Προς το περιεχόμενο

i7 920 θερμοκρασια χωρις κουτι και ερωτηση για ψυκτρα και παστα


TRILOBYTER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ότι εσύ στα 2.6 που πιάνεις τους 50oC ++ είναι στα 4.0 ο δικός μου (50 βαθμοί σε idle) ΑΡΑ κάτι λάθος παίζει

 

Καταρχην δεν εχω καλη παστα τωρα, πρεπει να παω να παρω. Και ισως και τις 2 φορες να την εβαλα λαθος γιατι και στο ιντερνετ που ειδα λεει οτι 9/10 φορες λαθος μπαινουν αυτες οι στοκ ψυκτρες. Αλλα εσυ εχεις aftermarket σωστα?

 

Οταν ειχες την στοκ και στα 2.6 τι θερμοκρασιες ειχες? Επισης λεω μηπως ηταν και καπως μεγαλες οι θερμοκρασιες επειδη δεν τα ειχα μεσα σε κουτι?

 

PS: Λεω να παρω μια παστα arctic silver 5 αλλα δεν ξερω που μπορω να βρω στη θεσσαλονικη, στο πλαισιο κανει 9 ευρω και δεν γουσταρω να παιρνω απο εκει, κανα αλλο μαγαζι.. πιο φτηνο? Ονλαιν το εχει γυρω στα 6 ευρω αλλα τα μαγαζια αυτα ειναι στην Αθηνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κάτι

Ωραίες οι ψύκτρες που προτείνεται εντυπωσιακές με καλές αποδόσεις σε σχέση με την stock αλλά τις ψύκτρες γύρω γύρω από τον επεξεργαστή ποιος θα τις ψύχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κάτι

Ωραίες οι ψύκτρες που προτείνεται εντυπωσιακές με καλές αποδόσεις σε σχέση με την stock αλλά τις ψύκτρες γύρω γύρω από τον επεξεργαστή ποιος θα τις ψύχει?

 

To airflow του κουτιού .. δεν χρειαζεται κατι παραπανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.641205 τελικα αυτη ειναι καλη? Επειδη ειναι 25 γραμμαρια και τοσο φτηνη δεν ειμαι σιγουρος.. Στο πλαισιο εχει prolimatech στα 3-4 ευρω αλλα ειναι μολις 1,5 γραμμαρια.. Πειτε μου αν αξιζει αυτη arctic cooling στο λινκ η προτεινετε καμια ρε παιδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαυτο σου προτεινουμε την ceramique 2.γιατι ειναι πολυ καλη παστα σε μεγαλη ποσοτητα και σε πολυ καλη τιμη.

http://archive.benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=150&Itemid=62&limit=1&limitstart=11 oπου εδω ειναι η ceramique η πρωτη και οχι η 2.αν και πανω κατω ιδιες ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω νεο τοπικ, τελικα ποια ψυκτρα να παρω? Μια απο αυτες που προταθηκαν η ισως κατι αλλο? Περιπου στα 50 ευρω, παραπανω δεν μπορω/θελω. Κατι που να ειναι και ισυχο και με καλο cooling..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περιμενω λιγο και ανεβασω το ποσο στα 75, αξιζει να παρω το noctua d14 το οποιο απο reviews ειδα οτι ειναι ενα απο τα 3 καλυτερα που κυκλοφορουν στην αγορα.. η να το ανεβασω αλλα 50 και να παρω την Η100ι υδροψυξη?

 

Η διαφορα αναμεσα στο noctua και σε αυτα που μου λινκαρατε περιπου ποση ειναι? Αν παω τον επεξεργαστη μου στα 3,8 - 4,0 ποση περιπου διαφορα θα δω αναμεσα στις δυο ψυκτρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν χωραει στο κουτι σου η NH-D14 πηγαινε σε αυτην.στα reviews που βλεπεις,συνηθως το load δεν ειναι μεγαλο με αποτελεσμα να βλεπεις οτι η υδροψυξεις εχουν αρκετη διαφορα απο την Noctua.ομως η Noctua δειχνει την αξια της σε μεγαλο κλοκαρισμα με θερμους επεξεργαστες.

η γνωμη μου ειναι οτι εαν θελεις ενα clean case και σου περισσευουν πηγαινε στην υδροψυξη.εαν δεν σε νοιαζουν αυτα και εισαι φαν του αερα οπως εγω,πηγαινε στην Noctua.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...