Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Book T100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λεβεντες θελω να περασω τα win8.1 παλι , γινετε? αν τα κανω εγκατασταση θα ενεργοποιηθουν αυτοματα; πρεπει να προσεξω κατι;  

Ναι γίνεται, και ενεργοποιούντα. Εαν έχεις recovery partitition πατάς το f9 στο ξεκίνημα του υπολογιστή  και από εκεί ξαναπερνάς τα win8.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι γίνεται, και ενεργοποιούντα. Εαν έχεις recovery partitition πατάς το f9 στο ξεκίνημα του υπολογιστή  και από εκεί ξαναπερνάς τα win8.

εισαι ωραιος φιλε , μου τα περασε απευθειας , ευχαριστω ,  παντως για το ταμπλετακι μας ειναι καλυτερα τα 8αρια απο τα 10 , κυλανε ολα ομαλα και ροδινα  :-D

 

edit αν σε κανα δυο χρονια θελησω να παω στα 10αρια θα ειναι ενεργοποιημενα η οχι ;

Επεξ/σία από arma1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι ωραιος φιλε , μου τα περασε απευθειας , ευχαριστω ,  παντως για το ταμπλετακι μας ειναι καλυτερα τα 8αρια απο τα 10 , κυλανε ολα ομαλα και ροδινα  :-D

 

edit αν σε κανα δυο χρονια θελησω να παω στα 10αρια θα ειναι ενεργοποιημενα η οχι ;

 

Εξαρτάται από ποια σκοπια το βλέπεις.....αν εννοεις ότι μαμησανε την touch πλευρα του γιατι το metro ui είναι σαφως υποδεεστερο θα συμφωνησω....από την άλλη τα 10αρια είναι πιο ωριμα και σε καποιες παλιες εφαρμογες που τα 8.1 μου εκαναν νουμερα είναι πιο συμβατα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Μου κάνει εντύπωση ότι ήταν παντελώς αφόρτιστο.Στις οδηγίες γράφει για πρώτη φόρτιση 8 ώρες.Το έχω βάλει να φορτίσει.Είμαστε ήδη στο 4ωρο και το ενδεικτικό led φορτισης είναι ακόμη κόκκινο!!!Ή πρίζα ενώ τις πρώτες 2-3 ώρες ήταν ζεστη,τώρα έχει κρυωσει.

Ποσος είναι ο χρόνος φόρτισης του tablet;

Το ενδεικτικό led φόρτισης φυσιολογικά δεν πρέπει να αλλάξει χρώμα;

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μου κάνει εντύπωση ότι ήταν παντελώς αφόρτιστο.Στις οδηγίες γράφει για πρώτη φόρτιση 8 ώρες.Το έχω βάλει να φορτίσει.Είμαστε ήδη στο 4ωρο και το ενδεικτικό led φορτισης είναι ακόμη κόκκινο!!!Ή πρίζα ενώ τις πρώτες 2-3 ώρες ήταν ζεστη,τώρα έχει κρυωσει.
Ποσος είναι ο χρόνος φόρτισης του tablet;
Το ενδεικτικό led φόρτισης φυσιολογικά δεν πρέπει να αλλάξει χρώμα;
Ευχαριστώ πολύ!

 

Θα γίνει άσπρο όταν φορτίσει πλήρως το λάπτοπ! Άστο 8 ώρες την πρώτη φορά όπως λέει, μετά κάνει λιγότερο (αλλά δεν θυμάμαι πόσο γιατί πάντα το φορτίζω ενώ το χρησιμοποιώ).

 

Καλοδούλευτο! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα γίνει άσπρο όταν φορτίσει πλήρως το λάπτοπ! Άστο 8 ώρες την πρώτη φορά όπως λέει, μετά κάνει λιγότερο (αλλά δεν θυμάμαι πόσο γιατί πάντα το φορτίζω ενώ το χρησιμοποιώ).

 

Καλοδούλευτο! :)

Ευχαριστώ για την απάντηση σου

Μετά από 8 ώρες φορτισης το led παρέμεινε κοκκινο!Το εβγαλα από την πρίζα κ ξεκινω σεταρισμα.Ή μπαταρία είναι στο 47%!!!!

Επεξ/σία από georgadre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ωραία παρέα σας. Αγόρασα κι εγώ το ταμπλετάκι από την προσφορά του Κωτσόβολου και  μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι όταν έχω αφήσει για λίγη ώρα το tablet φαίνεται σαν να έχει απενεργοποιηθεί το touchpad και μόλις το πατήσω να ξανά ενεργοποιείται, με αποτέλεσμα να υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση στην απόκριση.
Υπάρχει κάποια λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαιρετικη ταμπλετα.

Παρα το προβλημα στην 1η φορτιση που μετα 8ωρη τροφοδοσια ηταν με μπαταρια σε ποσοστο <50%(σημ.ηρθε με αρχικη φορτιση 0%),ολα τακτοποιηθηκαν μετα τα update της asus και των windows 8.1.Χρονος πληρους φορτισης  περιπου 4 ωρες(charging led απο κοκκινο,εγινε λευκο) με τον ανταπτορα της συσκευασιας.

Επεξ/σία από georgadre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικη ταμπλετα.

Παρα το προβλημα στην 1η φορτιση που μετα 8ωρη τροφοδοσια ηταν με μπαταρια σε ποσοστο <50%(σημ.ηρθε με αρχικη φορτιση 0%),ολα τακτοποιηθηκαν μετα τα update της asus και των windows 8.1.Χρονος πληρους φορτισης  περιπου 4 ωρες(charging led απο κοκκινο,εγινε λευκο) με τον ανταπτορα της συσκευασιας.

Να το φορτίζεις με τον δικό του φορτιστή ή με άλλον αντίστοιχα δυνατό. Αν βάλεις φορτιστή από κινητό πχ θα δεις ότι ενώ είναι στην πρίζα και το δουλεύεις η μπαταρία πέφτει γιατί δεν έχει δύναμη ο φορτιστής! Επίσης πρόσεχε το καλώδιο, εμένα μου χάλασε πολύ γρήγορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το νέο BIOS που κυκλοφόρησε προχθες ενεργοποιεί το continuum στα windows 10.

 

 

 

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/dn917883%28v=vs.85%29.aspx

Επεξ/σία από LEFteriz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έχει από σήμερα στα crazy sundays το e-shop στα 289 το 64άρι. Αυτή τη στιγμή έχω το Asus Vivo Tab Note 8. Πώς το βλέπετε σαν αναβάθμιση και γενικά η τιμή του για τα 64gb;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι ωραιος φιλε , μου τα περασε απευθειας , ευχαριστω ,  παντως για το ταμπλετακι μας ειναι καλυτερα τα 8αρια απο τα 10 , κυλανε ολα ομαλα και ροδινα  :-D

 

edit αν σε κανα δυο χρονια θελησω να παω στα 10αρια θα ειναι ενεργοποιημενα η οχι ;

Την άδεια των 10 εφόσον την ενεργοποίησες με την αναβάθμιση απο 8.1 την εχεις για παντα άσχετα αν εσυ γυρίσεις στα 8.1 εκ των υστέρων για χ,ψ λόγους.

 

Συμφωνώ και εγω οτι τα 8.1 ειναι πιο ισορροπημένα στο σύνολο.

Ετσι κι αλλιως με τα 10αρια ενα τρίμηνο ουτε καμία πρόοδο σε universal app έχουμε δει,ο edge εχει πολυ δρόμο ακόμα να αποκτήσει την σταθερότητα,ομαλότητα smouthness του internet explorer,άσε που δεν εχει ουτε full screen mode,τα gestures χάθηκαν.

Η Cortana εως υποστηρίξει ελληνικά μια 2ετια θα πάρει.

Η Notification Center ειναι ακόμα σε νηπιακό στάδιο.

 

Και κυρίως το UI,δομή του tablet mode και του store ειναι πολυ καλυτερα στα 8.1.

 

Εδω το Mail app το παλεύει η MS με συνεχόμενα update να εξαλείψει τα αρκετα bugs συχνά πυκνά που κάνουν την εμφάνιση τους.

Σε 1-2 ετη το συζητάμε αφού διορθώσουν αρκετές ανισορροπίες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...