Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκινά με 160€ και αν δεν πας στα 150€

 

Μετά παίζεις με το ποσό αναλόγως αν τα έχεις ανάγκη τα χρήματα

 

Βέβαια καλό θα ήταν να το δώσεις σύντομα επειδή τα κινητά χάνουν αρκετά γρήγορα την αξία τους.

 

Δηλαδή μην πεις άστο θα το κρατήσω κάνα 6μηνο και βλέπω :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γερμανός το έχει 199€, ενώ στο Skroutz ξεκινάει από 165€ χωρίς μεταφορικά.

 

Οπότε, έλεγα να το βάλω γύρω στα 160€...

Σε καναν γνωστο σου ναι ετσι κανε οκ αλλα αν το βαλεις εδω μεσα ως αγγελια καλυτερα 150 γιατι ο αλλος για 10-15 ευρω θα εμπιστευτει περισσοτερο το οποιοδηποτε  καταστημα παρα εσενα..  Καταλαβαινεις πως το λεω... Ο,τι κι αν λεμε εδω μεσα στην ουσια απροσωποι ειμαστε ενω το καταστημα ειναι αλλιως...Ενω με 20 ευρω διαφορα κατι γινεται..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καναν γνωστο σου ναι ετσι κανε οκ αλλα αν το βαλεις εδω μεσα ως αγγελια καλυτερα 150 γιατι ο αλλος για 10-15 ευρω θα εμπιστευτει περισσοτερο το οποιοδηποτε  καταστημα παρα εσενα..  Καταλαβαινεις πως το λεω... Ο,τι κι αν λεμε εδω μεσα στην ουσια απροσωποι ειμαστε ενω το καταστημα ειναι αλλιως...Ενω με 20 ευρω διαφορα κατι γινεται..

Καταλαβαίνω απόλυτα πως το λες, απλά η διαφορά των 10-15€ δεν ισχύει, απόλυτα μιας και η δικιά μου συσκευή είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας και όχι παραεισαγωγής.

 

Οπότε, από τα 200€ που κάνει καινούριο, τα 160€ -στο κεφάλι το δικό μου- είναι λογική διαφορά για κινητό της ίδιας ακριβώς κατάστασης (σφραγισμένο, με 2 χρόνια εγγύηση).

 

Βέβαια, επειδή θα μου έρθει Τετάρτη-Πέμπτη, μπορεί και να το βάλω 150€ τελικά, μπας και φύγει και πιο εύκολα. Θα δείξει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα pc με μητρική  GIGABYTE G41M-ES2L επεξεργαστή intel Celeron  E3400 στα 2,60 και 2gb ram kingston....πόσο τον κοστολογείται???

 

 1μιση κουτα marlboro αντε βαρια 2.. :-D ( με δισκο-τροφοδοτικο εννοω)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα θα ήθελα επειδή θα τρελαθώ με τις αγγελίες, θα ήθελα να μάθω πόσο αξίζει να δώσω για μια 1070?

Επειδή π.χ. βλέπω δίνουν μια στα 420 και καινούργια στα 450. Γνώμη μου είναι ότι αν δεν υπάρχει μια έκπτωση 15-25% σε μια κάρτα 3-6 μηνών δεν αξίζει, καλύτερα καινούργια. Αλλά επειδή δεν είμαι και σίγουρος για το σκεπτικό μου , ρωτάω γνώμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα θα ήθελα επειδή θα τρελαθώ με τις αγγελίες, θα ήθελα να μάθω πόσο αξίζει να δώσω για μια 1070?

Επειδή π.χ. βλέπω δίνουν μια στα 420 και καινούργια στα 450. Γνώμη μου είναι ότι αν δεν υπάρχει μια έκπτωση 15-25% σε μια κάρτα 3-6 μηνών δεν αξίζει, καλύτερα καινούργια. Αλλά επειδή δεν είμαι και σίγουρος για το σκεπτικό μου , ρωτάω γνώμες

 

Γενικα δεν αξιζει, παρε μια GTX1060 6GB μεχρι εκει αξιζουν τα λεφτα τους εκτος εαν παιζεις σε καμια αναλυση πανω απο 1080p

Συγνώμη τότε για την λάθος εκτίμηση. Αν θεωρήσουμε όμως ότι τις 750ti τις δίνουν σήμερα 80 ευρώ στις αγγελίες πόσο να μπει η δυνατότερη 950;

 

Απλα δεν αξιζουν οι GTX750 Ti 80ευρω (ασχετα εαν οι τραχαναδες τις αγοραζουν μεταχειρισμενες χωρις εγγυηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήσπέρα στους συνφορουμίτες!

 

Φίλος ανέβασε την εξης αγγελία για ενα HP all in one αλλα θεωρώ οτι η τιμή δεν είναι αντιπροσωπευτική..

Θα μπορούσα να ακούσω γνώμες για το ποσό που θεωρείτε οτι μπορεί να πουληθεί?

 

link αγγελίας

 

Thanks!

Μια βοήθεια εδω? Ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα δεν αξιζει, παρε μια GTX1060 6GB μεχρι εκει αξιζουν τα λεφτα τους εκτος εαν παιζεις σε καμια αναλυση πανω απο 1080p

Κοιτα εχω τώρα μία rx 470 4gb αλλα επειδή ασχολούμαι με x plane θελω να παω σε nvidia επειδή αποδίδουν καλύτερα με τον simulator. Φαντάζομαι οτι θα δω διαφορά και με την 1060 6gb? Παίζω μόνο 1080p και για πολλά χρόνια ακόμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...