Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Book T100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαινεται το dead pixel ή χρειαζεται καποιο πρόγραμμα για να το καταλάβεις.

Εχω την εντυπωση ότι η εγγυηση είναι και για 0 pixel.Κοιταξε το!

 

Η αληθεια είναι ότι και εγω εχω καιρο να ασχοληθώ με τα windows και επειδή είναι η πρωτη μου επαφη μετα την αναβαθμηση σε 8.1,χρειαστικα λιγο χρονο να το σεταρω όπως πρεπει!

 

Επισης παρατηρησες καθολου,αν το πλαστικο πλαισιο καλυπτει ακριβως το τελος της οθονης?

Σε μενα φαινεται σαν να είναι λιγάκι πιο στενο απ'οτι πρεπει το πλαστικο πλαισιο γυρο από την οθονη και βλεπω τη μαυρη γραμμη εκει που τελειωνει η οθονη!


Η αυτονομια του είναι αρκετα καλη!

5 ωρες σε browsing,videos και installing programs και από 99% τωρα είμαι στο 45%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμένα έχει ένα κενό περίπου ένα χιλιοστό εκει που σταματάει να φαίνεται η οθόνη.

Φαίνεται λίγο άσχημο όντως. Το pixel το γαμημένο σήμερα το παρατήρησα...

Αλλά βαριέμαι να μπλέκω. Και να το πάρει η ASUS θα κάνει τρεις βδομάδες το λιγότερο να έρθει.

Το ξεχνάω ότι υπάρχει αλλά όταν πέφτει το μάτι πάνω με τσαντίζει :P

Επίσης μην αφήσεις το web storage χωρίς δήλωση γιατί αναφέρουν ότι τρέχει από πίσω και τρώει πολύ μπαταρία.

Εγώ το απεγκατέστησα γτ δεν βρήκα λόγο να υπάρχει μαζί με το skydrive.

Το bluestacks τρέχει αρκετά καλά. Μέχρι στιγμής το despicable me μπόρεσα να δοκιμάσω, ήταν το πρώτο που μου βγαλε μπροστά.

Του πέρασα και photoshop και είναι πλήρες αυτή τη στιγμή από αυτά που θέλω. Όλα στην εσωτερική

μνήμη και μέχρι στιγμής λέει 9gb διαθέσιμα. :-D

Εσένα έχει το σηματάκι των windows στο κέντρο στην κάτω μεριά μπροστά?

Άλλα το έχουν και άλλα όχι. Δεν έχω καταλάβει γτ το έβγαλαν. Όσα έχω δει σε reviews το έχουν.

Επεξ/σία από jimaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τελικα σχεδιαστικο λαθος τελικα!Βασικα επρεπε το πλαισιο να είναι μισο χιλιοστο πιο χοντρο για να είναι στην ιδια ευθεια με εκει που τελιωνει η οθονη για να μη φαινεται!

 

Μαλλων θα το κανω και εγω delete το webstorage!:devil:

 

Το bluestacks θα το βαλω μονο και μονο να δω πως τρεχει το RR3.Τιποτα άλλο από το android δε μου χρειαζεται!

 

Για gaming θα βαζω pc games που τραβαει και εχω και το tool της gestureworks για touch controller σε tablet mode!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ektor ριξε και κανα indie παιχνιδακι να πεις την εμπειρια σου μιας και εγω με παιχνιδακια θα το γεμισω :P Πιστευετε αξιζει το 500αρι hdd ή μια 64gb sd card θα κανει μια χαρα την δουλεια της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσοι το παραλάβατε είναι με 32Gb στον C:?

Τι πρόβλημα υπάρχει με τις αναβαθμίσεις των windows? Καμία αναβάθμιση δε πρέπει να γίνει ή χτυπάει σε συγκεκριμένα αρχεία? Εγώ πάντα δε κάνω αυτόματες αναβαθμίσεις αλλά το βάζω να με ρωτάει τι θέλω να εγκαταστήσω. Εχετε κάποιο link για το ποιό συγκεκριμένο αρχείο αναβάθμισης χτυπάει?

Δε το έχω πάρει ακόμα (είπα να περιμένω το 64ρη) αλλά καλό είναι να ετοιμάζεσαι!!

Επεξ/σία από Georgema
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Εχω την αίσθηση αλλά δεν είμαι σίγουρος από αρνητικά user reviews ότι εμφανίζονται σοβαρά προβλήματα όταν δώσεις πολλά updates μαζεμένα για εγκατάσταση. Ας με διορθώσει κάποιος αν κατάλαβα λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Εχω την αίσθηση αλλά δεν είμαι σίγουρος από αρνητικά user reviews ότι εμφανίζονται σοβαρά προβλήματα όταν δώσεις πολλά updates μαζεμένα για εγκατάσταση. Ας με διορθώσει κάποιος αν κατάλαβα λάθος.

Δε μου έτυχε ποτέ μέχρι στιγμής, να περάσω πολλά update μαζεμένα και να μην έχω πρόβλημα!

Οπόταν φυσικό μου φαίνεται ολο αυτό με τα updates!

Οσοι το παραλάβατε είναι με 32Gb στον C:?

Τι πρόβλημα υπάρχει με τις αναβαθμίσεις των windows? Καμία αναβάθμιση δε πρέπει να γίνει ή χτυπάει σε συγκεκριμένα αρχεία? Εγώ πάντα δε κάνω αυτόματες αναβαθμίσεις αλλά το βάζω να με ρωτάει τι θέλω να εγκαταστήσω. Εχετε κάποιο link για το ποιό συγκεκριμένο αρχείο αναβάθμισης χτυπάει?

Δε το έχω πάρει ακόμα (είπα να περιμένω το 64ρη) αλλά καλό είναι να ετοιμάζεσαι!!

Εγώ έχω το 64αρι!

Τα updates είναι αυτά της asus, αλλά δε ξέρουμε ποία κάνουν τα προβλήματα και αν τα έχει αλλάξει πλέων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου έτυχε ποτέ μέχρι στιγμής, να περάσω πολλά update μαζεμένα και να μην έχω πρόβλημα!

Οπόταν φυσικό μου φαίνεται ολο αυτό με τα updates!

Εγώ έχω το 64αρι!

Τα updates είναι αυτά της asus, αλλά δε ξέρουμε ποία κάνουν τα προβλήματα και αν τα έχει αλλάξει πλέων!

 

Και εγώ στο PC μέχρι το πολύ 4-5 βάζω την φορά για λόγους ασφαλείας. Απλά φαντάζομαι ότι το Τ100 πιθανόν να θέλει λίγο πιο "τρυφερή" μεταχείριση δηλαδή 1-2 το πολύ.

 

΄Οπως και να΄χει ως εδώ καλά μου ακούγονται τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ στο PC μέχρι το πολύ 4-5 βάζω την φορά για λόγους ασφαλείας. Απλά φαντάζομαι ότι το Τ100 πιθανόν να θέλει λίγο πιο "τρυφερή" μεταχείριση δηλαδή 1-2 το πολύ.

 

΄Οπως και να΄χει ως εδώ καλά μου ακούγονται τα πράγματα.

Κάνε λιγη υπομονή ακόμη, να βγάλουν πιο σωστά και πλήρης συμπερασματα οι beta testers(δλδ εμείς:P) και μετά κανείς τη κίνηση σου!;)

 

Πάντως προβλήματα λειτουργικοτητας δε συναντισα ακόμη,αλλά τα θεματακια του όσο αφορά την ποιότητα κατασκευής,τα έχει!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γι' αυτό σου λέω θα πάρω το Turbo-X. :-D

Εγώ προτίμησα το asus λογο τιμής(tablet&keyboard),2 χρόνια εγγύηση και οτι είναι μεγάλη εταιρία με τη σελίδα της τους drivers της και πιο εύκολα να βρεις ανταλλακτικα και accessorys!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα προσωπικα για χρηση tablet με ενοχλεί περισσοτερο το μέγεθος παρα το βαρος!

Σε 10"+ προτιμω να το εχω σαν νετμπουκ και να χρησιμοποιω τη touch screen οθονη ενώ είναι καρφιτσομενο στο dock!

Για να το εχω καθαρα σαν tablet πρεπει να είναι 8' και κατω και σ'αυτα τα μεγεθει προτιμω android&ios!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...