Προς το περιεχόμενο

Samsung 840 evo ssd 120gb @plaisio 74,89euro [ΤΕΛΟΣ]


GiannisWalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό κατά την εγγραφή. Στην ανάγνωση όμως συνεχίζει να είναι εξίσου υπερβολική η διαφορά.

Επίσης, ακόμη και μη συμπιεζίομενα δεδομένα σε εγγραφή, δεν δικαιολογεί να έχει μόλις το 1/4 των επιδόσεων του EVO (σε κάποια τουλάχιστον τεστ).

 

Θεωρώ πολύ «εκπαιδευτικές» τις μετρήσεις του Ntinaras, καθώς δείχνουν πόσο πολύ μειώνονται οι επιδόσεις των SSD, όταν φτάσουν σε σταθερή κατάσταση (steady state).

Μια διευκρίνηση για το παραπάνω μήνυμά μου, καθώς δίνω μια λάθος διατύπωση.

Και στην ανάγνωση το Sandforce χάνει σε επιδόσεις αν τα δεδομένα αυτά είναι μη συμπιεσμένα. Ήθελα να πω ότι δεν χάνει τόσο πολύ όσο κατά την εγγραφή τους.

 

Αλλά τί συζητάμε; Ο Agility 3 δεν είναι επιλογή/σε προσφορά αυτή την στιγμή, ενώ ο EVO είναι από τις καλύτερες επιλογές στην καλύτερη τιμή! :)

για μητρικη σατα 2 αξιζει η τοποθετηση? 

Αν υποστηρίζει AHCI και TRIM, που δεν νομίζω να υπήρξε SATA ΙΙ southbridge χωρίς αυτά (πλην ίσως κάποιων SiS, VIA ή ULi), απολύτως!

Αν έχεις AMD, απόφυγε τον driver της. Μου έστειλε τις επιδόσεις στον πάτο και επανέφερα των Windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με to samsung migration είναι ότι κάνει κλώνο δίσκο με δίσκο αλλά ο δικός μου σκληρός είναι 1 tb και χωρισμένος σε 1 δίσκο του λειτουργικού, 2 δίσκοι μικροί του συστήματος(λογικά ο ένας recovery) και 1 μεγάλο κομμάτι data οπότε θα πρέπει να δω για άλλο πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με to samsung migration είναι ότι κάνει κλώνο δίσκο με δίσκο αλλά ο δικός μου σκληρός είναι 1 tb και χωρισμένος σε 1 δίσκο του λειτουργικού, 2 δίσκοι μικροί του συστήματος(λογικά ο ένας recovery) και 1 μεγάλο κομμάτι data οπότε θα πρέπει να δω για άλλο πρόγραμμα.

Στο μήνυμα 183, ο dinosz750 είπε ότι μπορεί να επιλέξει αρχεία να μην αντιγραφούν.

Ίσως θέλει λίγο ψάξιμο το πρόγραμμα; :unsure: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα!!! Η πλάκα είναι πως στο site ακόμη λέει ότι θα παραλάβω αύριο!

Το βράδυ που θα τον βάλω πάνω θα συγκρίνω αυτόν και τον 840 Pro που έχω ήδη και θα ανεβάσω αποτελέσματα!  Thanks TS!.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και εγω σημερα το πρωι, η εγκατασταση εγινε κανονικα σε ACHI mode. Ειδα σε ενα παραπανω post οτι οι οδηγοι της AMD εχουν θεμα θα πρεπει να τους βγαλω; Εχω την GA 970a ud3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έδειξα στον αδερφό μου και μου πε του χάλασα την πρωϊνή ρουτίνα που πάταγε το "ON" και πήγαινε στην κουζίνα να φτίαξει καφέ ωστέ να μην περιμένει πάνω στο pc να φορτώσει.

Εγώ πάλι γιατι ταυτίζομαι με τον αδερφό σου!? μόνο τόσο λίγοι πίνουμε ελληνικό!??!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα!!! Η πλάκα είναι πως στο site ακόμη λέει ότι θα παραλάβω αύριο!

Το βράδυ που θα τον βάλω πάνω θα συγκρίνω αυτόν και τον 840 Pro που έχω ήδη και θα ανεβάσω αποτελέσματα!  Thanks TS!.

 

εμένα με πήραν απο το πλαίσιο γιατί δεν περνάω να τον αγοράσω. και τους λέω ότι τον έχω παραλάβει απο προχτές...

οτι να ναι....

 

εχουν μεγαλώσει τα μεγέθη αυτής της εταιρίας και δε μπορουν να συννενοηθούν μεταξύ τους.

3gb/s ειναι sata II

http://kb.sandisk.com/app/answers/detail/a_id/8142

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα!!! Η πλάκα είναι πως στο site ακόμη λέει ότι θα παραλάβω αύριο!

Το βράδυ που θα τον βάλω πάνω θα συγκρίνω αυτόν και τον 840 Pro που έχω ήδη και θα ανεβάσω αποτελέσματα!  Thanks TS!.

υπαρχουν και χειροτερα!!

εμενα σημερα μου στειλανε σμσ,και μου γραφουν οτι "δυστυχως δεν πραγματοποιησατε την παραλαβη της παραγγελιας...μπλα μπλα"

και καπακι σκαει δευτερο σμσ και γραφει "αν το προηγουμενο σμσ δεν ισχυει επικοινωνηστε μαζι μας"

 

μιλαμε για γιδοβοσκοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Και εμένα ακριβώς το ίδιο. και παίρνω να ενημερώσω. και ότι ναναι. περίμενα 10 λετπά αναμονες και μετά το εκλεισα.

 

προσπαθούνε να το παίξουν κυριλέ και εξηπυρετικοι, αλλά έχουν μεγάλο κενό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Και εμένα ακριβώς το ίδιο. και παίρνω να ενημερώσω. και ότι ναναι. περίμενα 10 λετπά αναμονες και μετά το εκλεισα.

 

προσπαθούνε να το παίξουν κυριλέ και εξηπυρετικοι, αλλά έχουν μεγάλο κενό στο μυαλό.

 

fixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρελαβα το απογευμα απο καταστημα καλαμαριας.....

τους ειπα γιατι αφου ειχατε στοκ δεν τα δινατε στις παραγγελιες και λεει δεν γινεται.....

και λεω ο τζιρος δεν παει στο μαγαζι?

και μου λεει οχι παει στο "διαδικτυακο" πλαισιο....

του λεω δεν ψωνισα ποτε απο πλαισιο και απο οτι φαινεται δεν βλεπω να ξαναπαρω τιποτα :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...