Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Book T100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν πας πουθενά αλλά πωλούνται και υπάρχει κόσμος που τα αγοράζει. Και να τα αποτελέσματα.

Που τη στιγμή που έχει κόσμο που τα αγοράζει ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ οτι τρέχει κανονικά windows, πραγματικά δε ξέρω ποιο να πρωτοκατηγωρισω,την εταιρία που κακώς τα πουλάει ή τον αγοραστη που κακώς τα αγοράζει!

Και μη μου πείτε οτι δε ξέρουν τα μεγεθοι που παίζουν σε windows 7&8!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα 32gb υπάρχει ξεχωριστό partition + 8gb για το recovery. Στο φόρουμ των transformer books ,που έχω

παραθέσει σε προηγούμενη σελίδα, όλοι λένε πως στην έκδοση των 32gb μετά από το install του office

και των update μένουν 14gb. Τα launch μοντέλα έχουν αρκετά προβλήματα (π.χ. αργούν στη φόρτιση,

bsod, lagάρει το touchpad, κολλάει στο wake κ.α.) που όλα διορθώνονται με το τελευταίο bios update που

βγάλανε.

 

Υ.Γ. Δευτέρα έρχεται το δικό μου. Ελπίζω ότι το έχω ψάξει αρκετά καλά.

Επεξ/σία από jimaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aret1 ευχαριστούμε θερμά για τις εντυπώσεις σου.

 

jimaros περιμένουμε και τις δικές σου αναφορές όποτε το παραλάβεις.

Περίμενε και τις δικές μου.

Αύριο θα παραγγείλω το 64αρι, για να πειραματιστω λίγο, μέχρι να βρεθεί το ιδανικό υβριδικο, για μένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντε μπραβο ρε παιδια να δούμε με τι εχουμε να κάνουμε. Σίγουρα πάντως απο οτι φαίνεται τα 64gb είναι μονοδρομος...

Ελπιζω ολα να ειναι καλα με το asus, αν και μου φαινεται οτι θα περιμένω και το dell το 11αρι, που βέβαια θα βγει πολυ πιο ακριβό.

 

Πάντως απο οτι καταλαβαίνω οι πωλήσεις αυτων των tablet με windows 8 ( asus T100, dell 11pro, toshiba encore, acer W4 κ.τ.λ με τον νεο atom επεξεργαστη), αποτελούν ενα μεγάλο στοίχημα για την microsoft και την intel μιας και θα καθορίσουν μια για πάντα το μέλλον των tablet και laptop. Αν πάνε καλα θα μιλάμε για την αρχη της ενοποιησης των δύο κατηγοριών σε μια και μάλλον το τέλος των android tablet, τουλάχιστον οπως τα ξέραμε. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος πριν πέσετε να με φάτε, τα ακριβα android tablet δεν θα έχουν λογο ύπαρξης, (ποιος δεν θα προτιμήσει για 350-400€ ενα tablet-λαπτοπ με λειτουργικό windows, οπως στο pc του ;)) και μάλλον θα περιοριστουν στα φτηνα tablet light χρησης.

Επεξ/σία από zorans
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η επυτυχια των windows tablets είναι δεδομένη και 80%, μπορεί και περισσότερο, θα είναι λόγο της πολύ καλής δουλειάς που κάνει η Intel στους low voltage X86/x64 SOCs που βγάζει κάθε χρόνο!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμεσα διαθεςιμο και το 64αρι στο γερμανικο αμαζον

http://www.amazon.de/gp/product/B00FJ2ZDEM/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=computers

Και στο γαλλικό εχει πέσει η τιμη στο 32αρι και βγαίνει 351 ευρω μαζί με μεταφορικά.

http://www.amazon.fr/gp/product/B00FDMR6SY/ref=s9_simh_se_p147_d0_i1?pf_rd_m=A1X6FK5RDHNB96&pf_rd_s=auto-no-results-center-1&pf_rd_r=0NDDKYS6HZXBCTFRX6AQ&pf_rd_t=301&pf_rd_p=468421193&pf_rd_i=%CE%A4100

 

Όσο για την πραγματική χωρητικότητα τα έχουμε ξαναπεί ότι στην ουσια ειναι ο μισός χώρος διαθέσιμος στον χρήστη και 32/64 version.

Το ίδιο ιςχυει για ολα τα tablet με windows.

Και σε κινητα με android συναντάμε το ίδιο πχ Samsung που το S4 απο τα 16 διαθεσιμα ειναι 9-10.

Όσον αφορα τις αξιολογήσεις στο amazon κρατάτε και μια μικρη πισινη,διοτι μπαίνουν μεσα και κανουν review σε ενα προϊόν ενώ έχουν αγοράσει καποιο αλλο.που μοιάζει αλλα δεν ειναι το ίδιο

Θυμάμαι ένας είχε αρχίσει να γράφει σε Vaio laptop που δεν είχε αγοράσει καν το λαπτοπ αυτο και άρχισε να λέει το κοντό και το μακρύ του σχετικά με μια κακή εμπειρία στο παρελθόν απο το επίπεδο service που είχε αντιμετωπίσει.!!

Προφανώς στο αμαζον πρεπει να το προσέξουν αυτο,διοτι και το τρολαρισμα και αυτο μεσα ειναι,οχι τίποτα αλλο,αλλα για πολλούς επίδοξους αγοραστές ειναι σημείο αναφοράς για νέα προϊόντα.

http://www.theverge.com/2013/11/22/5133892/fake-amazon-reviews-for-xbox-one

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...