Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Book T100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο φιλε μου θα με βοηθησει ως προς τι?καταρχην εχω καταστημα, και ενω ειχα ενα λαπτοπ το οποιο παρεδωσε πνευμα λογο χρονων, θελω να παρω λογο ευκολιας στην μεταφορα ενα t100 αλλα η χρηση που το θελω ειναι να παιζω μουσικη μεσο ιντερνετ, να παιζει μια λιστα απο youtube βιντεακια σε μια τηλεοραση 26αρα και οοοταν δεν εχω δουλεια να σερφαρω ιντερνετ...αυτα τα 3 τα κανω με ενα τετοιο μηχανημα η ζηταω πολλα?

Ναι ,τα κάνεις μια χαρά αυτά που θες ,το φλασακι χρειάζεται κατά την εγκατάσταση των win 10 ,χρειάζεται ελεύθερο χώρο στον σκληρό δίσκο και αν δε φτάνει βρίσκει το φλασακι και συνεχίζει την εγκατάσταση, τουλάχιστον εγώ έτσι τα πέρασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι ,τα κάνεις μια χαρά αυτά που θες ,το φλασακι χρειάζεται κατά την εγκατάσταση των win 10 ,χρειάζεται ελεύθερο χώρο στον σκληρό δίσκο και αν δε φτάνει βρίσκει το φλασακι και συνεχίζει την εγκατάσταση, τουλάχιστον εγώ έτσι τα πέρασα

οποτε εαν δεν φτασει και χρειαστει το φλασακι, θα πρεπει να εχω συνεχεια επανω το φλασακι μετα για να λειτουργει το ταμπλετ? συγνωμη αν ρωταω χαζομαρα... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε εαν δεν φτασει και χρειαστει το φλασακι, θα πρεπει να εχω συνεχεια επανω το φλασακι μετα για να λειτουργει το ταμπλετ? συγνωμη αν ρωταω χαζομαρα... :-)

Όχι φίλε,δε χρειάζεται μετά ,συνήθως εκεί βάζει το αρχείο windows.old το οποίο μετά το διαγραφεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εαν παρω το 32αρι t100 και βαλω μια sd 64αρα να εχει μονιμα, θα μπορουν μελλοντικα update να πηγαινουν εκει? να μην εχω αναγκη το φλασακι...

Επεξ/σία από sotir@kos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα 

 

Ψιλοψάχνω κάτι με την φορητότητα ενός tablet έως 10'' και δεν κρύβω ότι με βρίσκει θετικό η έννοια της υβριδικότητας που φέρνει το Transformer με το πληκτρολόγιο.

 

Μπορεί κάποιος χρήστης να μου πει τις εντυπώσεις απο την καθημερινότητα του;

 

Τα 2GB μνήμη τι λένε;Αρκούν;

 

Δεν με προβληματίζει η χωρητικότητα, απο 32 έως 64 gb  είμαι οκ , άλλωστε δεν το θέλω να το φορτώσω πολλά προγράμματα.

 

Μπορεί κάποιος να δουλέψει με πενάκι.....''γράφοντας'';

 

Θα σας πω και αυτό που έχω κάπως κοιτάξει παραπάνω δεχόμενος πιθανές αντιπροτάσεις...

 

Asus Transformer Book T100 Chi (Z3775/2GB/64GB) 

Επεξ/σία από klog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα

 

Ψιλοψάχνω κάτι με την φορητότητα ενός tablet έως 10'' και δεν κρύβω ότι με βρίσκει θετικό η έννοια της υβριδικότητας που φέρνει το Transformer με το πληκτρολόγιο.

 

Μπορεί κάποιος χρήστης να μου πει τις εντυπώσεις απο την καθημερινότητα του;

 

Τα 2GB μνήμη τι λένε;Αρκούν;

 

Δεν με προβληματίζει η χωρητικότητα, απο 32 έως 64 gb είμαι οκ , άλλωστε δεν το θέλω να το φορτώσω πολλά προγράμματα.

 

Μπορεί κάποιος να δουλέψει με πενάκι.....''γράφοντας'';

 

Θα σας πω και αυτό που έχω κάπως κοιτάξει παραπάνω δεχόμενος πιθανές αντιπροτάσεις...

 

Asus Transformer Book T100 Chi (Z3775/2GB/64GB)

 

Δεν υποστηρίζει γραφιδα το συγκεκριμένο.

Κατα τα αλλα τα 2gb ram θα σε καλύψουν για μια light προς μέση χρηση.

 

Εναλλακτική το νέο T100HA που υπερτερεί κατα κράτος παντου με μόνη εξαίρεση την ανάλυση οθόνης σε σχέση με το Chi.

http://www.insomnia.gr/topic/590288-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-asus-t100hacherry-trail-cpu4gb-ram128-gb-storage-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE-366-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%89-amazonfr/

Επεξ/σία από alextrela172
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υποστηρίζει γραφιδα το συγκεκριμένο.

Κατα τα αλλα τα 2gb ram θα σε καλύψουν για μια light προς μέση χρηση.

 

Εναλλακτική το νέο T100HA που υπερτερεί κατα κράτος παντου με μόνη εξαίρεση την ανάλυση οθόνης σε σχέση με το Chi.

http://www.insomnia.gr/topic/590288-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-asus-t100hacherry-trail-cpu4gb-ram128-gb-storage-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE-366-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%89-amazonfr/

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα!!!είχα ένα ατύχημα ...μου έπεσε το ταμπλετακι μου και έσπασε η οθόνη ...τι προτείνετε;;;αξίζει να το πάω για φτιάξιμο;;;

Επεξ/σία από tsinpouraki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα κι από εμένα θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να εγκαταστήσει το kodi και να το συνδέσω με την τηλεόραση και το home theater (για ήχο) και να το χειρίζομαι με ασύρματο πληκτρολόγιο. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 πηρα το νεο asus t100 z8500 και 4gb ειναι καπως ποιο μεγαλο απο το προηγουμενο μοντελο με τον z3775 ωστοσο μιλαμε για αλλο αερα με τον νεο επεξεργαστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!!!είχα ένα ατύχημα ...μου έπεσε το ταμπλετακι μου και έσπασε η οθόνη ...τι προτείνετε;;;αξίζει να το πάω για φτιάξιμο;;;

 

Έπαθα το ίδιο. Μου έσπασε το γυαλί απ' έξω (digitizer). Η asus το αλλάζει μαζί με την οθόνη. €130+ΦΠΑ μου ζήτησαν. Δεν αξίζει. Δοκίμασα να αλλάξω με μη αυθεντικό digitizer, δούλευε καλά στην αρχή, μετά άρχιζε τα κόλπα...με 2 digitizer (ένα από Ελλάδα και ένα από ebay τα ίδια). Το παράτησα, απενεργοποίησα το touch και........

 

Καλησπέρα κι από εμένα θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να εγκαταστήσει το kodi και να το συνδέσω με την τηλεόραση και το home theater (για ήχο) και να το χειρίζομαι με ασύρματο πληκτρολόγιο. Ευχαριστώ.

 

... το έβαλα στην τηλεόραση. Μονίμως με φορτιστή πάνω και συνδεμένο με microhdmi στην TV. Kodi, popcorn time κτλ. Δουλεύει άψογα. Με το kodi μπορείς αν δε θες να το δουλεύεις με πληκτρολόγιο/ποντίκι, να το δουλεύεις ασύρματα με gamepad !! Προσωπικά έχω εγκαταστήσει kodi, stremio, popcorn time και ανάλογα ανοίγω όποιο θέλω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μοντελο T100TAL που αγοραστηκε Αυγουστο και με Win 8 δεν εμφανιζεται συσκευη ηχου ουτε η συσκευη διαχειρισης της μπαταριας.

 

Αποτελεσμα να μην εχω ηχο ουτε δυνατοτητα ενεργοποιησης του εικονιδιου ενδειξης φορτισης. Να σημειωθει οτι το μηχανημα λειτουργησε μονο μερικες ωρες τον Αυγουστο για να σεταριστει και ανοιξε ξανα τωρα...

 

Δεν ειναι θεμα οδηγων πιστευω αφου και τους τελευταιους εχω αλλα και δεν εμφανιζονται καν οι devices, ειναι προβλημα hardware εκτιματε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα έχεις δοκιμάσει όλα, κάνε καμιά επαναφορά. Περίεργο πάντως να μην βλέπεις τις συσκευές και να μπορείς να περάσεις τους drivers...

 

Και μία δική μου ερώτηση.

Πήρα το Microsoft Wireless Display Adapter. Το δοκίμασα με το Lumia και παίζει άψογα. Το πρόβλημα είναι όταν προσπαθώ με το Asus το οποίο τώρα τρέχει τα 10.

 

1) Η συσκευή δείχνει ότι έχει συνδεθεί.

2) Το Asus λέει ότι είναι συνδεδεμένο.

3) Στο Intel® HD Graphics Control Panel μου δείχνει ότι υπάρχει συνδεδεμένη η τηλεόραση.

4) Στο Display Settings των Windows επίσης δείχνει ότι υπάρχει συνδεδεμένη η τηλεόραση.

 

Και μετά από όλες αυτές τις ωραίες και αισιόδοξες ενδείξεις, η τηλεόραση δείχνει ένα απέραντο ΜΑΥΡΟ... είναι δηλαδή κανονικά συνδεδεμένη και αυτό απλά δείχνει μαυρίλα.

 

Έχω κάνει και update στην κάρτα γραφικών, και update στο adapter, και update στα windows...

 

Καμιά λύση για το απέραντο μαύρο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...