Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Book T100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαλλον δεν εγινα κατανοητος. Αυτό που εννοουσα είναι ότι καταφερα να εμφανισω ειδοποιηση ενεργοποιησης του Continuum. Πως αλλαζω από tablet σε desktop mode το γνωριζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελικώς, τα εγκατέστησα τα 10...ευχαριστημένος είμαι...μπορείτε να μου πείτε τη χρησιμότητα του φακέλου windows old;

 

Μόνο για να επιστρέψεις στα 8 - 8.1 αν παίζει κάποιο πρόβλημα με τα 10αρια. Κράτα τον καμιά εβδομάδα και αν δεις ότι όλα καλά στείλτον στον αγύριστο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς πρόβλημα με την USB θήρα στη βάση; Από τη Δευτέρα δεν αναγνωρίζει  Usb συσκευές (ποντικί, κάρτα τηλεόρασης, εξωτερικό dvd-drive  κλπ) αλλά μόνο στικακια. Πληροφοριακά έχω αναβαθμίσει σε win 10 από την πρώτη μέρα αλλά δεν είχα έως τώρα κανένα πρόβλημα.

Επικοινώνησα με την ASUS και μου είπαν ότι μάλλον οφείλεται σε κάποια αναβάθμιση των windows. Την πρωτη φορα μου πρότειναν να εγκαταστήσω το καινούργιο ATKPackage, το οποίο όμως δεν έλυσε το πρόβλημα, Στη δεύτερη επικοινωνία μαζί τους μου πρότειναν να  κάνω rollback σε win 8.1, το οποίο και έκανα, στην αρχή όλα δούλευαν καλά, σήμερα το πρωί όμως  και πάλι άρχισε να μην  αναγνωρίζει Usb συσκευές. Οι αναβαθμίσεις των win 8.1 έγιναν κανονικά, οπότε και εγώ πιστεύω ότι φταίει κάποια αναβάθμιση χωρίς να αποκλείω και hardware πρόβλημα. Απλά ήθελα να ξέρω εάν το έχει πάθει και κάποιος άλλος πριν το στείλω στην ASUS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω χαθει λιγο με τα μοντελα που κυκλοφορουν και δεν εχω χρονο να ψαξω τι παιζεται, υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω σε καποιο απο αυτα;

 

Πχ κακη μπαταρια ή cpu;

 

Ψανχνω σε τιμη περιπου 300 ευρω οτι καλυτερο μπορω να παρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα σε όλους. από τότε που εγκατέστησα τα win10 το tablet κολλάει στην εκκίνηση (asus logo) την πρώτη φορά που το ανοίγω μετά από τερματισμό. αναγκάζομαι να το κλείσω και στην δεύτερη εκκίνηση ανοίγει κανονικά. επίσης στο Skype η κάμερα απενεργοποιείται μετά από λίγο και πρέπει να ξανακαλέσω και φυσικά πάλι τα ίδια. έχει κανένας τα ίδια προβλήματα? τι μπορεί να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα....

 

Εχω αγορασει micro hdmi cable το εχω συνδεσει με την full hd LG tv μου και την εχω καταβρει....το KODI παει και ερχεται και το MAME σε μεγαλη οθονη μου θιμιζει τα παιδικα μου χρονια με τα 20αρικα (20δραχμες!) στα ουφδαικα..οι πιο μεγαλοι σε ηλικια θα με νοιωσουν....αααα....το nba 2k14 ειναι μια απολαυση σε μεγαλη οθονη..... :)

 

Επισης web browsing - youtube τρελη απολαυση...όλα πανε smooth

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω ένα tablet για την κοπέλα μου, η οποία θέλει να σερφάρει, να μπαίνει Facebook/Youtube, να βλέπει κανά mail και τέτοια. Τώρα χρησιμοποιεί Android λογισμικό στο κινητό της. Θα της είναι δύσκολη η μετάβαση; Προφανώς ξέρει να χρησιμοποιεί Windows... 7 ( :-( ), τα 8.1 που έχω στο pc της φαίνονται παράξενα.

 

Συνίσταται να πάρω ένα transformer ή να ψάξω για κάτι άλλο; 

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση, παιχνιδάκι που θέλει core2duo 2ghz, 2gb ram, geforce 8600gt ως ελάχιστες απαιτήσεις θα μπορέσω να το παίξω στο t100 λέτε;

 

Οτιδήποτε θελεις για το t100

http://www.transformerforums.com/forum/asus-transformer-book-t100-general-discussions/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...