το ήθελα γιατί δεν φαντάζεσαι τι τραβάω με τον κάθε τρελαμένο / γύφτο

Άλλος με λέει 10€ είναι πολλά,μπρίκι είναι αφού δώσε το να το πάρω και όσο θαμε λες όχι θα πέφτει και άλλο.....

Άσε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους, χρόνια πολλά και καλή χρονιά!

Έχω ένα late 2013 Macbook Pro Retina 13", BTO i7, 16gb ram, 512gb SSD. Είναι σε υπεράριστη κατάσταση, αγορασμένο από Apple Store εξωτερικού.

Πόσο είναι μια καλή τιμή και για μένα και για τον αγοραστή?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ποσο μπορω να δωσω το συγκεκριμενο λαπτοπ https://www.amazon.de/Lenovo-Notebook-GeForce-Betriebssystem-schwarz/dp/B00KCJAI1A/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1483447199&sr=8-1&keywords=lenovo%2Bz50-70&th=1  ? Εδω και 10 μερες ειναι εκτος εγγυησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας για άλλη μια φορά και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!

 

Πόσο μπορεί να πουληθεί αν βέβαια μπορεί να πουληθεί το παρόν σύστημα:

 

1)HP Compaq Microtower dx7300 μαζί με Card Reader----> Case

2)Intel C2D E6300 2MB Cache , 1.86ghz

3)2x2 Kingston 800mhz CL6 (τα γνωστά που δίνονται και στις αγγελίες) + 2x2 Samsung CL5 600(κάτι)mhz ddr2 ram = 4x2GB DDR2 RAM

4)160GB SATA III Samsung 7200rpm + 180GB SATA III Seagate 7200rpm (και τα 2 στο HDD Sentinel βγάζουν 100% υγεία και απόδοση)

5)Gigabyte GT 730 2GB VRAM------------>εγγύηση ακόμη ένα χρόνο

6)2xDVD DRIVERS της Samsung SATA III

7)HP PSU 400Watt

8)Aftermarket cpu cooler + Αrtic F9

9)Μητρική της HP 775 με ειδική υποδοχή για σύνδεση με ήχειο ( κάτω κάτω από τα pci slots έχει μια ξεχωριστή 2πινη θύρα στην οποία συνδέεται ένα ηχειάκι που υπάρχει στο εσωτερικό του κουτιού case)

 

Όλο το σετ είναι ελάχιστα χρησιμοποιημένο με δίχως ίχνος σκόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας για άλλη μια φορά και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!

 

Πόσο μπορεί να πουληθεί αν βέβαια μπορεί να πουληθεί το παρόν σύστημα:

 

1)HP Compaq Microtower dx7300 μαζί με Card Reader----> Case

2)Intel C2D E6300 2MB Cache , 1.86ghz

3)2x2 Kingston 800mhz CL6 (τα γνωστά που δίνονται και στις αγγελίες) + 2x2 Samsung CL5 600(κάτι)mhz ddr2 ram = 4x2GB DDR2 RAM

4)160GB SATA III Samsung 7200rpm + 180GB SATA III Seagate 7200rpm (και τα 2 στο HDD Sentinel βγάζουν 100% υγεία και απόδοση)

5)Gigabyte GT 730 2GB VRAM------------>εγγύηση ακόμη ένα χρόνο

6)2xDVD DRIVERS της Samsung SATA III

7)HP PSU 400Watt

8)Aftermarket cpu cooler + Αrtic F9

9)Μητρική της HP 775 με ειδική υποδοχή για σύνδεση με ήχειο ( κάτω κάτω από τα pci slots έχει μια ξεχωριστή 2πινη θύρα στην οποία συνδέεται ένα ηχειάκι που υπάρχει στο εσωτερικό του κουτιού case)

 

Όλο το σετ είναι ελάχιστα χρησιμοποιημένο με δίχως ίχνος σκόνης.

Ειναι πολυ παλιο και χωρις πλεον αξια συστημα. Ουσιαστικα το μονο που αξιζει ειναι η ραμ ddr2 που στα 8 gigs λογω σπανιοτητας και παλαιοτητας αν θελει καποιος ddr2 τωρα, ειναι ακριβη. Το υπολοιπο βαλτο στα 60 ευρω μηπως και το θελει κανενας.

Καλημέρα σε όλους, χρόνια πολλά και καλή χρονιά!

Έχω ένα late 2013 Macbook Pro Retina 13", BTO i7, 16gb ram, 512gb SSD. Είναι σε υπεράριστη κατάσταση, αγορασμένο από Apple Store εξωτερικού.

Πόσο είναι μια καλή τιμή και για μένα και για τον αγοραστή?

 

Ευχαριστώ!

Ζητας ειδικο κοινο που αγοραζει τετοια ακριβα μηχανηματα ,εμεις στην πλειοψηφια μας τα θεωρουμε υπερτιμημενα και ειμαστε ατομα που ασχολουνται με windows/linux. Καλυτερα να ρωτησεις καποιο τακτικο χρηστη η moderator στην κατηγορια MacOS του site. Αυτοι θα ξερουν καλυτερα τις τιμες στα μεταχειρισμενα στην Ελληνικη κοινοτητα Mac.

 

http://www.insomnia.gr/forum/39-macos/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ παλιο και χωρις πλεον αξια συστημα. Ουσιαστικα το μονο που αξιζει ειναι η ραμ ddr2 που στα 8 gigs λογω σπανιοτητας και παλαιοτητας αν θελει καποιος ddr2 τωρα, ειναι ακριβη. Το υπολοιπο βαλτο στα 60 ευρω μηπως και το θελει κανενας.

 

Άρα συνολικά πόσο να το δώσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα συνολικά πόσο να το δώσω?

Κανα 100άρικο αλλά οι μνήμες αξίζουν μόνο πρακτικά απο μέσα.

 

Αν θες δώσε το με μόνο ένα ζευγάρι μνήμες και χωρίς gpu, και αυτά τα δίνεις έξτρα, σκέτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα 100άρικο αλλά οι μνήμες αξίζουν μόνο πρακτικά απο μέσα.

 

Αν θες δώσε το με μόνο ένα ζευγάρι μνήμες και χωρίς gpu, και αυτά τα δίνεις έξτρα, σκέτα.

Επομένως , γίνεται να μου δώσετε μια εκτίμηση για το κάθε ένα ξεχωριστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω υγείας, κανα 10άρι θα έλεγα.

 

Ετσι ειπα και εγω σε αυτον που μου τον πουλησε για 20 ευρω οτι ταχα εχει 100% οτι δεν πωλειται πανω απο 10 ευρω γιατι τοσο ειχα πουλησει με 93% υγεια και αυτος μου ειπε σιγα για 6% και δεν δεχτηκε να τον παρει πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειπα και εγω σε αυτον που μου τον πουλησε για 20 ευρω οτι ταχα εχει 100% οτι δεν πωλειται πανω απο 10 ευρω γιατι τοσο ειχα πουλησει με 93% υγεια και αυτος μου ειπε σιγα για 6% και δεν δεχτηκε να τον παρει πισω.

Επρεπε να του πεις να σου στειλει ενα snippet απο το hard disk sentinel που να δειχνει ποσο υγεια εχει ο δισκος πριν τον παρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειπα και εγω σε αυτον που μου τον πουλησε για 20 ευρω οτι ταχα εχει 100% οτι δεν πωλειται πανω απο 10 ευρω γιατι τοσο ειχα πουλησει με 93% υγεια και αυτος μου ειπε σιγα για 6% και δεν δεχτηκε να τον παρει πισω.

Ο ίδιος με τον 9% είναι :P

 

Τι να πω, μαύρισέ τον να ξέρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...