Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου εχουν ξεμείνει 3 laptops, και δεν εχω ιδέα πόσο να τα δώσω.

το ένα είναι dell latittude E6500, τεράστια (κατά τη γνώμη μου ) οθόνη 15,4'', που χρειάζεται αντικατασταση μπαταρίας, με keyboard σε αριστη κατασταση, οπως και μόνιτορ, αλλά γενικά αργό στις αντιδράσεις του (ίσως να φταίει η μπαταρία, δεν ξέρω), cpu Intel Core 2 Duo P8700 / 2.53 GHz

Δίσκος 320gb WD, και 3gb RAM

 

Το δευτερο, Dell Lattitude E5400, με διπύρηνο επεξεργαστη i5 4200U, 14'' οθόνη, αριστη κατασταση γενικά, δίσκος SSD 120gb Samsung 750 EVO, και RAM 4gb DDR3, σε συνολικα΄άριστη κατασταση.

 

και το 3ο Dell Latittude E4310, CPU Intel core i5 540M 2,53 GHz, Ram 4 GB DDR, και δίσκος 250 gb SSD OCZ Vector 150, Με οθόνη 13,3'', σε άριστη κατασταση επισης

 

Για πείτε, τι τιμές περίπου πρέπει να ζητήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου εχουν ξεμείνει 3 laptops, και δεν εχω ιδέα πόσο να τα δώσω.

το ένα είναι dell latittude E6500, τεράστια (κατά τη γνώμη μου ) οθόνη 15,4'', που χρειάζεται αντικατασταση μπαταρίας, με keyboard σε αριστη κατασταση, οπως και μόνιτορ, αλλά γενικά αργό στις αντιδράσεις του (ίσως να φταίει η μπαταρία, δεν ξέρω).

Δίσκος 320gb WD, και 3gb RAM

 

Το δευτερο, Dell Lattitude E5400, με διπύρηνο επεξεργαστη i5 4200U, 14'' οθόνη, αριστη κατασταση γενικά, δίσκος SSD 120gb Samsung 750 EVO, και RAM 4gb DDR3, σε συνολικα΄άριστη κατασταση.

 

και το 3ο

 

Για πείτε, τι τιμές περίπου πρέπει να ζητήσω

 

Η μπαταρια σιγουρα δεν παιζει κανενα ρολο στην αποδοση του μηχανηματος. Κατεβασε το HD Sentinel να δεις υγεια και αποδοση δισκο ειναι 100% και τα δυο;

 

Γραψε και επεγεργαστη για το πρωτο.

 

Το τριτο ποιο ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρια σιγουρα δεν παιζει κανενα ρολο στην αποδοση του μηχανηματος. Κατεβασε το HD Sentinel να δεις υγεια και αποδοση δισκο ειναι 100% και τα δυο;

 

Γραψε και επεγεργαστη για το πρωτο.

 

Το τριτο ποιο ειναι;

μόλις τα εκανα update και τα 2 (cpu για το 1ο, και στοιχεία για το 3ο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: στέκει μια ανταλλαγή ενός επεξεργαστή FX8150 που έχω με έναν FX6300 ή χάνω χρήματα;

Προφανώς και χάνεις έτσι, κράτα τον οκταπύρηνο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μου εχουν ξεμείνει 3 laptops, και δεν εχω ιδέα πόσο να τα δώσω.

το ένα είναι dell latittude E6500, τεράστια (κατά τη γνώμη μου ) οθόνη 15,4'', που χρειάζεται αντικατασταση μπαταρίας, με keyboard σε αριστη κατασταση, οπως και μόνιτορ, αλλά γενικά αργό στις αντιδράσεις του (ίσως να φταίει η μπαταρία, δεν ξέρω), cpu Intel Core 2 Duo P8700 / 2.53 GHz

Δίσκος 320gb WD, και 3gb RAM

 

Το δευτερο, Dell Lattitude E5400, με διπύρηνο επεξεργαστη i5 4200U, 14'' οθόνη, αριστη κατασταση γενικά, δίσκος SSD 120gb Samsung 750 EVO, και RAM 4gb DDR3, σε συνολικα΄άριστη κατασταση.

 

και το 3ο Dell Latittude , CPU Intel core i5 540M 2,53 GHz, Ram 4 GB DDR, και δίσκος 250 gb SSD OCZ Vector 150, Με οθόνη 13,3'', σε άριστη κατασταση επισης

 

Για πείτε, τι τιμές περίπου πρέπει να ζητήσω

 

 

Το πρωτο υπαρχει σε αγγελια με τον 8600 αλλα με 4GB ram στα 150 ευρω αλλα βλεπω σχεδον 900 επισκεψεις και δεν το εχει δωσει.

Το δευτερο δεν το βρηκα καθολου ετσι για μια τιμη.

Το τριτο το ειδα στα 210 αλλα εγω εχω αλεργια στους i πρωτης γενιας.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks.

το 1ο θα το βαλω πολύ πιο φθηνά.

το 2ο και το 3ο ειναι πολύ γρηγορα και σε πολυ καλη κατασταση

Είναι γρήγορα λόγω ssd, αλλά ο συμφωνώ με τον Λευτέρη για τους πρώτους core i mobile.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

gt630-  20

p8h 77m pro motherboard   ,45

thermaltake 500watt psu  - 30

i5 3470 cpu   - 115 (τον έχει κάποιος στα 90 στις αγγελίες)

1x 8gb ddr3 ram και 40

hyper x fury 120 gb ssd. 30

Ποσο να το πουλησω?  ξεκίνα απο 200 ευρώ και αναλόγως την ζήτηση πέφτε

 

Xmm,για 200 ευρω τοτε το κραταω για δευτερο ,δεν αξιζει να το δωσω ,κριμας ειναι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xmm,για 200 ευρω τοτε το κραταω για δευτερο ,δεν αξιζει να το δωσω ,κριμας ειναι

Και παραπάνω πιάνει,βάλτο 250 μια χαρά είναι,αν βέβαια έχει διαφορά για σένα.

Αλλιώς δώστο σε κομμάτια ανεβάζοντας την τιμή σε gpu και ssd και ρίξε τον cpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Βρήκα κάπου καταχωνιασμένα αυτά τα ηχεία logitech z-4.  είναι σφραγισμένα στο κουτί τους. Αξίζει να τα βάλω αγγελία? Πόσο μπορώ να τα βάλω? ΕυχαριστώIMG_5242.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xmm,για 200 ευρω τοτε το κραταω για δευτερο ,δεν αξιζει να το δωσω ,κριμας ειναι

Ημαρτον παληκάρια λάθος στην πρόσθεση 280 ήθελα να γράψω όσο και το αποτέλεσμα της σούμας! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Βρήκα κάπου καταχωνιασμένα αυτά τα ηχεία logitech z-4.  είναι σφραγισμένα στο κουτί τους. Αξίζει να τα βάλω αγγελία? Πόσο μπορώ να τα βάλω? Ευχαριστώ

 

 

 

μεταχειρισμενα τα εχει βαλει καποιος εδω 35 ευρω και ακομα ειναι διαθεσιμα.

 

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/gadget/hifi/807613-logitech-z-4/

 

 

τι να σου πω

αλλα ετσι απο περιεργεια πως εμειναν 10+ χρονια χαμενα μεσα στη ληθη ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεταχειρισμενα τα εχει βαλει καποιος εδω 35 ευρω και ακομα ειναι διαθεσιμα.

 

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/gadget/hifi/807613-logitech-z-4/

 

 

τι να σου πω

αλλα ετσι απο περιεργεια πως εμειναν 10+ χρονια χαμενα μεσα στη ληθη ? :P

 

Με γρατζουνιές κτλ.... στο ebay που κοίταξα λίγο παίζουν από 60+ ή αρκετοί πουλάνε μόνο το woofer με το remote χωρίς τα ηχεία στα 45-50.. ... Τα είχε πάρει ο πατέρας μου παλιά, ήταν στην αποθήκη κάτω από κάτι παλιά βιβλία και δεν τα είχα δει. Κρίμα που χαραμίστηκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τα 35-40 ευρώ απο που το έβγαλες...Εγώ συνήθως κοιτάζω στο ebay-amazon και βγάζω μια μέση τιμή στο περίπου και ξεκινάω με αυτό...Για 35-40 ευρώ δεν αξίζει. καλύτερα να τα κρατήσω άλλα 10 χρόνια μπας και μπουν σε κανα μουσείο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...