Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποσο να αγορασω εναν  intel pentium G3240?

ευχαριστω

Έχοντας  αγοράσει g3258 στα 60 καινούργιο και στα 40 μεταχειρισμένο όταν ακόμη ήταν σχετικά επίκαιροι,δεν θα μπορούσα να δώσω πάνω από 35 για τον συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες, φίλος θέλει να πουλήσει το λαπτοπ του Asus K750LN. Λεπτομέριες εδώ. http://www.laptopspirit.fr/146455/asus-k750ln-ty079h-a-699e-17-3-polyvalent-avec-core-i5-haswell-8-go-840m-1000-go.html .Το έχει περίπου ένα χρόνο και δεν έχει πλέον εγγύηση. Επίσης έχει προσθέσει κ έναν 850 evo 256gb. Πόσο μπορεί να το δώσει? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές περιγραφές τα σπάνε.

 

Κάρτα 2 μηνών ολοκαίνουρια, με 2 χρόνια εγγύηση, έχει δουλέψει μόνο 5 μήνες και έχει εγγύηση 1 χρόνο.

:ph34r:

Τίποτα δεν βγάζει νόημα...

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΚΑλησπερα, θα ηθελα μια βοηθεια σχετικα με την τιμη πωλησης ενος σχεδον καινουργιου λαπτοπ  αλλα με γερμανικο πληκτρολογιο QWERTZ. 

 

SATELLITE PRO A30-C-10R (http://www.toshiba.co.uk/discontinued-products/satellite-pro-a30-c-10r/)

 

Τιμη αγορας καπου στα 600 γιουρος.

 

Edit: Σκεφτομαι για 300 - 350e

Ευχαριστω 

Επεξ/σία από mavrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύνθεση Η/Υ Socket 775LGA

Μητρικη Κάρτα: Gigabyte G31M-ES2L
-Επεξεργαστής: Intel Core Duo E7500 2.93 GHz
- Μνήμες Ram DDR2 2048 Mbytes (2τμχ) της Kingston.

- Τροφοδοτικο ΕΖcool 450Watt

Όλα μαζί πιστευω καλά είναι 50-60 ευρω

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές περιγραφές τα σπάνε.

 

Κάρτα 2 μηνών ολοκαίνουρια, με 2 χρόνια εγγύηση, έχει δουλέψει μόνο 5 μήνες και έχει εγγύηση 1 χρόνο.

:ph34r:

Τίποτα δεν βγάζει νόημα...

Κάρτα γραφικών (δεν ξέρω τί μοντέλο είναι γι'αυτό και έβγαλα φωτογραφία μπροστά και πίσω) 25 ευρώ

Όχι παζάρια παρακαλώ

 

Και έχουν και αξιολογησεις,ήθελα να ξερω ποιος αγοράζει από αυτούς..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλες μα όλες τις κάρτες γραφικών: «δεν έχει δουλευτεί πολύ» γιατί .... reasons.

Είναι όπως όλες οι αγγελίες για αυτοκίνητα γράφουν «ατρακάριστο».

Ήθελα να 'ξερα ποιος τρακάρει πλέον (και ποιος χρησιμοποιεί την κάρτα γραφικών του αντί να την έχει πάνω στο γραφείο του και να χρησιμοποιεί την ενσωματωμένη).

 

On-topic:

HP DV7-4150ev

HP Pavillion DV9710ev

 

Πουλιούνται καν ή να τα κάνω μπρελόκ; (αν και φαντάζομαι την απάντηση)

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλες μα όλες τις κάρτες γραφικών: «δεν έχει δουλευτεί πολύ» γιατί .... reasons.

Είναι όπως όλες οι αγγελίες για αυτοκίνητα γράφουν «ατρακάριστο».

Ήθελα να 'ξερα ποιος τρακάρει πλέον (και ποιος χρησιμοποιεί την κάρτα γραφικών του αντί να την έχει πάνω στο γραφείο του και να χρησιμοποιεί την ενσωματωμένη).

Αγοραζουμε μαζι σημερα την ιδια VGA.

Εσυ επειδη εισαι μαθητης/φοιτητης/ανεργος η για οποιδηποτε αλλο λογο εχεις πολυ ελευθερο χρονο, την κανεις overclock και παιζεις games 6 ωρες/ημερα.

Εγω επειδη δουλευω και δεν εχω πολυ free time παιζω 2 ωρες καθε ΣΚ χωρις overclock.

Μετα απο 1 χρονο την πουλαμε και οι δυο. Την ιδια τιμη αξιζουν?

 

ΟΚ, η διαφορα τιμης δεν θα ειναι μεγαλη.

Επισης το πως μπορεις να αποδειξεις οτι δεν την εχεις κανει overclock και οτι δεν την εχεις χρησημοποισει πολλες ωρες σε games ειναι αλλο καπελο. Απλα δεν μπορεις.

 

Απλα αν εσυ γραψεις οτι την εχεις σκισει και εγω οτι την ειχα idle ο αγορασης θα προτιμησει την δικη μου, αυτο ειναι ολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Αγοραζουμε μαζι σημερα την ιδια VGA.

Εσυ επειδη εισαι μαθητης/φοιτητης/ανεργος η για οποιδηποτε αλλο λογο εχεις πολυ ελευθερο χρονο, την κανεις overclock και παιζεις games 6 ωρες/ημερα.

Εγω επειδη δουλευω και δεν εχω πολυ free time παιζω 2 ωρες καθε ΣΚ χωρις overclock.

Μετα απο 1 χρονο την πουλαμε και οι δυο. Την ιδια τιμη αξιζουν?

 

Για μένα, ναι.

Hardware που δεν έχει αστοχία επηρεάζεται πολύ λίγο από τέτοια χρήση. 

Οι κάρτες γι'αυτό φτιάχνονται, για να τις λιώνεις 8ωρα και 12ωρα.

Το αν η πρώτη αντέξει 8 χρόνια ενώ η δεύτερη 15 είναι από αδιάφορο εως αστείο.

 

 

Απλα αν εσυ γραψεις οτι την εχεις σκισει και εγω οτι την ειχα idle ο αγορασης θα προτιμησει την δικη μου, αυτο ειναι ολο.

 

Αυτό ακριβώς το πράγμα σχολίασα κι εγώ λοιπόν. Πήξαμε στους τύπους που τις έχουν idle όλη την ώρα (και μιλάμε για 980ti, 1080, 1070 strix, δηλαδή γελάνε και οι πέτρες).

 

Το ίδιο πράγμα λέμε.

 

Ας μη συνεχίσουμε άλλο το off-topic καλύτερα όμως.

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς το πράγμα σχολίασα κι εγώ λοιπόν. Πήξαμε στους τύπους που τις έχουν idle όλη την ώρα (και μιλάμε για 980ti, 1080, 1070 strix, δηλαδή γελάνε και οι πέτρες).

 

Το ίδιο πράγμα λέμε.

Χαχαχα, η ειρωνια ειναι οτι σε μερικες μερες θα βαλω αγγελια την R9 290 που εχω η οποια πραγματικα δεν εχει γινει overclock και πραγματικα εχει παιξει περιπου 2ωρες/ΣΚ για 2 χρονια.

 

Αντε μετα να με πιστεψει κανεις...!!!!!! Χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα πόσο μπορώ να πουλήσω λάπτοπ sony vaio SVE14A35CXH που όμως μου έσπασε ο ένας μεντεσές...χαρακτηριστικά

οθόνη αφής 14", intel i5 3230M,  6GB ram, 750GB HDD, WIN 10. αν εξαιρεσεις το σπάσιμο ειναι σε άψογη κατάσταση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, το PC μου έχει την παρακατω συνθεση. Ποσο πιστευετε οτι αξιζει το καθε πραγμα;

 

Corsair Obsidian 750D Airflow Edition

Intel i7 3770

Asus Sabertooth Z77

Corsair Vengeance 2x8GB και 2x4GB 1600mhz

Corsair H100i

Asus Strix 980Ti

Samsung 850 EVO 120GB

WD Caviar Green 2TB

Thermaltake Toughpower XT 850W 80 Plus Bronze

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα πόσο μπορώ να πουλήσω λάπτοπ sony vaio SVE14A35CXH που όμως μου έσπασε ο ένας μεντεσές...χαρακτηριστικά

οθόνη αφής 14", intel i5 3230M,  6GB ram, 750GB HDD, WIN 10. αν εξαιρεσεις το σπάσιμο ειναι σε άψογη κατάσταση 

200-230€ , η μπαταρία ειναι σε καλή κατάσταση?

Καλησπερα,ποσο παει περιπου να πουληθει αυτο το λαπτοπ? http://www.toshiba.de/discontinued-products/satellite-l350-16x/

Καλύτερα να το κρατήσεις και να βάλεις μια διανομή Linux.

Ειναι παλιό μοντέλο , 70 ευρω, έχει μπαταρία?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...