Προς το περιεχόμενο

8320 oc. Τι, πώς και γιατί?


STORM1978

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για πες σου έτυχε από Digital Master να σου ζητήσουν προκαταβολή και επίσης να χρεώσουν 5 ευρώ για την αντικαταβολή ενώ λένε δωρεάν μεταφορικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nope, δεν έχω αγοράσει ακόμα από εκεί, την αντικαταβολή την χρεώνουν και άλλοι όμως οπότε δεν μου φαίνεται περίεργο (ακόμα και με δωρεάν μεταφορικά, είναι ξεχωριστό κόστος αυτό).

 

Προκαταβολή για κάτι που έχει παραγγελθεί με τρόπο πληρωμής την αντικαταβολή πρώτη φορά ακούω, ειδικά για τέτοια ποσά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διευκρινίστηκε ότι ισχύει αυτό για τα 5 ευρώ της αντικαταβολής και δεν χρειάζεται να καταθέσω χρήματα για την αποστολή της παραγγελίας αφού όπως λέει και στην παραγγελία (**Η προκαταβολή ισχύει μόνο για παραγγελίες με τρόπο πληρωμής μετρητά και παραλαβή από το κατάστημα.). 


Λύθηκε και αυτό και τα περιμένω σε 2-4 μέρες! Άντε να δούμε να τον παγώσουμε λιγάκι με νεράκι τον 8320!   :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τύχη μου μέσα, λόγω καθυστέρησης η CM 240Μ και ο WD 1TB θα έρθουν καλή τετάρτη εάν και εφόσον παραλάβουν την υδρόψυξη την Δευτέρα!   :mad:   :mad:   :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Cooler Master 240M που πήρα και την περιμένω, ξέρει κανείς ποια ανεμιστηράκια να πάρω να βελτιώσω λίγο την ψύξη και τον θόρυβο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε πες εσύ και βλέπουμε αν και από ότι είδα από απάντηση του Mill γύρω εκεί στα 30-35 max!

Αυτοί στα 25 το ζευγάρι λένε τίποτα? http://www.eworld.com.gr/products/details/2659/Corsair-Air-Series-SP120-High-Performance-Edition-Twin-Pack-System-Fan-120mm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην MK 26 εχω πανω 2 τετοιους Akasa Viper PWM System Fan 12.90€

μην σε χαλαει το χρωμα,δενει απιστευτα με το μαυρο χρωμα του ψυγειου αλλα το κυριοτερο ειναι οτι εχουν υψηλο static pressure κατι το οποιο θελεις.και φυσικα ειναι αθορυβοι τουλαχιστον μεχρι τις 1500 στροφες που τους δοκιμασα.ειναι PWM.το μονο ισως αρνητικο που βρισκω ειναι οτι θελουν τετραπινο βυσμα και δεν θυμαμαι τι βυσματα εχει η υδροψυξη σου.

βεβαια επισης εχω την εντυπωση οτι οι ανεμιστηρες της coolermaster ειναι παρα πολυ καλοι και αποδοτικοι.και δεν νομιζω να εχεις προβλημα με τον θορυβο.τουλαχιστον απο την οψη δειχνουν να ειναι οι blademaster.εαν ναι,δεν υπαρχει κανενας λογος να τους αλλαξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blademaster είναι και από ότι το έψαξα έχουν και καλύτερα χαρακτηριστικά από ότι φαίνεται από αυτούς που έχουν στο site της CM! Άρα να την βάλω πάνω χωρίς να ψάξω τίποτα για άλλους ανεμιστήρες λες ε? Προς τα εκεί κλείνω και εγώ από ότι φαίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα wd 1tb black και την seidon 240m. Το βράδυ μάλλον θα μπουν πάνω και θα δείξω φώτος και θερμοκρασίες. όλα αυτά βέβαια Θεού και χρόνου θέλοντος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω μολις παρελαβα τον 8350 και περιμενω την καρτα :P

οταν ερθει η καρτα θα μουνε και τα τεστ με thuban και Piledriver,επιδοσεις και καταναλωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...