Προς το περιεχόμενο

Samsung 840 evo ssd 120gb @plaisio 74,89euro [ΤΕΛΟΣ]


GiannisWalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είναι μετά από εγκατάσταση win μπορεί αλλά αυτό θα μας το πει ο ίδιος. Αν είναι για δεύτερο σκληρό τότε είναι μεταχειρισμένος!

 

Το αυτοκολλητο που εχει η συσκευασια κανει πολυ εμφανες αν εχει ανοιχτει ή οχι ο δισκος...Οχι οτι δεν τους εχω ικανους να δωσουν μεταχειρισμενο...Παντως εγω που εκανα 2 φορες εγκατασταση των windows+προγραμματα εφτασε τα 77Gb...γι'αυτο τολεω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

συγνωμη παιδια δεν εγραψα οτι εκανα εγκατασταση windows και προγραμματα! αρα η απαντηση στο ερωτημα που εκανα ειναι οτι οσα δεδομενα περασαν στο δισκο τα γραφει στο lifetime toy hd sentinel !?!

 

παντως μεταχειρησμενος δεν ειναι γιατι ηταν καλα το αυτοκολλητακι στη συσκευασια κ ωρες λειτουργιας εγραφε 2 (οσο με πηρε για το φορματ κ εγκατασταση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε είσαι μια χαρά  ναι ότι κάνεις εγκατάσταση το περνάει στο HDS. Βάλε και το magician και κάνε τις όποιες βελτιστοποιήσεις που γράψαμε παραπάνω και θα είσαι ΟΚ. Τρέξε και κανένα benchmark να δούμε και τα δικά σου νούμερα ΟΚ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμεσα βγάζεις φώτο του HDS και τον πας πίσω και απαιτείς ένα καινούριο και σφραγισμένο! Σου δώσανε μεταχειρισμένο! Αρχίσανε οι π@@@@@@ς του Πλαισίου μου φαίνεται!

 

θα το κανω φιλε μου σε ευχαριστω! παντως οταν διαβασα το παραπανω μηνυμα σου, μου ηρθε η εικανα του πωλητη στο πλαισιο να τον κραταω σφυχτα απτον λαιμο του :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα γρήγορα μια βοήθεια:

 

Στο παλιό μου laptop http://www.e-shop.gr/product?id=PER.900215  θα παίζει ΟΚ ο ssd; sata έχει μόνο η μητρική.

Αξίζει τον κόπο η αλλαγή από το μηχανικό δίσκο που έχω τώρα;

 

Εύκολη η μετεγκατάσταση (με πρόγραμμα για HD clone) ή θα έχω πρόβλημα λόγω μεγέθους sector (διάβαζα πχ για προβλήματα cloning από παλιό σε νέο δίσκο που έχει 4ΚB sector size - WD Advanced Format) ;

 

Χρειάζεται να κάνω παραγγελία μέσω ιντερνετ ή πάω κατευθείαν σε κατάστημα που μου δείχνει διαθεσιμότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απιστευτο. εγω θα ζητουσα για αντικατασταση του σφαλματος τους να μου δωσουν στην ιδια τιμη αυτον

δεν εχει αλλο αποθεμα τον EVO?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το χειροτερο ειναι οτι με κοροιδευε ο προισταμενος του καταστηματος διοτι μου ειπε οτι δεν τον παρελαβε ποτε ! τηλεφωνησα πριν λιγο στα κεντρικα και μου ειπαν οτι ειχε παει σιγουρα! τωρα περιμενω να βρουν αποθεμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θα καθόμουν εκεί επί τόπου και θα τους ζήταγα στα ίδια λεφτά τον EVO PRO.
Ή την βενζίνη μου

Επεξ/σία από matrixxx
δεν υπαρχει evo pro, o evo ειναι ο φτηνος/tlc, ο pro o ακριβος/mlc. ;)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα !

Και όπως ήταν αναμενόμενο η έκδοση αυτή δεν περιλαμβάνει το καλώδιο sata to usb για εύκολη κλωνοποίηση του παλιού hdd (με τη βοήθεια του software της samsung)

Μπορώ να χρησιμοποιήσω μια κοινή θήκη 2,5"  usb ??

Όσοι κάνατε κλωνοποίηση του παλιού hdd με το πρόγραμμα της samsung , πως το κάνατε ;

Και κάτι τελευταίο , η μητρική του PC είναι η ConRoe1333-D667 R2.0

Πρέπει να προσέξω κάτι ;

P.S. Ευχαριστώ τον starter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...