Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Book T100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Στις αρχές Δεκεμβρη και το δικό μου πήρε την αναβάθμηση των W10.

Στο C δημιουργήθηκε ένας φάκελος WINDOWS OLD περιπου 8 γίγα τον οποίοαπο ότι έχω καταλάβει διαβάζοντας τις απαντήσεις σας εδώ μπορώ να σβήσω άφοβα αν όλα έχουν κυλίσει καλα με τα win10.

Οταν επιλέγω να τον διαγράψω μου ζητάει αδεια διχειριστή και δεν με αφήνει, γραφοντας μου; ''Απαιτείται άδεια απο SYSTEM για να κάνετε αλλαγές σε αυτόν τον φάκελο''.

Υπάρχει πρόβλημα αν τον διαγράψω?

Αν δεν υπάρχει πως τον διαγράφω?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το θεμα με τη μη εμφανιση των συσκευων (ηχου, μπαταριας) στο device manager λυθηκε με περασμα ξανα των οδηγων του chipset που κατεβασα απο το site της Αsus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Συγνώμη για αυτή την ερώτηση, είμαι σίγουρος ότι κάπου στις 115 σελίδες υπάρχει η ίδια, αλλά.. καταλαβαίνετε. Αξίζει η αγορά του ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά. Πρόσφατα αγόρασα το Asus Transformer Book και το δουλεύω 2 μέρες τώρα και μέχρι στιγμής μπορώ να πω μόνο θετικά. Επειδή σήμερα μου ζήτησε να κάνω αναβάθμιση σε Windows 10, μπορείτε να μου πείτε αν αξίζει να την κάνω? Ρωτάω γιατί στο PC της κοπέλας μου τρώνε κολλήματα κάποιες φορές και δεν μπορεί καν να μπεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άλλο που ήθελα να ρωτήσω είναι ποιόν browser να βάλω. Ο explorer δεν με ικανοποιεί αλλα θέλω κάποιον που να ανταποκρίνεται σωστά με το μηχάνημα. Τι προτείνετε? Και επίσης θέλω να πάρω και μια microsd...σκεφτόμουν 64Gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για browser ειναι τι βολευει τον καθενα ,εγω τον chrome δεν τον αλλαζω, αυτο που λες να δουλευει σωστα τι εννοεις; chrome και mozzila  που δοκιμασα  μια χαρα δουλευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άλλο που ήθελα να ρωτήσω είναι ποιόν browser να βάλω. Ο explorer δεν με ικανοποιεί αλλα θέλω κάποιον που να ανταποκρίνεται σωστά με το μηχάνημα. Τι προτείνετε? Και επίσης θέλω να πάρω και μια microsd...σκεφτόμουν 64Gb

Το αγόρασα κι εγω πρόσφατα και αμέσως εβαλα τα παραθυρα 10. Προς το παρον ο edge που εχουν τα 10 μου φαινεται αρκετα χρηστικός. Μαλιστα εχω αφησει την bing προεπιλεγμένη για να το δοκιμάσω ετσι όπως το δίνει η MS. Υπαρχει επιλογή να εχεις google για αναζήτηση. Το πρόβλημα που εχω είναι με την εκκίνηση. Δεν ξεκινάει άμεσα και χρειάζεται να πατήσω το κουμπί της εναρξης πολλές φορές για να ξεκινήσει. Ειδα κάπου πως θέλει δύο πατήματα αλλα κ ετσι δεν πιάνει πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασα κι εγω πρόσφατα και αμέσως εβαλα τα παραθυρα 10. Προς το παρον ο edge που εχουν τα 10 μου φαινεται αρκετα χρηστικός. Μαλιστα εχω αφησει την bing προεπιλεγμένη για να το δοκιμάσω ετσι όπως το δίνει η MS. Υπαρχει επιλογή να εχεις google για αναζήτηση. Το πρόβλημα που εχω είναι με την εκκίνηση. Δεν ξεκινάει άμεσα και χρειάζεται να πατήσω το κουμπί της εναρξης πολλές φορές για να ξεκινήσει. Ειδα κάπου πως θέλει δύο πατήματα αλλα κ ετσι δεν πιάνει πάντα.

 

Έχεις δοκιμάδει να το κρατήσεις πατημένο για 2 δευτερόλεπτα μέχρι ν ανάψει τ μπλέ λαμπάκι δίπλα από την κάμερα?

Εμένα και με τα Windows 8 ανοίγει με την μια και πάρα πολύ γρήγορα.

 

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο καλό anti-virus?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δοκιμάδει να το κρατήσεις πατημένο για 2 δευτερόλεπτα μέχρι ν ανάψει τ μπλέ λαμπάκι δίπλα από την κάμερα?

Εμένα και με τα Windows 8 ανοίγει με την μια και πάρα πολύ γρήγορα.

 

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο καλό anti-virus?

Ευχαριστώ για την απάντηση, το έχω δοκιμάσει αλλά δεν πιάνει πάντα. Μάλλον θα πρέπει να πάω το bios στην τελευταία έκδοση. 

Για προστασία τώρα ή MS υποστηρίζει πως με το defender ενεργοποιημένο δεν χρειάζεται επιπλέον προστασία. Αν δεν σε καλύπτει αυτό στις προσφορές έχει για bitdefender & eset προσφορές για δωρεάν χρονικό διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...