Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι την είδα. Αστεία είναι.

 

Κανα 15 θα έλεγα. Η 250 στα 22 δεν έφευγε με τίποτα. Η 9600 είναι η μισή. (όχι ότι έχει σημασία αλλά κουβέντα να γίνεται).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Να πετάξω τα 1100€ που έδωσα και να πάρω κάτι με το 1/3 της τιμής;

 

Φιλε μου μην σκέφτεσαι καν ποσα λεφτα εδωσες κάποτε, εγω το 2005 έφτιαξα σύνθεση απο το πλαίσιο και μου κόστισε 2.100 ευρω συν  400 μια οθόνη 19αρα ίσον 2.500 χιλιάρικα !!

ξέρεις ποσα απο αυτα τα χρήματα πηρα πισω πριν 3/4 χρονια που αποφάσισα να τον δωσω επειδή μου έπιανε χώρο ?

Τίποτα !! Ουτε σεντς ! τον χάρισα σε φιλο μου γιατι στις αγγελίες δεν έπιανε ούτε ενα 50ρικο!!

Δυστυχώς ετσι πάνε αυτά ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στο forum, θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να ρωτήσω για ενα πληρες σύστημα που εχω να μου προτείνετε μια τιμή..πρόταση.αρχικα είναι ολα εκτός εγγύησης.. λοιπόν ξεκινάω. :

ΜΗΤΡΙΚΉ asus M4A88T-V EVO USB 3

CPU:PHENOM 2 X4 3,2 6MB BLACK EDITION

ΚΑΡΤΑ:HD5700 1GB

POWER:THERMALTAKE 700W

RAM:2X2GB OCZ 1333 GOLD EDITION

SPEAKER:CREATIVE T20 SERIES 2

KEYBOARD :GENESIS RX55

SAMSUNG TV-MONITOR 23

Συγγνώμη αν κούρασα και για τα κεφαλαία..

Επεξ/σία από py44091
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου;

Τα αλλα τα αφησα γιατι εχουν ηδη απαντηθει.

 

Επειδη στην εποχη μας σπιτι χωρις συγχρονο υπολογιστη δεν νοειται,για μελετη των παιδιων σου,για σενα,για διαφορους λογους και επειδη να κρατας επαφη με την τεχνολογια διαρκως ειναι απαραιτητο, αυτο που προσωπικα θεωρω σωστο ειναι το εξης :

 

Φτιαχνεις εναν αξιοπρεπη αλλα οχι ακριβο υπολογιστη και καθε 3 χρονια μαξιμουμ ερχεσαι εδω στο ινσομνια στις αγγελιες,το πουλας σε φτηνοτερη τιμη αλλα που θα σου αποδωσει ενα καλουτσικο ποσο πισω,επιστροφη δηλαδη,στο οποιο θα προσθετεις ενα μικρο ποσο εξτρα για να πας στο αντιστοιχο καινουργιο της καθε εποχης.Αναφερομαι σε καστος περιπου 700 ευρω,σαν μεσο ορο ,τιμη κοστους, +/- 100 ευρω.

 

Εχω μελετησει το θεμα με εναν φιλο μου που αναβαθμιζει καθε 6 χρονια εξ ολοκληρου πια λογω παλαιοτητας και οτι δινω εγω καθε 3 χρονια τμηματικα το δινει αυτος καθε 6 χρονια συνολικα. Απλα εγω μετριαζω το κοστος και εχω παντα το τελευταιο που κυκλοφορει ενω αυτος εχει μεινει 6 χρονια στο ιδιο που εχει αρχισει να παλιωνει και να χανει ραγδαια αξια απο το 4 χρονο και μετα.

 

Μια σημαντικη λεπτομερεια : ποτε δεν αγοραζω ακριβα ,παντα κατι καλο αλλα οσο γινεται φτηνοτερο χωρις να ειναι κακης ποιοτητας,ωστε να κανω την δουλεια μου χωρις προβληματα, αυτο που λεμε vfm = value for money.

 

Αυτα βεβαια ειναι η δικη μου προσεγγιση δεν σημαινει οτι συμφωνουν ολοι η οτι ταιριαζει  σε σενα,απλα την εγραψα γιατι εχω την υποκειμενικη αποψη οτι ταιριαζει στον πιο πολυ κοσμο,στον μεσο χρηστη.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή έχω μια παρομοια σύνθεση νομίζω ότι συμφερει και αξίζει να τον κρατήσεις. Ο 9550 με ένα μικρο overclock  στο  bus (νομίζω ότι η μητρική αντέχει..) να τον πας χωρίς αύξηση του Vcore στα 3.7Ghz, και αν ειναι καλό κομμάτι και στα 4.1ghz.... Με 4 GB ακόμη φορτώνεις και τα win10  που είναι ελαφριά  και μια φθηνη  radeon 270/280 είσαι οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο μπορώ να δώσω ps4 (500gb) πρώτο πρώτο μοντέλο με 2 η 1 μοχλό (μπορεί να κρατήσω ένα για το pc) +5 παιχνίδια (fifa14-16,witcher 3 goty,asassins creed unity limited edition)?

Επισης σετακι q6600,5gb ram ddr2(3x1gb,1x2gb),hd 4890 1gb gddr5,mobo msi p965 platinum νμζ) πόσο να το δώσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Πόσο μπορώ να δώσω πακετάκι τα παρακάτω μιας και κάθονται? Καμία συμβουλή?

 

http://image.prntscr.com/image/efffef0513b24b46aac1aee8e63787a4.png

 

60 κι ο κοσμος ολος! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φεύγουν τόσο? Έλεγα αρκετά χαμηλότερα. Μπορώ να δοκιμάσω πάντως.

Κοιτα ξεχωριστα ελεγα 10 cpu ,25 ram και 25-35 μητρικη. Δηλαδη και 50 δινονται ολα μαζι μωρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...