Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Book T100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη οπως ανεφερα παραπανω η συγκεκριμενη version που δινει το amazon 32/64gb+500gb hhd δεν εμφανιζεται πουθενα επισημα στο site της Asus ισως ειναι μια καλη λυση να σταλει ενα email στο ιδιο τα αμαζον και να ρωτησει αν ο 500αρης ειναι στο dock η' ειναι extra εξωτερικος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απο τη στιγμη που δεν υπαρχει στο site του κατασκευαστη(asus),99% θα ειναι εξ. δισκος!

Λογικα ετσι πρεπει και γιατι οχι ενας επιπλεον 500αρης στα ιδια λεφτα με το σκετο 64αρι.

Αφου εχουν ιδια τιμη αξιζει περισσοτερο απο τον σκετο 64αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το 1% το αφησα,γιατι μπορει να παιζουν μερικα κοματια με υβριδικο hdd,που να μην υπαρχουν στη επισημη ιστιοσελιδα του κατασκευαστη!

Εχω δει τετοιες περιπτωσεις,γι'αυτο ειναι καλο να ρωτησει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα ετσι πρεπει και γιατι οχι ενας επιπλεον 500αρης στα ιδια λεφτα με το σκετο 64αρι.

Αφου εχουν ιδια τιμη αξιζει περισσοτερο απο τον σκετο 64αρι.

 

Μπορώ να σου πω μόνο γιατί εγώ θα προτιμούσα το 64-άρι προσωπικά:

 

1. ΄Εχω ήδη ένα 1000-άρι και ένα 500-άρι εξωτερικούς δίσκους.

2. Το τι απομένει στην πραγματικότητα από 32 ή 64GB αντίστοιχα έχει σημειωθεί ήδη. Το 64-άρι το θέλω για να έχω μεγαλύτερη άνεση για εγκατάσταση περαιτέρω εφαρμογών και η εγκατάσταση σε εξωτερικό σκληρό δεν είναι και η καλύτερη ιδέα. Εκτός αν μου διαφεύγει κάτι έχει μια θύρα USB και αν αναγκαστώ να βάλω εφαρμογές που θα χρησιμοποιώ συχνά στον εξωτερικό η θύρα θα είναι μόνιμα ή σχεδόν μόνιμα δεσμευμένη από τον σκληρό δεν το θεωρώ πρακτικό για τις ανάγκες μου.

 

Φυσικά παίζει η πολύ μικρή πιθανότητα να είναι ενσωματωμένος ο HDD στο dock, αλλά ελλείψη οποιασδήποτε αναφοράς στην ιστοσελίδα της Asus το βλέπω και εγώ εξαιρετικά χλωμό. Θα ήταν και λίγο περίεργο....πες ότι είναι ενσωματωμένος στο dock και πες ότι βγάζω την οθόνη για να πάω σε tablet mode...χάνω δηλαδή αυτόματα (προσωρινά) οτιδήποτε περιεχόμενο/εφαρμογή έχω στον HDD@dock; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://tablet.tech-maniak.com/13130/asus-transformer-book-t100-with-a-500gb-hard-drive/

Εδώ λέει πως είναι μέσα στο dock.

 

Ξεσκονίζοντας και τα σχόλια στο amazon.de ναι όντως ο σκληρός είναι στο dock αλλά τα 520 γραμμάρια βάρος που δίνει η Asus για το dock είναι προφανώς χωρίς το σκληρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο γερμανικό πόσα μεταφορικά ζητάει για Ελλάδα?

 

Edit: Βασικά σε αυτό με τα 379 δεν με αφήνει να το προχωρήσω άμα του βάλω Ελλάδα.

Επεξ/σία από jimaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γερμανικό πόσα μεταφορικά ζητάει για Ελλάδα?

 

Edit: Βασικά σε αυτό με τα 379 δεν με αφήνει να το προχωρήσω άμα του βάλω Ελλάδα.

 

Γιατί είναι προπαραγγελία νομίζω; Νομίζω ότι είναι γύρω στα 5 ευρώ έξοδα αποστολής αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα 32gb ειναι υπερβολικα λιγα για τον C: στα windows 8!

Ακομη και να προσθεσεις sd ή να εχεις τον 500αρι στο dock πάλι θα μεινεις απο χωρο στον 32αρι ssd!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://skinflint.co.uk/eu/asus-transformer-book-t100ta-keyboarddock-32gb-dk002h-a1011563.html

Κι εδώ μια λίστα με ευρωπαϊκά καταστήματα. Δεν ξέρω τι παίζει με τα stock και είναι τόσο χάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://skinflint.co.uk/eu/asus-transformer-book-t100ta-keyboarddock-32gb-dk002h-a1011563.html

Κι εδώ μια λίστα με ευρωπαϊκά καταστήματα. Δεν ξέρω τι παίζει με τα stock και είναι τόσο χάλια.

Mια από τις πιθανές εξηγήσεις είναι πολύ μεγάλη ζήτηση.

Τα 32gb ειναι υπερβολικα λιγα για τον C: στα windows 8!

Ακομη και να προσθεσεις sd ή να εχεις τον 500αρι στο dock πάλι θα μεινεις απο χωρο στον 32αρι ssd!

 

Μακάρι να είχε SSD θα είχα περισσότερο λόγο να πανηγυρίζω. eMMC βλέπω μόνο δυστυχώς :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...