Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλος μωρε η συγκεκριμενη εχει πολλα καλουδια και οταν την εδειξα στον φιλο μου τ αρεσε πολυ γτ περνει και 16gb ram

 

 

Τι θα βαλεις πανω; μηπως να πουλησεις αυτα που εχεις να βαλεις πανω στην μητρικη και να παρεις κατι ποιο καινουριο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλος μωρε η συγκεκριμενη εχει πολλα καλουδια και οταν την εδειξα στον φιλο μου τ αρεσε πολυ γτ περνει και 16gb ram

 

Έχει συνειδητοποιήσει ο φίλος σου ότι είμαστε στο 2017?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί δε θέλουν να καταλάβουν ότι οι τιμές καθορίζονται και από τις πιθανότητες για ζήτηση.

 

70€ για την P5Q3 λέει. Πάνω από 30€ δε θα (την) έδινα για κανένα λόγο, ούτε πριν 5 χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπέρα, σύντομα θέλω να αναβαθμίσω τον υπολογιστή μου και σκέφτομαι να πουλήσω τα παρακάτω πράγματα τα οποία είναι σε πολύ καλή κατάσταση με τα κουτιά τους όλα, μπορείτε να μου πείτε περίπου τιμές που μπορώ να το δώσω; 

 

CPU: AMD Phenom II x6 1090T 

M/B: M4A87TD EVO - ASUS 

GPU: Sapphire Radeon HD6850 1GB

RAM: Corsair XMS3 4GB 1600 Mhz 

PSU: Corsair TX650 - 80 PLUS 

Case: Cooler Master HAF 912 Plus 

SSD: Samsung 840 series EVO 120GB

 

 Ευχαριστώ πολύ όποιον ασχοληθεί  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπέρα, σύντομα θέλω να αναβαθμίσω τον υπολογιστή μου και σκέφτομαι να πουλήσω τα παρακάτω πράγματα τα οποία είναι σε πολύ καλή κατάσταση με τα κουτιά τους όλα, μπορείτε να μου πείτε περίπου τιμές που μπορώ να το δώσω; 

 

CPU: AMD Phenom II x6 1090T    60 ευρω

M/B: M4A87TD EVO - ASUS  50 ευρω

GPU: Sapphire Radeon HD6850 1GB 50 ευρω

RAM: Corsair XMS3 4GB 1600 Mhz 25 ευρω

PSU: Corsair TX650 - 80 PLUS  60 ευρω

Case: Cooler Master HAF 912 Plus 70 ευρω

SSD: Samsung 840 series EVO 120GB 35 ευρω

 

 

Καθαρα δικη μου εκτιμηση. :) Παντως αν υποθεσω απο την καρτα γραφικων σας οτι δεν ειστε φανατικος gamer ,θα σας προτεινα να το κρατησετε μεχρι να το ξεζουμισετε ,οσο σας κανει τις δουλειες που θελετε χωρις προβλημα και μετα απο 3 χρονια να το χαρισετε.Γιατι στην χρονικη στιμη που ειμαστε,αν δεν ειστε πολυ απαιτητικος χρηστης,το συστημα σας,κανει ακομη δουλεια ενω δεν αξιζουν τα χρηματα για να πατε σε κατι νεο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο πιστευεται μπορει να πιασει το παρακατω λαπτοπ;

SONY VAIO FW21E

Οθόνη: 16,4'' 1600 x 900.

Επεξεργαστής: Intel Core 2 Duo P8400 (2,26GHz, 1066MHz FSB, L2 Cache memory 3072Kb).

Μνήμη: 4096MB (2 x 2048MB) DDR2 800MHz

Σκληρός Δίσκος: 320GB 5400rpm SATA.

Οπτικός Δίσκος: Blu-ray Disc Combo (συσκευή ανάγνωσης): μονάδα BD ROM/ DVD+-RW/+-R DL/RAM.

 

Κάρτα γραφικών: ATI Mobility Radeon HD 3470 με 256ΜΒ

http://www.e-shop.gr/sony-vaio-vgn-fw21e-p-PER.905680

 

Σημ.¨Δεν λειτουργει η οθόνη μετα απο σπασιμο,λειτουργει κανονικα μέσω hdmi

 

Ευχαριστω πολύ για οποιαδήποτε υπόδειξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρα δικη μου εκτιμηση. :) Παντως αν υποθεσω απο την καρτα γραφικων σας οτι δεν ειστε φανατικος gamer ,θα σας προτεινα να το κρατησετε μεχρι να το ξεζουμισετε ,οσο σας κανει τις δουλειες που θελετε χωρις προβλημα και μετα απο 3 χρονια να το χαρισετε.Γιατι στην χρονικη στιμη που ειμαστε,αν δεν ειστε πολυ απαιτητικος χρηστης,το συστημα σας,κανει ακομη δουλεια ενω δεν αξιζουν τα χρηματα για να πατε σε κατι νεο.

 

 

Πιστεύω σαν πακέτο 250.

 

Χωριστά:

CPu 70

Mobo 40

Gpu 40

RAm 25

Psu 30

Case 20

Ssd 30

 

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ που ασχοληθήκατε, σκέφτομαι την πώληση του γιατί ναι μεν δεν είμαι απαιτητικός gamer, αλλά νομίζω πώς για μερικά παιχνίδια που παίζω έχει αρχίσει να μην με καλύπτει πλήρως για τα δικά μου τα γούστα πάντα. Βέβαια τα παιχνίδια που παίζω να τρέχει μια χαρά και ας νιώθω εγώ ότι δεν με καλύπτουν τα fps ας πούμε. Ενώ για υπόλοιπες δουλείες όπως ιντερνετ κτλπ. δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα η ερωτηση μου δεν ειναι για εδω αλλα αν μπορουσε να βοηθησει καποιος καλα θα ηταν...

θελω να πουλησω αυτην την τηλεοραση lg 42lm670s     η οποια ειναι σε πολυ καλη εμφανισιακη και λειτουργικη κατασταση χωρις καμμενα-κολλημενα πιξελ ποσο λετε να αξιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ που ασχοληθήκατε, σκέφτομαι την πώληση του γιατί ναι μεν δεν είμαι απαιτητικός gamer, αλλά νομίζω πώς για μερικά παιχνίδια που παίζω έχει αρχίσει να μην με καλύπτει πλήρως για τα δικά μου τα γούστα πάντα. Βέβαια τα παιχνίδια που παίζω να τρέχει μια χαρά και ας νιώθω εγώ ότι δεν με καλύπτουν τα fps ας πούμε. Ενώ για υπόλοιπες δουλείες όπως ιντερνετ κτλπ. δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα. 

Ε τότε κάνε μια "αναβαθμισούλα" πχ +4gb ram και μια καλύτερη καρτα γραφικών και είσαι κομπλέ.Έχεις καλό "σκελετό"(κουτί,τροφοδοτικό,ssd) και αν τα δώσεις(η άποψή μου σε τιμές είναι πιο κοντά στου benign αλλά λίγο χαμηλότερα σε psu και κουτί) για να πάρεις παρόμοια ποιότητα και καλύτερες επιδόσεις θα ξοδέψεις περισσότερα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα Turbo-X τροφοδοτικο 550W με 4+4 για μητρικη και 6+2 για καρτα γραφικων ποσο να το δωσω ειναι εντελως καινουριο.

 

10€ (λεφτά καλύτερα επενδυμένα σε τυχερά παιχνίδια βέβαια).

 

 

λογικα η ερωτηση μου δεν ειναι για εδω αλλα αν μπορουσε να βοηθησει καποιος καλα θα ηταν...

θελω να πουλησω αυτην την τηλεοραση lg 42lm670s     η οποια ειναι σε πολυ καλη εμφανισιακη και λειτουργικη κατασταση χωρις καμμενα-κολλημενα πιξελ ποσο λετε να αξιζει;

 

<=250€

Με τη λογική ότι βρίσκεις πια καινούρια LED στις ίδιες ίντσες στα ίδια ή και λιγότερα λεφτά.

 

- Μα είναι LG θα πει κάποιος.

- Είναι μοντέλο του '12 και δεν έχει εγγύηση θα απαντήσω.

 

Ειλικρινά τα τελευταία χρόνια όποια υπόνοια "εμπιστοσύνης" σε μάρκες έχει εξατμιστεί (με εξαίρεση προϊόντα όπως πχ τροφοδοτικά, που μπορώ να διαλύσω ή/και να αναλύσω ακόμα και φωτογραφίες των εσωτερικών), αφού ότι και να είναι, κατά πάσα πιθανότητα στο ίδιο εργοστάσιο έχει φτιαχτεί με την επόμενη "αντίπαλη" μάρκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο μπορω να πουλησω ενα σκληρο δισκο sata 3, Seagate 2,5'  500+8 Gb Hybrid ; βγηκε απο lenovo laptop ,δεν χρησιμοποιηθηκε ουτε μια μερα

Κανα 45άρι, είναι SSHD, έχουν ζήτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...