Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Book T100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να κατεβάσεις το ISO των 8.1 32bit να το κάψεις σε USB 8gb όπου μπουταρεις από εκεί για καθαρή εγκατάσταση.

Χρησιμοποίησε το Rufus USB tool.

 

Μην ξεχάσεις μετά αφού ολοκληρώσεις το κάψιμο να το γυρίσεις σε fat32(αφου προηγούμενα έχεις αντιγράψει προσωρινά τα αρχεία κάπου αλλου-οπουδηποτε έτσι ώστε να τα ξαναπεράσεις στο USB flash )γιατί αλλιώς δεν θα μπουταρει.

 

 

 

Σε περιπτωση που θελω να γυρισω στα 8.1 αλλα εχω σβησει το windows.old τι πρεπει να κανω?  μιλαω για καθαρη εγκατασταση.....

Επεξ/σία από alextrela172
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα στο φόρουμ.Έχω το asus t100 taf.Το αγορασα πριν 15 μέρες.Όλο τον καιρό αυτό λειτουργούσε απροβληματιστα.Σήμερα όπως λειτουργούσε με την μπαταρία του στο 25% ξαφνικά εσβησε.Το εβαλα στην πρίζα,δείχνει να φορτίζει με το ενδεικτικό led σε χρώμα κόκκινο,ωστόσο ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ.Έχετε να μου προτείνετε κάτι;Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ.Έχω το asus t100 taf.Το αγορασα πριν 15 μέρες.Όλο τον καιρό αυτό λειτουργούσε απροβληματιστα.Σήμερα όπως λειτουργούσε με την μπαταρία του στο 25% ξαφνικά εσβησε.Το εβαλα στην πρίζα,δείχνει να φορτίζει με το ενδεικτικό led σε χρώμα κόκκινο,ωστόσο ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ.Έχετε να μου προτείνετε κάτι;Ευχαριστώ

Δοκίμασε με ένα άλλο καλώδιο. Αν συνεχίζει να έχει πρόβλημα το πας πίσω, εντός εγγύησης είναι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε με ένα άλλο καλώδιο. Αν συνεχίζει να έχει πρόβλημα το πας πίσω, εντός εγγύησης είναι :)

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Τελικά το πρόβλημα λύθηκε με παρατεταμένο πάτημα(20 sec) του κουμπιού on/off .Οπως μου είπε τεχνικός που επικοινώνησα,είχε "μπουκώσει" η μπαταρία,κάτι που γίνεται συχνά σε smartphones και tablets

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Τελικά το πρόβλημα λύθηκε με παρατεταμένο πάτημα(20 sec) του κουμπιού on/off .Οπως μου είπε τεχνικός που επικοινώνησα,είχε "μπουκώσει" η μπαταρία,κάτι που γίνεται συχνά σε smartphones και tablets

Ήθελα να το γράψω αλλά το ξέχασα. Όντως το παθαίνει συχνά, το 'παθε και το δικό μου χθες :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους θέλουν να περάσουν το μεγάλο Update των Windows 10 που βγήκε σήμερα, να έχουν υπόψη ότι χρειάζεται να έχετε τουλάχιστον 5GB κενά.

 

παιδιά έχει κάνει κανένας εγκατάσταση το νέο bios σε windows 10 να μας πει τον τρόπο? 

 

Κατεβάζεις το BIOS που θες και το περνάς με το BIOS Utility. Τα βρίσκεις στον παρακάτω σύνδεσμο

 

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=3&s=580&m=T100TA&os=40&hashedid=tCFbJFp0VNdPFKqP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το tablet αλλά δεν το πολυχρησιμοποιώ. Το είχα πάρει τότε για να βλέπω nova go, μέχρι που δόθηκε η εφαρμογή σε android. H έκδοση που έχει είναι η 8.1. Τι πρότείνετε να κάνω? Να το αφήσω όπως έχει ή να το αναβαθμίσω? Έχω κάνει κράτηση για τα 10, αλλά δεν μου έχει δώσει ακόμη αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Κατεβάζεις το BIOS που θες και το περνάς με το BIOS Utility. Τα βρίσκεις στον παρακάτω σύνδεσμο

 

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=3&s=580&m=T100TA&os=40&hashedid=tCFbJFp0VNdPFKqP

 

Καλημέρα!

Αυτό προσπαθώ να κάνω όπως έκανα και παλιότερα αλλά το winflash μου βγάζει το μήνυμα "cannot allocate buffer to store bios file" και δεν γίνετε η εγκατάσταση. Πως το διορθώνω αυτό? 

Επεξ/σία από belafode
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το tablet αλλά δεν το πολυχρησιμοποιώ. Το είχα πάρει τότε για να βλέπω nova go, μέχρι που δόθηκε η εφαρμογή σε android. H έκδοση που έχει είναι η 8.1. Τι πρότείνετε να κάνω? Να το αφήσω όπως έχει ή να το αναβαθμίσω? Έχω κάνει κράτηση για τα 10, αλλά δεν μου έχει δώσει ακόμη αναβάθμιση.

κατσε οπως εισαι, εγω πηγα στα 10ρια και γυρισα τρεχοντας πισω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι άδικος και απόλυτος τώρα... για πιο λόγο γύρισες τρέχοντας? 

Τα win10 είναι παντελως ακαταλληλα για tablet χρηση......και εγω θα επιστρεψω σε 8.1 στο t100 μου και θα αφήσω τα 10αρια για το desktop PC μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σκεφτομαι να το αγορασω το 32αρι αλλα ενας φιλος μου ειπε οτι δεν θα χωρανε τα update αμα θελω να βαλω τα 10, θα εχω οντως προβλημα?

Δε θα έχεις θέμα ,κατά την εγκατάσταση έχεις συνδεδεμένο φλασακι και είσαι Οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα έχεις θέμα ,κατά την εγκατάσταση έχεις συνδεδεμένο φλασακι και είσαι Οκ

αυτο φιλε μου θα με βοηθησει ως προς τι?

καταρχην εχω καταστημα, και ενω ειχα ενα λαπτοπ το οποιο παρεδωσε πνευμα λογο χρονων, θελω να παρω λογο ευκολιας στην μεταφορα ενα t100 αλλα η χρηση που το θελω ειναι να παιζω μουσικη μεσο ιντερνετ, να παιζει μια λιστα απο youtube βιντεακια σε μια τηλεοραση 26αρα και οοοταν δεν εχω δουλεια να σερφαρω ιντερνετ...αυτα τα 3 τα κανω με ενα τετοιο μηχανημα η ζηταω πολλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...