Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Book T100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σε πρώτη φάση έχοντας το 32gb επιβεβαιώνω ότι μετά το setup του office στον C:\ μου έχει 16.4gb διαθέσιμα.

Τις ενημερώσεις προς το παρόν τις έχω απενεργοποιήσει επειδή έχουν αναφέρει πολλά προβλήματα και ακόμα

και brickαρισμα μετά το restart από την ενημέρωση. Η asus το καινούργιο bios το κατέβασε από τη σελίδα της για

λόγους που δεν έχω καταλάβει ακόμα. Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι θετικές πάντως. Η οθόνη του πολλή ωραία,

πάει σφαίρα με ανοιγμένες διπλές καρτέλες και ενώ μου φαινόταν ότι θα είναι δύσκολος ο χειρισμός του desktop

με touch τελικά είναι βολικός. Το touchpad είναι ψιλοτραγικό βέβαια, κάτω του μετρίου, αλλά το ήξερα οπότε δεν με

πολυπείραξε. Προσοχή! σε όσους πάρουν από το γαλλικό amazon το πληκτρολόγιο δεν είναι qwerty.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλοριζικο!!

Περιμενουμε εντυπωσεις!

Ευχαριστώ!

Έχω πολλά πράγματα να κοιτάξω και μάλλων θα μου φάει κανένα τριήμερος για βγάλω τα συμπερασματα μου!

Αλλά αύριο θα σας δώσω τις πρώτες εντυπώσεις κύριος για την ποιότητα και προβληματων που ανησύχουν η περισσοτεροι!

Σε πρώτη φάση έχοντας το 32gb επιβεβαιώνω ότι μετά το setup του office στον C:\ μου έχει 16.4gb διαθέσιμα.

Τις ενημερώσεις προς το παρόν τις έχω απενεργοποιήσει επειδή έχουν αναφέρει πολλά προβλήματα και ακόμα

και brickαρισμα μετά το restart από την ενημέρωση. Η asus το καινούργιο bios το κατέβασε από τη σελίδα της για

λόγους που δεν έχω καταλάβει ακόμα. Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι θετικές πάντως. Η οθόνη του πολλή ωραία,

πάει σφαίρα με ανοιγμένες διπλές καρτέλες και ενώ μου φαινόταν ότι θα είναι δύσκολος ο χειρισμός του desktop

με touch τελικά είναι βολικός. Το touchpad είναι ψιλοτραγικό βέβαια, κάτω του μετρίου, αλλά το ήξερα οπότε δεν με

πολυπείραξε. Προσοχή! σε όσους πάρουν από το γαλλικό amazon το πληκτρολόγιο δεν είναι qwerty.

Kαλοριζικο!!!;)

Εγώ σκέφτομαι να κάνω τα updates, εκτός απο το bios(θα περιμένω μέχρι να έχουμε κάτι σιγουρο)!

Αν το touchpad έχει θέματα, μάλλων θα δοκιμάσω τότε drivers απευθείας απο τη Synaptics!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσοχή! σε όσους πάρουν από το γαλλικό amazon το πληκτρολόγιο δεν είναι qwerty.

στην εμφάνιση, γιατί στην εφαρμογή (αγγλικών/ελληνικών) αποκλείεται να μην είναι...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έλεγα και 'γω αλλά έκανα λάθος. Π.χ. το παπάκι (@) δεν το έχει στο 2 και άλλα τέτοια.

Αυτή τη στιγμή qwerty έχω επιλέξει στα windows ενώ το πληκτρολόγιο είναι azerty.

Τέσπα τα θα το ανοίξω κάποια στιγμή απλά να κάνω τράμπα τα γράμματα οπότε δεν με πολυνοιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτή τη στιγμή qwerty έχω επιλέξει στα windows ενώ το πληκτρολόγιο είναι azerty.

για αυτό λέω στην εμφάνιση, αν ξέρεις τυφλό σύστημα δεν έχει σημασία τι γράφουν τα κουμπιά πάνω εφόσον έχεις επιλέξει Greek/English US στα Windows...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχας όλα κομπλε!

Το keyboard και το touchpad,δουλευουν μια χαρα.Φυσικα το touchpad εχει μικρο θεματακια,αλλα δεν είναι τοσο τραγικο οσο το περιμενα!

Είναι multitouch με πολύ καλες επιλογες σε gestures!

Η sd δουλευει μια χαρα,όπως και οι εξωτερικοι μου δισκοι!

Γενικα μου αφησε πολύ καλη πρωτη εντιπωση!

Η καμερα δεν είναι κατι το σπουδαιο,αλλα κανεις τη δουλεια σου σε βιντεοκλισεις!

Αυτά για αρχη!

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά βρε ΄Εκτορα....keep it coming. ΄Εχε το νου σου όταν το λειτουργικό σου ζητήσει updates να δεις τι παίζει εκεί γιατί αρκετά reviews με ανησύχησαν στο σημείο αυτό (για το touchpad προσωπικά δεν με πολυνοίαζει θα του βάλω ποντίκι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά βρε ΄Εκτορα....keep it coming. ΄Εχε το νου σου όταν το λειτουργικό σου ζητήσει updates να δεις τι παίζει εκεί γιατί αρκετά reviews με ανησύχησαν στο σημείο αυτό (για το touchpad προσωπικά δεν με πολυνοίαζει θα του βάλω ποντίκι).

Εννοείται,εχω το νου μου στα updates και γενικα στη καλη λειτουργια του λαπτοπ!

Ανησυχω περισσοτερο από σενα!:P

Ότι στραβο συναντισω θα το αναφερω,για να ξερετε!

Προς το παρον όλα καλα!

 

Για ποντικι,προς το παρον βολεύουμε με το touchpad,αλλα θα κανω εγκατασταση και τους drivers της razer για το naga,να δω αν είναι όλα καλα και σ'αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εμένα σαν πρώτη επαφή με έχει αφήσει ευχαριστημένο.

Τα περισσότερα θεματάκια που είχα σχετίζονται περισσότερο με τα win8 παρά με το tablet.

Είναι ο πρώτος μου υπολογιστής με win8 δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά π.χ. για να κάνω τα windows να αναγνωρίζουν ελληνικούς υπότιτλους στα προγράμματα και γενικά σε notepad κτλπ μου ψιλοβγήκε η παναγία.

Μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν ρολόι πάντως!

Έχω κάνει όλα τα update της Asus, έχω αφήσει εκτός τα windows updates όπως επίσης και το bios μέχρι να το ξαναβάλουν επίσημα. Αυτό που με ανησυχούσε περισσότερο σε συμβατότητα, λόγω χρήσης αυτόν τον καιρό, ήταν το Android SDK και το Eclipse αν θα έχουν θέματα στα 8 αλλά τα τρέχει νερό.

Επίσης το Steam δεν έχει κανένα θέμα να το εγκαταστήσεις ακόμα και στην SD, όπως και τις βιβλιοθήκες του.

Είναι πολύ πρόσφατο το περιβάλλον πάντως στην αγορά των win8 tablet. Οι εφαρμογές που υπάρχουν στο store δηλαδή είναι ελάχιστες.

Σε λίγο θα δοκιμάσω το bluestacks (android emulator) να δω πως τρέχει.

 

Υ.Γ. Επίσης δεν ξέρω αν είναι γκαντεμιά αλλά το tablet μου ήρθε με ένα dead pixel.

Επεξ/σία από jimaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...