Προς το περιεχόμενο

Heroes of the Storm (Blizzard MOBA)


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και σ'εμένα. 

 

Επίσης πιστεύω πως μας προϊδεάζει για ένα μελλοντικό Warcraft 4. Το να βλέπω ανανεομένα μοντέλα ηρώων από Warcraft 3 και maps με σπιτάκια και μελαγχολικό αλλά ταυτόχρονα ζωντανό τοπίο με κάνει να νοσταλγώ το WC3. 

 

 

Ελπίζω μέσα στα επόμενα 2 χρόνια να υπάρξει κάποια ανακοίνωση για Warcraft 4 ή τουλάχιστον μόλις ολοκληρωθεί η τριλογία του Starcraft, κάτι που θα ήταν ίσως και πιο λογικό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χμ.

 

Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον και μου άρεσε αυτό που είδα.

 

Μοιάζει αρκετά με Dominion παρά με τυπικό MOBA, αλλά σου δίνει τη δυνατότητα να παίξεις πολύ περισσότερο το χάρτη ("σφραγίδες", νομίσματα, πλοίο κλπ). ΠΟΛΥ όμορφα γραφικά και περιβάλλον, δεν είναι ιδιαίτερα υπερβολικά (πχ γυναικωτός Diablo) και όμορφα εφέ. Από πλευράς στρατηγικής δε μπορώ να κρίνω, αλλά όσο μπορούσα να κρίνω δεν έχει ιδιαίτερο βάθος. Η ιδέα πάντως των διασκορπισμένων resources και coins φαίνεται καλή. Γενικά μου έδωσε την εικόνα ενός συμπαθούς "όλοι μαζί και ξύλο".

 

Εκεί που φάνηκε εντελώς η απειρία της Blizzard ήταν στο "baron fight" όπου ο σκηνοθέτης, αντί να δείχνει τη μάχη, το γύρισε σε over the shoulder πλάνο ενός παίκτη και προσπαθούσα να καταλάβω τι γίνεται :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα προτιμαω που τα πραγματα εγιναν ετσι και η Valve πηρε την Dota 2 και η Blizzard βγαζει το δικο της ιδιαιτερο  Moba. Νομιζω οτι βαρεθηκαμε τα ιδια και τα ιδια(Hon/Dota 2/Lol)και αυτο που ελειπε ηταν κατι το διαφορετικο/καινουργιο που δειχνει να προσφερει το Heroes of the Storm.Ελπιζω το τελικο παιχνιδι να μην απογοητευσει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως δεν εχουν ειπωθει τα παρακατω οποτε τα postαρω

 

Ολοι οι 18 heroes με μια μικρη περιγραφη 

Elite Tauren Chieftain ο πιο ακυρος παντως. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Σημερα στις 9 θα κανουν καποια showmatches κ φανταζομαι αναμεσα στα games θα εχει Q&A

Οποιος ενδιαφερεται να δει , http://www.twitch.tv/blizzheroes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Not really αλλα εφόσον έχει ήδη playable demo στη blizzcon δε νομίζω να αργήσει πάάάάάάάρα πολύ.

 

Έκανα ένα album με models και sshots απο το παιχνίδι.

http://imgur.com/a/8wOmI#0

 

Enjoy

 

edit: (έχει και κάποια skins)

playable content εχει απο το 2010 το παιχνιδι αυτο στο blizzcon... :/

 

Anyway θα μπορουσαν να προσφερουν συμβολαιο στον  icefrog οταν εβλεπαν την επιτυχια του DOTA και να του αναθεσουν ενα ολοκληρο τμημα για την αναπτυξη του παιχνιδιου κανονικα χωρις να χρειαζεται το warcraft.. αν γινονταν κατι τετοιο δεν θα υπηρχε Lol hon Κλπ.. Ισως πιστεψαν πως μεσω του dota Πουλανε ακομα το warcraft 3 Που ειναι 15 χρονων πλεον και ετσι κερδιζουν.. αναμενουμε την beta ελπιζω συντομα γιατι με το fail των δικαιωματων του παιχνιδιου πηγαινουν να αναπτυξουν κατι τελειως διαφορετικο και κατι δικο τους ισως καλυτερο απο τα υπολοιπα που να μην ειναι αντιγραφη Dota LOL HoN Κλπ κ ας ξεκινησαν ολα απο την ιδια τη blizzard. φαινεται παντως πολυ ωραιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιζα λιγο την αλφα σημερα, το μονο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ο χαρτης που ειδα ηταν μικροτερος απο αυτον του lol(5vs5). προβλεπονται πολλα team fights δλδ, με τα talents δεν καταλαβα τι παιζει ισως κατι να μην λειτουργουσε σωστα στην αλφα...

 

τεσπα δεν μπορεις να καταλαβεις και πολλα πραγματα κοντρα στην begginer AI, ποσσο μαλλον ο υπολογιστης μου ειναι εδω και καιρο ετοιμοθανατος και το παιχνιδι σερνοταν...

 

και επισης ο Elite Tauren Chieftain rulz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...