Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα θα ηθελα μια εκτιμηση για τα ακολουθα γιατι προσπαθω να τα αξιολογησω εγω και δεν βγαζω ακρη με τις τιμες στις αγγελιες

 

cpu intel i7 4770

m/b gigabyte GA-H87-HD3

ram Trascend 8gb (2x4) 1333 ddr3

gpu sapphire vapor-x r9 280x OC

 

αγορασμενα ως μερος ενιαιου συστηματος στις 19/7/2014 απο πλαισιο (build to order).οι μνημες εχουν lifetime εγγυηση,η μητρικη ειχε 3 χρονια απο την gigabyte (αρα μενουν 4+ μηνες) και gpu/cpu δεν ξερω τι παιζει και ποση εγγυηση δινουν οι εταιρειες.χρησιμοποιειται για σερφαρισμα και gaming (οχι τιποτα τρελο) και ποτε δεν παρουσιασε κατι.κουτια δεν υπαρχουν λογω του ενιαιου συστηματος αλλα εχω την αποδειξη απο το πλαισιο

 

τι λετε θα μαζεψω τιποτα για αναβαθμιση η μπαα;;αξιζει να φυγουν σαν σετ η μεμονωμενα;;

 

ευχαριστω για το χρονο σας!!!

 

 

Γυρω στα 450 νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει και αξίζει αρκετά.

Το σετάκι κανα 400 το πιάνεις άνετα πιστεύω.

τόσα πολλά? 

 

δηλαδή ξεχωριστά ποσο να τα βάλω?

150 cpu

120 mobo

80 ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τόσα πολλά? 

 

δηλαδή ξεχωριστά ποσο να τα βάλω?

150 cpu

120 mobo

80 ram

Αν και ψήνομαι να σου πω λίγα για να το τσιμπήσω εγώ :P

 

170 cpu

200 mobo τουλάχιστον

80 ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ψήνομαι να σου πω λίγα για να το τσιμπήσω εγώ :P

 

170 cpu

200 mobo τουλάχιστον

80 ram

 

 

Σε διπλανο φορα για την μητρικη μου τον επεξεργαστη την ψυκτρα τις μνημες και τον SSD μου ειπαν οτι δεν πωλουνται πανω απο 500

 

Ενας μου εστειλε για 600 αλλα να του δωσω και το κουτι και το τροφοδοτικο και το BD εγραφης, παλι καλα που δεν μου ζητησε και την Asus 1070 strix OC :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα πρώτα 3 κανα 70-80άρι, και η κάρτα 15

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει και αξίζει αρκετά.

Το σετάκι κανα 400 το πιάνεις άνετα πιστεύω.

Στο 400 πιστεύω καλά είναι, το σώζει η μνήμη.

Αν και ψήνομαι να σου πω λίγα για να το τσιμπήσω εγώ :P

 

170 cpu

200 mobo τουλάχιστον

80 ram

170 έδωσα 2 3930Κ πριν. 2-3 μήνες και έφυγαν σχετικά δύσκολα.

Η μητρική στα 200 είναι δεν είναι προσφορά.

Βάλτα 400 και βλέπεις τι ζήτηση θα έχεις, αν δεν πέφτεις σιγά σιγά.

Προσοχη ΜΗΝ ΣΠΑΣΕΙΣ ΣΕΤ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! Ειχα ξαναρωτησει πριν καιρο, αλλα 

φιλος θελει να δωσει το pc του. Ποσο λετε να πιασουν?

 

Gigabyte P67A-D3-B3

DeepCool Ice Wing 5 Pro

Intel i7 2600 non K

2x 4GB Kingston FuryX 1600mhz

Corsair CX500 

Sapphire 7790

WD Blue 3TB

Sandisk SSD 120GB

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε διπλανο φορα για την μητρικη μου τον επεξεργαστη την ψυκτρα τις μνημες και τον SSD μου ειπαν οτι δεν πωλουνται πανω απο 500

 

Η αλήθεια είναι ότι με πρό των πυλών των ryzen 1500/1600Χ(6c/12t) και με τιμούλα κάτω των 300 ευρώ που θα λανσαριστούν, τα i7 4c/8t μτχ θα φάνε αρκετά σκαμπίλια στις τιμές για να πωληθούν.Κοινώς το setup που έχεις κάνει πάρτι οτιδήποτε σε normal/βαριά ερασιτεχνική χρήση pc και gaming..οπότε ζυγίζεις τα πράγματα...εγώ θα το κράταγα όπως και θα κάνω με το δικό μου rig διότι και μια χαρά με κρατάει και θα ήθελα λίγο ανταγωνισμό στα 6cores μέχρι να μεταβώ σε 6cores setup(δεν μιλάω για 8core μιας και θα μου είναι άχρηστος με τόση δύναμη αυτήν την περίοδο).Αν η amd κάνει την κίνηση και φέρει καλό overclockability στον 1600Χ σε αυτήν την τιμή που λέει τότε θα τον τιμήσω από Σεπτέμβρη πλευρά, αν δεν έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα στα κλόκια του ryzen τότε κάθομαι όπως είμαι και βλέπω τα νέα μόνο στις gpu (μεγάλο vega από Amd γύρω το καλοκαιράκι ή volta από πλευράς nvidia από 2018).

 

 

 

Ενας μου εστειλε για 600 αλλα να του δωσω και το κουτι και το τροφοδοτικο και το BD εγραφης, παλι καλα που δεν μου ζητησε και την Asus 1070 strix OC :fear:

 

Έλεος.....το τερμάτισε ο φιλόδοξος αγοραστής!

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Είχα κάνει την ίδια ερώτηση περίπου πριν ενα χρόνο! Απλά μιας και έχει αλλάξει λίγο το σετάκι θα ήθελα μια νέα γνώμη,ελπίζοντας να μην σας κουράσω. 
Έχουμε και λέμε: 4690k μαζί με asus maximus formula vii Link.png Site: μαζι με ραμ και μια ελαττωματική H100i (κανει κανονικά την δουλειά της).
Τα πράγματα δεν έχουν εγγύηση(εκτός απο τις μνήμες) και υπάρχουν κουτια για επεξεργαστή και H100i καθώς και όλα τα παρελκόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε διπλανο φορα για την μητρικη μου τον επεξεργαστη την ψυκτρα τις μνημες και τον SSD μου ειπαν οτι δεν πωλουνται πανω απο 500

 

Ενας μου εστειλε για 600 αλλα να του δωσω και το κουτι και το τροφοδοτικο και το BD εγραφης, παλι καλα που δεν μου ζητησε και την Asus 1070 strix OC :fear:

Αυτοι ειναι αρπακτικα που ψαχνουν ανθρωπους σε αναγκη και μετα τα μοσχοπουλανε και βγαζουν κερδος απο σενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...