Προς το περιεχόμενο

Οι τιμές του iPad Air στην Ελλάδα και οι μειώσεις τιμών των iPad 2 και iPad mini


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ότι και να πούμε τα μηχανήματα αυτά είναι κοσμήματα.

Τέλος.

Έχεις απόλυτο δίκιο. Άποψη μου είναι οτι στα tablets δεν υπάρχει ανταγωνισμός, είναι τα iPad και μετά όλα τα άλλα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις απόλυτο δίκιο. Άποψη μου είναι οτι στα tablets δεν υπάρχει ανταγωνισμός, είναι τα iPad και μετά όλα τα άλλα..

Καλα τραγουδατε ολοι σας!

Πεταμενα λεφτα!

Εχω 500+€ και να τα δωσω σ'ενα τοσο limit gadget???

Δε σφάξανε!!!

Τρεξτε παρτε το,αλλα ουτε πιο εξυπνοι ειστε,ουτε πιο ψαγμενοι!Καταβαθος ξέρετε τι ειστε!(και δεν εννοώ ουτε βλακες,ουτε προβατα,αλλα κατι αλλο...!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τραγουδατε ολοι σας!

Πεταμενα λεφτα!

Εχω 500+€ και να τα δωσω σ'ενα τοσο limit gadget???

Δε σφάξανε!!!

Τρεξτε παρτε το,αλλα ουτε πιο εξυπνοι ειστε,ουτε πιο ψαγμενοι!Καταβαθος ξέρετε τι ειστε!(και δεν εννοώ ουτε βλακες,ουτε προβατα,αλλα κατι αλλο...!)

Eίμαστε άνθρωποι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακο δικο σας!

Και το εξευτελιστικες τιμες με το λογικες τιμες,καποτε πρεπει να μάθετε να τα ξεχωρίζετε!

 

Το "δικό σας" που πάει; Αν εννοείς την Apple, ναι πολύ κακό της έκανε, τι να σου πω. Είδαμε και την προκοπή της MS με την προσφορά στο Surface RT. Είδαμε και τη ΝΟΚΙΑ που πουλούσε εκατομμύρια εκατομμυρίων φτηνά κινητά που κατέληξε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τραγουδατε ολοι σας!

Πεταμενα λεφτα!

Εχω 500+€ και να τα δωσω σ'ενα τοσο limit gadget???

Δε σφάξανε!!!

Τρεξτε παρτε το,αλλα ουτε πιο εξυπνοι ειστε,ουτε πιο ψαγμενοι!Καταβαθος ξέρετε τι ειστε!(και δεν εννοώ ουτε βλακες,ουτε προβατα,αλλα κατι αλλο...!)

Το βλέπεις λάθος.... Τι σημαίνει limit gadget και γιατί είναι πεταμένα λεφτά;

Για κάποιον μπορεί ένα ρολόϊ που κοστίζει μόλις 10.000€ να το θεωρεί και φθηνό μη σου πω. Μπορείς αλήθεια εσύ να κρίνεις με βάση τα δικά σου θέλω και προτιμήσεις και να αξιολογήσεις κατά πόσο πεταμένα λεφτά είναι αυτό το ρολόϊ; Δε νομίζω.

Κάποιος άλλος μπορεί να πάρει παντελόνι με 350€, εγώ πχ δεν θα έδινα ούτε 50, αλλά είναι πεταμένα λεφτά;

Στην τελική τα πάθη, τα λάθη και οι κ@υλες πληρώνονται. Όπως επίσης και η ευχαρίστηση του να αγοράσεις κάτι σήμερα και να παίζει και μετά από 4 χρόνια το ίδιο. Πίστεψε με αξία ανεκτίμητη.

Να στο πω και διαφορετικά όπως συνηθίζω με φίλους και γνωστούς; Δεν πίνω, δεν καπνίζω, δεν γουστάρω τα ακριβά ρούχα, ούτε τα ακριβά αυτοκίνητα. Λατρεύω όμως την τεχνολογία. Δικαιωμά μου να τα ξοδέψω όπου και όπως θέλω.

Τέλος δε μπορείς να ξέρεις εσύ πόσο έξυπνος μπορεί να είναι ο καθένας και πόσο ψαγμένος.

 

Πι.Ες: Συνάδελφος αγόρασε ταμπλετάκι 7" ~170€ επώνυμο. Το έχει στη ντουλάπα γιατί πολύ απλά του έχει σπάσει τα νεύρα, μια κολλαει και θέλει επανεκκινηση, μια δε φορτώνει το youtube και πόσα άλλα. Ερωτώ τώρα εγώ ο αδαής, το πρόβατο, ο χαζός ο άνθρωπος, αν με άκουγε και είχε πάρει το μίνι θα είχε το κεφάλι του ήσυχο;; ναι ή ου;

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το ipad2 από τότε που βγήκε και ακόμα το ευχαριστιέμαι το ίδιο με την πρώτη μέρα που το αγόρασα, κάτι που δεν θυμάμαι να μου έχει ξανασυμβεί. Το οτι έχουν βγει από τότε άλλα μοντέλα πολύ καλύτερα δεν με πειράζει. Θα ήθελα το καινούριο κι εγώ αλλά δεν βλέπω τον λόγο να χαλάω χρήματα. Αν θελήσω να πάρω ποτέ καινούριο τάμπλετ ξέρω τί θα πάρω. Η μπαταρία κρατάει το ίδιο με την πρώτη μέρα, δεν το έχω κλείσει ποτέ από τότε που το πήρα, με ανοικτό πάντα το wi-fi, όλα παίζουν όπως την πρώτη μέρα και το λειτουργικό μου αναβαθμίζεται συνεχώς καθώς και οι εφαρμογές μου. Λείπουν κάποια χαρακτηριστικά που ήρθαν μεταγενέστερα και φαντάζομαι θα λείπουν όλο και περισσότερα όσο περνάει ο καιρός σε σχέση με τα πιο καινούρια μοντέλα αλλά στην πράξη παίζει καλύτερα από τότε που το πήρα και συνεχώς βελτιώνεται.

Η τιμή τους είναι καλή, αν κάποιος θέλει να αγοράσει τάμπλετ και μπορεί ας δώσει κάτι παραπάνω και ας πάρει το πιο καινούριο αν μπορεί να πάρει το ipad 2 τότε ας το πάρει , θα το ευχαριστηθεί. Τα υπόλοιπα είναι λογιστικά θέματα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τραγουδατε ολοι σας!

Πεταμενα λεφτα!

Εχω 500+€ και να τα δωσω σ'ενα τοσο limit gadget???

Δε σφάξανε!!!

Τρεξτε παρτε το,αλλα ουτε πιο εξυπνοι ειστε,ουτε πιο ψαγμενοι!Καταβαθος ξέρετε τι ειστε!(και δεν εννοώ ουτε βλακες,ουτε προβατα,αλλα κατι αλλο...!)

Αδερφέ όποιος τα έχει τα δίνει και είναι τόσο απλό το πράγμα, δεν θέλει περεταίρω ανάλυση. Τώρα το πως το χρησιμοποιεί ο καθένας είναι ένα τελείως διαφορετικό πράγμα που στην τελική δεν έχει και καμία ιδαίτερη σημασία! Είναι όπως το παράδειγμα που έδωσε ο φίλος με τα ρολόγια, κάτι για το οποίο εγώ προσωπικά δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να σκάσω πολλά λεφτά. Απο εκεί και πέρα στα tablets (τουλάχιστον για αυτούς που ξέρουν) ο κυρίαρχος είναι ένας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ όποιος τα έχει τα δίνει και είναι τόσο απλό το πράγμα, δεν θέλει περεταίρω ανάλυση. Τώρα το πως το χρησιμοποιεί ο καθένας είναι ένα τελείως διαφορετικό πράγμα που στην τελική δεν έχει και καμία ιδαίτερη σημασία! Είναι όπως το παράδειγμα που έδωσε ο φίλος με τα ρολόγια, κάτι για το οποίο εγώ προσωπικά δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να σκάσω πολλά λεφτά. Απο εκεί και πέρα στα tablets (τουλάχιστον για αυτούς που ξέρουν) ο κυρίαρχος είναι ένας.

Προς το παρον ο κυριαρχος ειναι τα android tablets,μη ξεχνιομαστε!

Και αν θες να τα πεταξεις τα λεφτα σου,δε θα σε εμποδίσω,μη ανησυχείς!Αλλα μη πετας λογια του αερα,για το "καλυτερο" tablet για ενα gadget που στην πραγματικοτητα ειναι υποδιεστερο απο τον ανταγωνισμο και τα πουλάνε κυρίως για αξεσουαρ στα καφε και τις κοινωνικες συγκεντωσεις και που βοηθαει σε πολυ συγκεκριμενο λογο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρον ο κυριαρχος ειναι τα android tablets,μη ξεχνιομαστε!

Και αν θες να τα πεταξεις τα λεφτα σου,δε θα σε εμποδίσω,μη ανησυχείς!Αλλα μη πετας λογια του αερα,για το "καλυτερο" tablet για ενα gadget που στην πραγματικοτητα ειναι υποδιεστερο απο τον ανταγωνισμο και τα πουλάνε κυρίως για αξεσουαρ στα καφε και τις κοινωνικες συγκεντωσεις και που βοηθαει σε πολυ συγκεκριμενο λογο!

 

Ενταξει νομιζω το παραξήλωσες λίγο  <_<  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή  το 28% τών tablet είναι iPad. Παρόλαυτα το iPad δεν είναι κυρίαρχο tablet. Eίναι το Android. :huh:  Mάλλον το Android έχει καλύτερο επεξεργστή  .... :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή  το 28% τών tablet είναι iPad. Παρόλαυτα το iPad δεν είναι κυρίαρχο tablet. Eίναι το Android. :huh:  Mάλλον το Android έχει καλύτερο επεξεργστή  .... :whistle:

Γιατι το ipad του 28% ξερεις να μου πεις τον επεξεργαστη του?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το ipad του 28% ξερεις να μου πεις τον επεξεργαστη του?

Τί θές να μάθεις? Θες να δείς αν ξέρω ή πραγματικά είσαι άσχετος?

Αλλά τι λέω εδώ δεν κατάλαβες τι εννοούσα οτι έχει καλύτερο επεξεργαστή.....

ΥΓ. Το Android είναι λειτουργικό και το iPad tablet. :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...