Προς το περιεχόμενο

Samsung 840 evo ssd 120gb @plaisio 74,89euro [ΤΕΛΟΣ]


GiannisWalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ολα τα κουτια με δισκους που ειχε ηταν με παραγγελια ;)


σκεφτομαι αυριο αν ισχυει η προσφορα να χτυπησω αλλους 2 ενα για το netbook και ενα για το carputer που εχω :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω ακομη περιμενω να επικοινωνισουν και να μου εξηγησουν γιατι η επιβεβαιωμενη παραγγελια που θα παραλαμβανα (αθηνα) στις 06/11 δεν μπορει να εκτελεστει.... οτι νάναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα στο λινκ http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/hdd-ssd-skliroi-diskoi/Samsung-120Gb-Sata-III-840-EVO-MZ-7TE120BW.htm#TB_inline?height=450&width=650&inlineId=stores-section


και κοιτα σε ποια καταστηματα ειναι διαθεσιμο

και στην τσιμισκη εχει αποθεμα και ευκαρπια και καλαμαρια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μηπως ξερει καποιος να με βοηθησει, γιατι ενω εχω εγκατεστημενους 4 δισκους, τα windows 8.1  βλεπουν μονο 3? οταν εκανα εγκατασταση τους εβλεπε και τους 4!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεξι κλικ my pc manage

και βρες το disk management

το ανοιξα, το βρηκα, τους βλεπω ολους τους σκληρους μεσα, αλλα οταν ανοιγω το Mycomputer συνεχιζει να μην βλεπει εναν!

το ανοιξα, το βρηκα, τους βλεπω ολους τους σκληρους μεσα, αλλα οταν ανοιγω το Mycomputer συνεχιζει να μην βλεπει εναν!

ok το βρηκα, ευχαριστω παντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση αγαπητοι συμφορουμιτες, καθως ειμαι πανασχετος με τους ssd:

 

Με αυτην την Μ/Β θα λειτουργησει ο δισκος; Και με Windows ΧΡ θα κανει καποια διαφορα ο δισκος στο μηχανημα;

 

Ευχαριστω πολυ, καλο βραδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση αγαπητοι συμφορουμιτες, καθως ειμαι πανασχετος με τους ssd:

 

Με αυτην την Μ/Β θα λειτουργησει ο δισκος; Και με Windows ΧΡ θα κανει καποια διαφορα ο δισκος στο μηχανημα;

 

Ευχαριστω πολυ, καλο βραδυ.

Ναι απλά θα συνδεθεί σε sata II θύρα αφού αυτές σου δίνει η μητρική σου. Όσο για την εντολή TRIM μην ανησυχείς, παρότι τα ΧΡ  δεν την έχουν, το magician(πρόγραμμα της samsung) θα την ενεργοποιήσει για σένα μετά την εγκατάσταση του στον σκληρό όπως λέει και στο παρακάτω άρθρο( http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/us/html/about/whitepaper04.html ).

Ακόμη και έτσι θα δεις μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα του συστήματος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση αγαπητοι συμφορουμιτες, καθως ειμαι πανασχετος με τους ssd:

 

Με αυτην την Μ/Β θα λειτουργησει ο δισκος; Και με Windows ΧΡ θα κανει καποια διαφορα ο δισκος στο μηχανημα;

 

Ευχαριστω πολυ, καλο βραδυ.

Τα XP δεν συμπαθούν ιδιαίτερα τους SSD, αλλά και πάλι θα κερδίσεις, αν και σε μικρότερο βαθμό. Δες εδώ:

http://www.tomshardware.co.uk/forum/285816-32-windows

 

Με SSD όμως το μηχάνημα θα πηγαίνει καλύτερα, οπότε μη φοβηθείς να αναβαθμίσεις σε 7 ή 8.1. Κι εγώ από XP έφυγα μόνο όταν έβαλα SSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...